Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: NSW odnotowuje 172 przypadki społeczności, nowy ponury rekord

Wicepremier Nowej Południowej Walii John Barillaro powiedział, że rząd „stracił kontrolę” nad wybuchem Covid-19 w Sydney. Wideo / wschód słońca

Nowa Południowa Walia odnotowała 172 przypadki Covid-19 w społeczności, najwyższy dzienny wynik od początku obecnej epidemii w Sydney.

Spośród nowych przypadków 85 jest powiązanych ze znanym przypadkiem lub klastrem, a źródło infekcji w przypadku 87 jest nadal badane. Sześćdziesiąt było zaraźliwe podczas pobytu w społeczności.

Premier NSW Gladys Berejiklian wydała ponure oświadczenie podczas konferencji prasowej COVID dziś rano.

Ponownie wezwała mieszkańców do przestrzegania nałożonych przez państwo zasad zamknięcia i zaszczepienia się.

„Moje przesłanie dla wszystkich brzmi, aby złożyć podanie o szczepionkę” – powiedział Berejiklian. „Nie chroń tylko siebie, ale chroń tych, którzy są ci bliscy”.

Dwa zgony związane z Covidem, ogłoszone wczoraj, zwiększyły całkowitą liczbę zgonów w NSW podczas obecnej epidemii do 10.

Berejiklian powiedział, że dwa zgony to osoby, które zaraziły się wirusem w kontaktach domowych i nie zostały zaszczepione.

Obecnie hospitalizowanych jest 169 przypadków Covid-19, z 46 osobami na oddziale intensywnej terapii, z których 19 wymaga wentylacji.

A Berejiklian ujawnił, że można podjąć decyzję o możliwym zaostrzeniu ograniczeń, gdy zachodnie Sydney stanie się epicentrum wybuchu w mieście.

„Myślę, że należy zauważyć, że był to dobry czas, aby eksperci ds. Zdrowia przekazali nam dobre dane na temat tego, jak i w jaki sposób wirus jest przenoszony” – powiedziała.

„I konsekwentnie widzimy, że ważne miejsca pracy, a także rodziny są głównymi generatorami transmisji wirusów i są to kwestie, na których musimy się skoncentrować”.

Te czynniki zostaną wzięte pod uwagę, gdy rząd zdecyduje, „jak będzie wyglądało życie po 31 lipca”, powiedział Berejiklian, mówiąc, że ma nadzieję wydać takie oświadczenie „już jutro, aby dać ludziom dużo uwagi”.

Policjanci przechodzą obok Sydney Opera House podczas blokady w Sydney.  Zdjęcia/Getty Images
Policjanci przechodzą obok Sydney Opera House podczas blokady w Sydney. Zdjęcia/Getty Images

Gniew jako pięć pozytywnych testów

Pięć osób z jednej rodziny uzyskało w poniedziałek pozytywny wynik testu na środkowym wybrzeżu Nowej Południowej Walii, budząc obawy, że choroba może się rozprzestrzeniać.

READ  Naukowcy z Harvardu stworzyli narzędzie do edycji genów, które może konkurować z CRISPR

Pozytywne przypadki, z Budgwe na północ od Sydney, przyniosły 25 nowych miejsc ekspozycji w okolicy.

Władze są również zaniepokojone dwoma bliskimi kontaktami, które do tej pory miały wynik negatywny, ale mieszkały w tym samym domu.

Tymczasem uwaga zwraca się na działania jednej z tych osób, które w ciągu pięciu dni od nakazu izolowania odwiedziły 25 sklepów.

Przedstawiciel Lake Macquarie Greg Piper skrytykował wydarzenie w mediach społecznościowych, nazywając je „rozczarowującymi”.

„Nie mogę po prostu opisać tej sytuacji, ale przestańmy myśleć o niechęci i frustracji” – napisał.

Czego Sydney może się nauczyć z wybuchu epidemii w Melbourne w 2020 roku?

Jeśli epidemia Covid-19 w Sydney odzwierciedla doświadczenia Melbourne z zeszłego roku, NSW może spodziewać się szczytu nowych codziennych przypadków w tym tygodniu.

Ale jeśli liczby nie zaczną spadać w nadchodzących dniach, wszystkie zakłady są wykluczone na czas wybuchu epidemii i kiedy zakończy się blokada Wielkiego Sydney.

W połowie czerwca 2020 r. w Melbourne spadło z bardzo nielicznych przypadków do szczytu 687 w dniu 5 sierpnia – około sześć tygodni później.

Rząd wiktoriański wprowadził najwyższy poziom ograniczeń 2 sierpnia, zaledwie kilka dni przed osiągnięciem tego szczytu.

Tempo kroczące nadal oscylowało wokół 450 przypadków dziennie do około 10 dni po wprowadzeniu tych nowych ograniczeń, po czym stopniowo spadało – aczkolwiek z pewnymi skokami tu i tam.

Potem minęło około sześciu tygodni, zanim przypadki w Melbourne spadły do ​​stosunkowo znikomego poziomu, chociaż pod koniec października nie było żadnych przypadków.

18 lipca rząd Nowej Południowej Walii nałożył najsurowsze ograniczenia. Jeśli ma taki sam efekt jak Victoria, NSW przekroczyło już swój jednodniowy szczyt, a średnia krocząca 135 przypadków może być na skraju spadku jeszcze w tym tygodniu.

READ  Apel NHS o rozszerzenie uprawnień do badań genów raka

„Pod pewnymi względami istnieje wiele podobieństw między wybuchem w Melbourne a obecną epidemią w Sydney” – powiedział starszy epidemiolog profesor Peter Collignon.

„W Melbourne przez jakiś czas było dużo przekazu społecznego, a potem było to powszechne w miejscach pracy i rodzinach. Mam nadzieję, że w Sydney będzie podobna ścieżka”.

Jednak Collignon wydał ostrzeżenie, mówiąc, że chociaż „krzywa” nowych infekcji była stosunkowo płaska, nie spadła zgodnie z oczekiwaniami po siedmiu dniach ograniczeń.

„Miałem nadzieję, że już zaczniemy widzieć jakiś efekt”, powiedział. „To inna krzywa niż Melbourne”.

Częścią wyzwania jest wariant delta, który jest dwukrotnie bardziej zakaźny niż poprzednie szczepy wirusa i ogranicza zdolność narzędzi do śledzenia kontaktu.

I oczywiście trwa debata na temat niuansów ograniczeń w Sydney.

W przeciwieństwie do Melbourne w zeszłym roku, nie ma godziny policyjnej, maksymalnie 10 km zamiast 5 km, a masek nie trzeba nosić na zewnątrz, chyba że jest tłoczno. Chociaż istnieją pewne dodatkowe ograniczenia w obszarach hotspotów.

Wirus krąży w domach i miejscach pracy oraz środowiskach, które są trudne do zarządzania, i to jest miejsce, w którym Sydney może eksplodować, powiedział Collignon.

„Do pewnego stopnia wydaje się, że niektórzy w społeczności nie przestrzegają nawet najlżejszych zasad blokowania. Takie jest wrażenie” – powiedział. „Podaliśmy przykłady osób organizujących przyjęcia i rodzin odwiedzających inne rodziny”.

W weekend NSW Health poinformowało, że niedawne rodzinne spotkanie 50 osób opłakujących utratę bliskiej osoby zaowocowało jak dotąd 28 pozytywnymi przypadkami.

Przemawiając w poniedziałek do dziennikarzy, premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian odniosła się do zgromadzenia, błagając rodziny i przyjaciół, aby się nie spotykali.

„Nie mieszaj się i nie wystawiaj się na kontakt z innymi rodzinami spoza rodziny” – powiedziała. „Nadal postrzegamy to jako wyzwanie. Zwłaszcza, że ​​widzieliśmy to w czasie żałoby, ale w tym momencie nie możemy pozwolić na wyjątki”.

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian wielokrotnie wzywała mieszkańców do przestrzegania zasad blokady.  Zdjęcia/Getty Images
Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian wielokrotnie wzywała mieszkańców do przestrzegania zasad blokady. Zdjęcia/Getty Images

READ  Australijskie dostawy szczepionki Pfizer Covid mogą zostać zakłócone w październiku | Wiadomości z Australii

Collignon powiedział, że niezdolność stanu do stłumienia wirusa doprowadziła do serii mini epidemii w całym Sydney, które utrzymują stale wysoką liczbę przypadków.

„Nie rośnie zbyt mocno, ale złą wiadomością jest to, że nie spada wystarczająco szybko” – powiedział.

„Gdy opada w jednym obszarze, wznosi się w innym.I tak na wschodnich przedmieściach”. [where the current outbreak first took off] Całkowicie się załamałem.

„Wydaje się również, że Fairfield spada, ale liczba w pobliskim Bankstown Canterbury rośnie”.

Profesor Adrian Easterman, epidemiolog z University of South Australia, powiedział, że średnia pięciodniowa wciąż rośnie, mimo że epidemia powinna „osiągnąć szczyt i zacząć spadać”.

„Oczywiste jest, że blokada albo nie jest wystarczająco trudna, albo jest zbyt wielu mieszkańców Sydney, którzy nie przestrzegają blokady”.

Jednak Collignon powiedział, że Sydney miała ogromną przewagę w tym roku, że nie było jej w Melbourne w 2020 roku.

„Sydney wciąż jest w bardzo dobrej pozycji, nawet z Deltą, a to dlatego, że [some] Ludzie są szczepieni – do 90 procent w opiece nad osobami starszymi, gdzie wiele zgonów miało miejsce w Melbourne”.

„Wysoki wskaźnik szczepień zapewnia tym ludziom ochronę przed Covid”.

Do tej pory miało miejsce 10 zgonów związanych z obecną epidemią w Sydney. Spodziewał się jednak, że w zeszłym roku Sydney zginęło mniej niż w Melbourne, kiedy zginęło 800 osób.

Co więcej, liczby w Sydney nie zbliżają się nawet do szczytu Melbourne wynoszącego ponad 650, co oznacza, że ​​miasto nie ma wiele do zrobienia, aby wrócić do zera. Wiktoria potrzebowała około trzech tygodni, aby przejść od szczytowej średniej krążącej 400 lub więcej przypadków do około 100 przypadków obecnie w NSW.

Jeśli Sydney ma podążać ścieżką Melbourne, w tym tygodniu liczba spraw powinna stopniowo spadać.

Jeśli tak się nie stanie, Sydney może być w zupełnie innej epidemii.