Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Google ujawnia, czego Nowozelandczycy szukali w tym roku

W górę i och!

Google ujawnił, czego Nowozelandczycy szukali w tym roku i potwierdził, że wiara była silna: Warriors przykuli uwagę narodu w dążeniu do tytułu NRL. Był to również interesujący wynik w roku Pucharu Świata w Rugby.

Raport Google „Rok w wyszukiwarce” przedstawia tegoroczne trendy. Nie ujawnia najczęściej wyszukiwanych haseł – które według technologicznego giganta powracają co roku w podobny sposób – ale zamiast tego pokazuje wyszukiwane hasła, których liczba wzrosła w 2023 r.

„Nieważne, czy należycie do Teamu Barbie, czy do Oppenheimer… to był wspaniały rok dla nas wszystkich” – powiedział rzecznik firmy.

I nie dotyczy to tylko Warriors, ponieważ wyszukiwania gier sportowych zajmują wysokie miejsca w raporcie.

Rzecznik federacji powiedział: „Udowodniliśmy raz po raz, że jesteśmy narodem mającym obsesję na punkcie sportu i ten rok nie jest wyjątkiem”.

„Byliśmy tak rozpieszczeni sportem, wydarzeniami i turniejami, że to cud, że udało nam się osiągnąć cokolwiek innego”.

Pięć najczęściej wyszukiwanych popularnych wydarzeń sportowych to:

 1. Puchar Świata w Rugby
 2. Mistrzostwa Świata
 3. Drabina NRL
 4. Puchar Świata w krykiecie
 5. Wojownicy kontra Broncos

Pięć najczęściej wyszukiwanych nazw drużyn sportowych to:

 1. wojownicy
 2. Wszyscy czarni
 3. Czarne kapelusze
 4. Inter Miami
 5. Lakersi

Podpisanie kontraktu z argentyńską gwiazdą piłki nożnej Lionelem Messim rzekomo pomogło Interowi Miami wspiąć się w rankingach.

Sprawa nie była jednak łatwa, ponieważ uwagę Nowej Zelandii przykuło kilka ważnych wydarzeń informacyjnych.

Huragan Gabriel, śmierć Matthew Perry’ego, wybory, spis ludności, powodzie z okazji rocznicy Auckland i rezygnacja Jacindy Ardern wzbudziły duże zainteresowanie. Inne zgony, w przypadku których Nowozelandczycy weszli do wyszukiwarki, to Sinead O’Connor, Jock Zonfrillo, Yanvi Paw, Cal Wilson i Angus Cloud.

Ilustracja autorstwa nowozelandzkiej artystki Sarah May Little.

Naszą uwagę przykuły także kontrowersje – Pussy Parker i Andrew Tate zajęli czołowe miejsca w wyszukiwanych przez nas międzynarodowych osobistościach. Za nimi podążyli Taylor Swift, David Beckham, Harry Styles i książę Harry.

Najpopularniejsze wyszukiwania znanych Nowozelandczyków to:

 1. Ryana Foxa
 2. Izrael Adesanya
 3. Liama ​​Lawsona
 4. Lidia Ko
 5. Dai Henwooda

W tym roku wyborczym uwagę przykuli także nasi politycy:

 1. Jacinda Ardern
 2. Chrisa Hipkinsa
 3. Kerry’ego Allana
 4. Krzysztofa Luxona
 5. Winstona Petersa

Jeśli chodzi o rozrywkę, chcieliśmy dowiedzieć się więcej o Oppenheimerze, Barbie, Avatarze, wszystkim wszędzie, na raz i do końca.

Nowozelandczycy wiele się nauczyli w tym roku – a przynajmniej my zaczęliśmy.

Kiwi Wygooglował definicje „Culvert”, „Cis White Male”, „Wan”, „Woman”, „Proclaim”, „Staid”, „Credo”, „Snafu”, „Pogarda”, „Mizoginia” znacznie więcej niż… Zwykle tak robimy.

Próbowaliśmy nauczyć się przyrządzać ciastka, bułeczki, afgany, puddingi z Yorkshire i focaccię, a także quiche koronacyjne i kurczaka koronacyjnego, co stanowi ukłon w stronę wstąpienia króla Karola na tron ​​w tym roku.

Najpopularniejsze wyszukiwania kategorii „jak gotować” to:

 1. Jak gotować makaron
 2. Jak gotować stek
 3. Jak gotować kotlety jagnięce
 4. Jak gotować brązowy ryż
 5. Jak gotować tofu

W 2023 r. Nowa Zelandia również wykorzystała popularną mentalność ósemki, przeprowadzając wiele popularnych wyszukiwań typu „zrób to sam”. Chcieliśmy sami wykonać zagłówki, kurniki, a nawet panele słoneczne.

Nowozelandczycy dowiadują się, jak głosować, jak oglądać Puchar Świata w Rugby i jak ułożyć kostkę Rubika, a także zadają różne pytania dotyczące konfliktu Izrael-Gaza.

Najpopularniejsze wyszukiwania hasła „dlaczego” obejmowały „dlaczego wynaleziono piły łańcuchowe” i „dlaczego brakuje jaj”.

„[The results paint] Rzecznik Google powiedział: „Wyjątkowy obraz tego, co w tym roku nas, Nowozelandczyków, myliło, ciekawiło i zastanawiało”.

READ  Srebrne Paprocie wyprzedziły Diamenty w pierwszym meczu Pucharu Narodów