Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niech gigantyczny księżyc będzie gotowy, aby zachwycić miłośników nieba

Niech gigantyczny księżyc będzie gotowy, aby zachwycić miłośników nieba

M

Tegoroczna pełnia księżyca AI zbiegnie się z największym superksiężycem roku i pierwszym całkowitym zaćmieniem Księżyca od stycznia 2019 roku.

Skygazers w Zjednoczone Królestwo Księżyc zostanie potraktowany w środę wieczorem, ponieważ naturalny satelita Ziemi wydaje się większy i jaśniejszy.

Oczekuje się, że niebiańskie wydarzenie będzie widoczne o świcie, kiedy księżyc znajduje się najbliżej Ziemi, chociaż pełne oświetlenie nastąpi dopiero później w ciągu dnia.

Według Patricii Skelton, astronom z Królewskiego Obserwatorium w Greenwich, najlepszy czas na oglądanie gigantycznego księżyca w Wielkiej Brytanii to wczesne godziny poranne 26 maja lub później wieczorem tego samego dnia – po zachodzie słońca .

Powiedziała: „Gigantyczny księżyc pojawia się, gdy księżyc jest kompletny w tym samym czasie lub blisko czasu, kiedy księżyc osiąga swój najbliższy punkt Ziemi – punkt zwany perygeum.

Perygeum występuje o godzinie 2.51 w dniu 26 maja, a pełnia księżyca o godzinie 12:14 tego samego dnia.

„Gigantyczny księżyc wzejdzie na wschodzie około pół godziny po zachodzie słońca i będzie widoczny przez całą noc”.

Rysunek super księżyca / Rysunki PA

W tym czasie naturalny satelita Ziemi będzie wyglądał na około 14% większy i 30% jaśniejszy.

„Aby uzyskać najlepsze widoki na gigantyczny księżyc, poczekaj, aż księżyc wzniesie się wyżej na niebie” – powiedziała pani Skelton.

Skelton powiedział, że wydarzenie to zbiega się również z zaćmieniem Księżyca, w wyniku którego księżyc zmieni kolor na czerwony, ale nie będzie to widoczne w Wielkiej Brytanii.

Dodała: „Ludzie, którzy zobaczą gigantyczny księżyc z zachodnich Stanów Zjednoczonych lub zachodnich części Ameryki Południowej, Australii lub Azji Południowo-Wschodniej, będą świadkami przemiany gigantycznego księżyca w szkarłatny czerwony odcień, gdy zaćmienie Księżyca nastąpi tego samego dnia ”.