Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Naukowcy: nowe narzędzie do wykrywania życia może pomóc ludziom znaleźć nowinki naukowe i technologiczne dotyczące istot pozaziemskich

Naukowcy wynaleźli nowe narzędzie, które ich zdaniem może pomóc w odkryciu obcego życia we wszechświecie.

Naukowcy z University of Glasgow twierdzą, że opracowali metodę, która może identyfikować złożone sygnatury molekularne, aby określić prawdopodobieństwo, że dana osoba wyewoluowała przez życie, a nie przez przypadek.

Ta metoda, zwana teorią grupowania, została opracowana przez zespół we współpracy z NASA i Arizona State University.

Naukowcy zastosowali zaawansowane technologicznie metody rozbijania cząstek i zliczania liczby unikalnych fragmentów, dając analitykom jaśniejszy obraz tego, jak wyglądałaby konkretna złożona sygnatura molekularna.

Główny naukowiec, profesor Lee Cronin, opisał teorię grupowania jako „pierwszą falsyfikowalną hipotezę dotyczącą wykrywania życia”.

Falsyfikowalna hipoteza to taka, którą można udowodnić lub obalić za pomocą logiki lub dowodów.

Profesor Cronin powiedział: „Opiera się na założeniu, że tylko żywe systemy mogą wytwarzać złożone cząsteczki, których nie można tworzyć losowo w żadnej obfitości”.

„To pozwala nam uniknąć problemu definiowania życia – zamiast skupiać się na złożoności chemii”.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać łatwy dostęp do odtwarzacza wideo

Alien „Super Earth” Gliese 486 B.

Jednym z wyzwań związanych z poszukiwaniem życia w kosmosie było zidentyfikowanie chemicznych odcisków palców unikalnych dla życia, co doprowadziło do nieudowodnionych twierdzeń o odkryciu kosmitów.

W jednym z przykładów zespół badawczy stwierdził, że eksperymenty metaboliczne dotyczące marsjańskiego związku Wikingów NASA ujawniły tylko proste cząstki, których istnienie można wyjaśnić poprzez włączenie do równania „nieożywionych procesów naturalnych”.

Teoria agregacji rozkłada cząstki i zlicza liczbę unikalnych części, przy czym jeszcze większe liczby wiążą się z życiem na Ziemi.

Naukowcy stwierdzili, że narzędzia do wykrywania życia, które wykorzystują ich metody, mogą zostać wysłane na misje w kosmosie w celu odkrycia biomarkerów.

READ  Nowe badanie pokazuje, że te czynniki zdrowego stylu życia mogą pomóc zmniejszyć ryzyko wczesnej demencji

Profesor Cronin dodał: „Jest to ważne, ponieważ opracowanie podejścia, które nie może wywołać fałszywych alarmów, ma kluczowe znaczenie dla wsparcia pierwszego odkrycia życia pozaziemskiego, wydarzenia, które zdarzy się tylko raz w historii ludzkości”.

Wyniki badań, które identyfikują cząsteczki jako biomarkery z teorią agregacji i spektrometrią mas, zostały opublikowane w Nature Communications.

W marcu tego roku ukazały się dwa artykuły naukowe na temat życia obcego.

Zidentyfikowano hiszpańskich uczonychSuper Ziemia„ Nazywa się Gliese 486 b – 26 lat świetlnych stąd – powiedzieli, że może mieć klucz do znalezienia istot pozaziemskich.

Zapisz się do codziennego podcastu pod adresemApple PodcastIPodcast GoogleISpotifyIGłośnik

Inna grupa ekspertów z Wysp Kanaryjskich stwierdziła, że ​​NASA mogłaby skorzystać Technologia odcisków palców w poszukiwaniu życia w Układzie Słonecznym.

Naukowcy zasugerowali, że w przyszłości NASA mogłaby szukać planet, które wykazują oznaki zanieczyszczenia przemysłowego w swoich atmosferach.