Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kobiety z Auckland uzyskują wczesny dostęp do autodiagnostyki w kierunku HPV w ramach programu badawczego |  1 aktualności

Kobiety z Auckland uzyskują wczesny dostęp do autodiagnostyki w kierunku HPV w ramach programu badawczego | 1 aktualności

Kobiety w Tāmaki Makaurau będą miały wczesny dostęp do testu samokontroli w kierunku raka szyjki macicy, dwa lata przed rozpoczęciem krajowego wniosku.

Wymaz ginekologiczny na wirusa brodawczaka ludzkiego. Źródło: istock.com


Badania przesiewowe pozwalają kobietom na przetestowanie siebie pod kątem wirusa wywołującego raka, zamiast wykonania wymazu cytologicznego u lekarza lub pielęgniarki.

Program badawczy skierowany do kobiet z Maorysów i Pacyfiku analizuje, jak działa test Do It Yourself, co pomaga mu działać i co jest potrzebne do osiągnięcia sprawiedliwości.

Oczywiste jest, że obecny test na raka szyjki macicy nie działa w przypadku Maorysów i Pacyfiku i mamy nadzieję, że autotest dotrze do większej liczby kobiet, powiedziała dr Karen Bartholomew, dyrektor ds. Wyników zdrowotnych w komisjach ds. Zdrowia w rejonach Whitemata i Oakland.

„Współpracujemy z Total Healthcare, Tāmaki Health, która jest dużą organizacją podstawowej opieki zdrowotnej w całym Auckland, która ma niski zasięg badań przesiewowych, szczególnie w przypadku kobiet z Maorysów i Pacyfiku” – powiedział Bartholomew w rozmowie z RNZ w raporcie Midday Report.

„To, co staramy się zrobić z naszym badaniem – to naukowe badanie implementacji – więc tym, co nas szczególnie interesuje, jest to, jak działa autotest, w czym pomaga i co jest potrzebne, aby zapewnić uczciwość”.

Powiedziała, że ​​test będzie dostępny dla wszystkich kobiet, ale naukowcy chcieli sprawdzić, jak poprawić równość.

„Z międzynarodowych badań dowiedzieliśmy się, że dociera ona do większej liczby kobiet, a kobiety uważają ją za bardziej akceptowalną i wzmacniającą. Musimy więc wiedzieć lokalnie, jak upewnić się, że kobiety Maorysów i Pacyfiku skorzystają na tym”.

W badaniu przyjrzymy się również, jak najlepiej dostosować szkolenie dla zapracowanych pielęgniarek podstawowej opieki zdrowotnej, aby zapewnić im informacje potrzebne do rozmowy na temat samokontroli z kobietami.

„Jesteśmy zainteresowani przyjęciem testu, gdy jest oferowany oportunistycznie … i jakie są ich preferencje, aby to zrobić, więc czy są chętni do zrobienia tego w klinice, czy faktycznie zabiorą go do domu, a nawet zdalnie patrzą na wizytę lekarską i otrzymaj test pocztą – powiedział Bartłomiej.

READ  Kryminalizacja przenoszenia wirusa HIV - POLITICO