Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Eksperci ostrzegają, że tempo wprowadzania szczepionki COVID w Australii powinno się podwoić, tak aby granice ponownie otworzyły się w ciągu roku

Epidemiolodzy ostrzegają, że Australia będzie musiała podwoić szybkość, z jaką szczepionka COVID-19 zostanie wprowadzona, aby bezpiecznie otworzyć swoje granice międzynarodowe w ciągu 12 miesięcy.

Osoby wjeżdżające do Australii z zagranicy musiały przejść dwutygodniową kwarantannę w hotelu od marca 2020 r., W ruchu, który pozwolił Lucky Country uniknąć najgorszego z pandemii.

w tym tygodniu, Rozpoczęły się podróże wolne od kwarantanny między Australią a Nową Zelandią Prezydent Qantas Alan Joyce powiedział wcześniej, że ma nadzieję dostarczyć w tym roku więcej baniek podróżniczych.

Jednak dwóch wybitnych epidemiologów powiedziało ABC, że jest mało prawdopodobne, i ostrzegli, że większość Australijczyków będzie musiała zostać zaszczepiona, zanim granice międzynarodowe zostaną bezpiecznie ponownie otwarte.

Jak dotąd Australia zaszczepiła około 1,86 miliona ludzi.

„Obecna publikacja zajmie lata w tempie, jakie wstrzykujemy” – powiedziała Mary Louise Maclauz, epidemiolog z Uniwersytetu Nowej Południowej Walii.

Kobieta nosi czarne okulary na niebieskiej ścianie
Mary Louise Maclauz mówi, że 85 procent ludzi w wieku od 20 do 49 lat musi zostać zaszczepionych przed ponownym otwarciem granic.(

ABC News: Brendan Esposito

)

Około 70 000 osób zostało zaszczepionych przeciwko nowemu wirusowi Corona w Australii w piątek, ale profesor Maclaus powiedział, że aby granice międzynarodowe zostały bezpiecznie otwarte w ciągu 12 miesięcy, musiałyby dotrzeć do 140 000 osób dziennie.

W tym tygodniu przywódcy stanów i terytoriów doszli do porozumienia z rządem federalnym Szczepionka AstraZeneca jest szybko śledzona dla osób powyżej 50 roku życia od przyszłego miesiąca.

Wcześniej pracownicy pierwszej linii i osoby w wieku 70 lat i starsze kwalifikowały się do otrzymania zastrzyku, ale oczekuje się, że posunięcie to przyspieszy australijski program szczepień.

Ale profesor Maclauz powiedział, że osoby w wieku od 20 do 49 lat – które odpowiadają za połowę wszystkich przypadków COVID-19 w Australii – również muszą zostać zaszczepione, zanim Australia otworzy swoje granice dla reszty świata.

Australia planuje dać ludziom w wieku poniżej 50 lat zastrzyk Pfizera, który w tym momencie musi być wyprodukowany za granicą.

Profesor Maclauz powiedział, że 85 procent Australijczyków w wieku od 20 do 49 lat musi zostać zaszczepionych przed bezpiecznym otwarciem granic międzynarodowych ze względu na „ryzyko zakażenia wirusem COVID przez długi czas i ryzyko przeniesienia na innych”.

„Będą chronić osoby starsze [once vaccinated]Powiedziała.

Rząd federalny zamówił 40 milionów dawek szczepionki Pfizer – wystarczającej do zaszczepienia 20 milionów ludzi.

Zdjęcia kobiety w jej biurze
Profesor Raina MacIntyre twierdzi, że do wywołania szczepień należy skuteczniej wykorzystywać lekarzy pierwszego kontaktu.(

ABC News: Brendan Esposito

)

Rząd twierdzi, że do tej pory otrzymał 1 milion dawek szczepionki Pfizer i oczekuje się, że otrzyma łącznie 20 milionów dawek w ciągu 2021 roku.

Profesor Raina MacIntyre, ekspert w dziedzinie globalnego bezpieczeństwa biologicznego i chorób zakaźnych z Uniwersytetu Nowej Południowej Walii, szacuje, że 70 do 80 procent populacji musi zostać zaszczepione, zanim granice międzynarodowe zostaną otwarte.

Ale powiedziała: „W tym tempie, nie będziemy mieli blisko” tego i wezwała, aby aplikacja zaczęła lepiej wykorzystywać lekarzy pierwszego kontaktu.

„Pierwszą rzeczą, na której musimy się skupić, jest zakończenie programu szczepień” – powiedział profesor MacIntyre.

Na początku tego tygodnia premier Scott Morrison powiedział, że decyzja o zniesieniu międzynarodowego zakazu podróżowania nie zostanie podjęta w pośpiechu.

Joyce powiedział na początku tego tygodnia, że ​​630 pracowników Qantas mogło wrócić do pracy dzięki otwarciu bańki podróżniczej między Australią a Nową Zelandią.

Samolot Qantas można zobaczyć na płycie lotniska w Sydney, gdy podejrzany mężczyzna przechodzi przez okno wewnątrz budynku.
Qantas chce, aby otworzyło się więcej międzynarodowych baniek podróżniczych.(

ABC News: Luke Rosen

)

Chce wznowić podróże międzynarodowe w październiku – taki był pierwotny harmonogram szczepień większości Australijczyków przez rząd federalny.

„Gdybyśmy mieli skończyć za sześć miesięcy, musielibyśmy wykonać 100 000 zastrzyków obu [vaccines] Powiedział profesor Maclauz w dniu od teraz do października.

„Ale tego nie zrobimy. To się nie stanie”.

READ  Oświadczenie o wydaniu AHA/ASA dotyczące opieki poudarowej u pacjentów z przedchorobową demencją i niepełnosprawnością