Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najnowsze wiadomości na temat G Sathiyan (tenis stołowy), biografii, profilu, zdjęć i filmów

Zbliżają się igrzyska olimpijskie w Tokio, więc Firstpost przygląda się jednemu z najlepszych wioślarzy w Indiach, Sathiyanowi Gnanasekaranowi, i przedstawia jego drogę do zdobycia kwalifikacji olimpijskich.

G Sathiyan był jednym z najbardziej zajętych graczy podczas COVID-19, co dobrze wróży Indiom i wiosłowaniu zaledwie kilka miesięcy przed Igrzyskami w Tokio. Źródło obrazu: Twitterittfworld

Od redakcji: Od pięciu lat indyjscy sportowcy marzą, by nadrobić swoje rozczarowanie zdobyciem dwóch medali w Rio. Bieg był niezwykły, z COVID-19 Po tym, jak zrezygnowali z przygotowań – i samych Igrzysk. Jednak w prawdziwym duchu olimpijskim najlepsi sportowcy w kraju zmagali się z formą i niepewnością, aby dać z siebie wszystko w tym, co zapowiada się na igrzyska jak żadne inne. W naszej najnowszej serii śledzimy występy naszych sportowców z ostatnich dwóch lat, aby dać Ci gotowy przewodnik po tym, jak wyglądają, prowadząc ich do największej sceny sportowej świata.

Zbliżają się igrzyska olimpijskie w Tokio, pierwszy post Rzuca okiem na jednego z najlepszych wioślarzy w Indiach, Satyana Janaskarana, i przedstawia swoją drogę do zdobycia kwalifikacji olimpijskich:

Jedna z najbardziej obiecujących nazwisk w indyjskim tenisie stołowym, Sathiyan Gnanasekaran jest pierwszym wioślarzem z Indii, który wygrał dwa tytuły ITTF Pro Tour (Belgia 2016 i Hiszpania 2017). Jest także pierwszym Hindusem, który wdarł się do pierwszej 25 na świecie w rankingu ITTF, co osiągnął w maju 2019 roku, kiedy osiągnął najlepszy ranking w swojej karierze 24.

Gigantyczny morderca

Sathiyan odniósł kilka ważnych zwycięstw w 2019 roku. We wrześniu 2019 roku pokonał japońskiego gracza Harimoto Tomokazu w prostych setach podczas Mistrzostw Azji TT. Został pierwszym Hindusem, który dotarł do ćwierćfinału tego wydarzenia, walcząc z Chinką Lin Zhaoyuanem w singlu mężczyzn.

Następnie, w swoim debiucie w Pucharze Świata w listopadzie, Satien wyprzedził czołowego Francuza Simone Jausi o 11-13, 9-11, 11-8, 14-12, 7-11, 11-5, 11-8 i Duńczyka Jonathana Grotha 11. -9, 7-11, 11-5, 11-6, 11-2, aby dostać się do ostatniej szesnastki Pucharu Świata ITTF Mężczyzn 2019

READ  Isak lecący wysoko - Sport Finding

„Pozytywna strona”

Przez większą część 2020 roku wydarzenia sportowe zostały wstrzymane z powodu COVID-19 pandemia. Satyan miał jednak szczęście utrzymywać kontakt z tenisem stołowym, biorąc udział w kilku konkurencyjnych turniejach.

W lutym, kiedy wirus nie był szeroko rozpowszechniony, Satyan wraz z Ashantą Sharath Kemal zdobyli srebro podczas ITTF World Tour Hungary Open, przegrywając z niemieckim duetem Benedict Duda i Patrickiem Franziską. Indianie przegrali z Niemcami 5-11, 9-11, 11-8, 9-11.

Z myślą o igrzyskach w Tokio Satyan podpisał kontrakt z drużyną polskiej Superligi Sokołów SA Jarosław na sezon 2020-21. Po październikowych zawodach w Polsce indyjski wioślarz podjął się kolejnego zadania, przenosząc się pod koniec listopada do Tokio, aby wziąć udział w Mistrzostwach Japonii T-League dla Okayama Rivets.

W swoim czwartym finale Pucharu Świata od siedmiu lat, Satyan w końcu dostał się do krajowych mistrzostw tenisa stołowego w lutym 2021, pokonując dziewięciokrotnego mistrza Kamala 11-6, 11-7, 10-12, 7-11, 11- 8, 11-8.

Najwyżej sklasyfikowany wioślarz indywidualny w Indiach wygrał swoje dwa mecze w azjatyckich eliminacjach olimpijskich, aby zarezerwować miejsce olimpijskie. W meczu otwarcia pokonał innego weterana Indian Kamala 11-9, 15-13, 5-11, 7-11, 10-12, 11-9, 11-8. Następnie zmiażdżył Muhammada Rameza z Pakistanu 4-0 (11-5, 11-8, 11-9, 11-2) i przejął prowadzenie w swojej grupie.

28-latek zaliczył imponujący występ w polskiej Premier League w kwietniu 2021 roku, wygrywając dziewięć meczów dla swojej drużyny brązowego medalisty Jarosława. Był to również jego ostatni konkurencyjny turniej przed igrzyskami.

Sathiyan był jednym z najbardziej ruchliwych graczy podczas COVID-19 , co dobrze wróży Indiom i spływom kajakowym zaledwie kilka miesięcy przed Igrzyskami w Tokio.