Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Napływają hołdy byłemu prezydentowi World Rugby Sidowi Millarowi, który przyznał Nowej Zelandii Puchar Świata 2011

Napływają hołdy byłemu prezydentowi World Rugby Sidowi Millarowi, który przyznał Nowej Zelandii Puchar Świata 2011

Przewodniczący Międzynarodowej Rady Rugby Sid Millar w 2005 r., kiedy Nowej Zelandii przyznano prawa do organizacji Pucharu Świata w Rugby w 2011 r.

Rzeczy

Przewodniczący Międzynarodowej Rady Rugby Sid Millar w 2005 r., kiedy Nowej Zelandii przyznano prawa do organizacji Pucharu Świata w Rugby w 2011 r.

Przewodniczący Pucharu Świata w Rugby, Bill Beaumont, złożył hołd byłemu „wizjonerowi” liderowi Sidowi Millarowi, który stał na czele drużyny, gdy Nowa Zelandia wygrała Puchar Świata w Rugby w 2011 roku.

Millar, który w latach 2003–2007 pełnił funkcję prezesa Międzynarodowej Komisji Rugby, zmarł w Irlandii w weekend w wieku 89 lat.

Beaumont powiedział, że były gracz testowy z Irlandii, Wielkiej Brytanii i Irlandii, który odbył z drużyną Lions tournée po Nowej Zelandii w 1959 r., zostanie zapamiętany jako jeden z największych mężów stanu w tym sporcie.

Millar był prezydentem w 2005 r., kiedy Nowa Zelandia otrzymała prawa do organizacji Pucharu Świata w Rugby w 2011 r.

Był zastępcą zmarłego doktora Vernona Pugha, kiedy Nowa Zelandia została pozbawiona praw do zorganizowania turnieju w 2003 roku.

W oświadczeniu Światowej Ligi Rugby stwierdzono, że Millar kierował przekształceniem gry i nadzorował wydarzenia, które można uznać za pierwszy Puchar Świata w Rugby współczesnych mężczyzn w Australii w 2003 r., Puchar Świata w Rugby Kobiet w Kanadzie w 2006 r. Oraz rekordowe Mistrzostwa Mężczyzn w Rugby. Puchar Świata we Francji w 2007 roku.

Prezes IRB i Rugby World Cup Limited, dr Sid Millar (w środku), z prezydentem Nowej Zelandii Jockiem Hobbsem i dyrektorem naczelnym IRB Mike'em Millerem podczas wizyty w Auckland w 2007 roku.

Dompost/John Selkirk/Personel

Prezes IRB i Rugby World Cup Limited, dr Sid Millar (w środku), z prezydentem Nowej Zelandii Jockiem Hobbsem i dyrektorem naczelnym IRB Mike’em Millerem podczas wizyty w Auckland w 2007 roku.

Millar został wybrany na prezesa Irlandzkiego Związku Piłki Nożnej (IRFU) w 1995 r., który był okresem transformacji w sporcie, i od 1992 r. reprezentuje IRB z wyróżnieniem w Zarządzie IRB, a od 1999 r. pełnił także funkcję prezesa British and Irish Lions. i 1999. 2002.

Przed sukcesem w sali konferencyjnej Millar był jednym z najlepszych zawodników, trenerów i menedżerów swojego pokolenia. Będąc członkiem Ballymena Rugby Club i Ulster Rugby, Millar zadebiutował w Irlandii w 1958 roku i łącznie rozegrał 37 występów, a także zagrał na trzech tournée po Wielkiej Brytanii i Irlandii w latach 1959, 1962 i 1966.

READ  Randwick Trials: Classic, Eduardo w drodze na Everest

W latach 1973–1975 był trenerem Irlandii, a w 1974 r. poprowadził drużynę Lions na niepokonany tournée po Afryce Południowej. Pełnił także funkcję menadżera drużyny Lions podczas tournée w 1980 r. oraz jako menadżer Irlandii podczas inauguracyjnego Pucharu Świata w Rugby w 1987 r.

Levan Datunashvili odbiera czapkę Pucharu Świata z rąk Sida Millara, dyrektora Pucharu Świata w Rugby, w Queenstown podczas Pucharu Świata w Rugby 2011.

Tima Claytona/Getty Images

Levan Datunashvili odbiera czapkę Pucharu Świata z rąk Sida Millara, dyrektora Pucharu Świata w Rugby, w Queenstown podczas Pucharu Świata w Rugby 2011.

Millar otrzymał nagrodę CBE w 2005 r., wcześniej mianowany MBE, a w 2009 r. został wprowadzony do Międzynarodowej Galerii Sław Rugby (obecnie Światowej Galerii Sław Rugby), a także otrzymał prestiżową Legię Honorową w 2007 r. Puchar Świata w rugby mężczyzn we Francji.

„Wiem, że przemawiam w imieniu moich kolegów z drużyny i światowej rodziny rugby, kiedy mówię, że Sid Millar był gigantem gry na światowej scenie” – powiedział Beaumont, który był kapitanem Millar’s Lions w Republice Południowej Afryki w 1980 roku. .

„Mimo wpływowego pobytu w zarządzie i świetnego zawodnika, trenera i menedżera Sid był naturalnym liderem i wizjonerem, kimś, kto bardzo troszczył się o sport, jego ludzi, wartości i przyszłość.

„Sid poprowadził sport przez niektóre z jego najbardziej decydujących momentów, rozszerzając i rozwijając sport poza jego bastiony. Był inspiracją dla mnie i wielu początkujących administratorów i będzie nam go bardzo brakować”.

„Wszystkie nasze myśli są w tym trudnym czasie z rodziną Millar i przyjaciółmi”.