Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na dzień przed powołaniem drużyny narodowej kobiet w Hiszpanii nadal panuje bunt

Na dzień przed powołaniem drużyny narodowej kobiet w Hiszpanii nadal panuje bunt

Dzień przed ogłoszeniem przez nowego trenera pierwszego składu reprezentacji Hiszpanii zwyciężczynie Pucharu Świata Kobiet nie ogłosiły, czy są gotowe wrócić do składu po buncie przeciwko obalonemu byłemu prezesowi federacji.

Hiszpanki miały niewielką szansę na świętowanie swojego największego piłkarskiego osiągnięcia, ponieważ Luis Rubiales wywołał poruszenie, gdy w zeszłym miesiącu w Sydney pocałował zawodnikkę Gini Hermoso w usta bez jej zgody podczas ceremonii wręczenia nagród.

23 zawodników i ponad 50 innych odpowiedziało na jego późniejszą odmowę ustąpienia ze stanowiska kilka dni po pocałunku, oświadczając, że nie będą już grać dla swojego kraju, dopóki federacja nie przejdzie głębokich reform i nie zostanie utworzone nowe kierownictwo.

W świetle wydarzeń, jakie miały miejsce od tego czasu, w związku panuje zamieszanie. Rubiales został po raz pierwszy zawieszony przez FIFA, jego tymczasowy następca zwolnił trenera reprezentacji kobiet, który był niepopularny wśród jego zawodniczek, a sam Rubiales ostatecznie zrezygnował pod ogromną presją.

Wielu spodziewało się, że zwolnienie trenera Jorge Villedy i odejście Rubialesa otworzą drogę do powrotu zawodników. Jednak nawet teraz, gdy do ogłoszenia zespołu pozostały godziny, związek może powiedzieć tylko tyle, że rozmowy nadal trwają.

26 sierpnia piłkarze oświadczyli za pośrednictwem swojego związku FUTRPO, że nie wrócą do gry w Hiszpanii „jeśli obecne kierownictwo będzie kontynuowane” i zażądali „prawdziwych zmian strukturalnych, które pomogą drużynie narodowej w dalszym rozwoju”.

Nie wiadomo, czy gracze chcą dalszych zmian personalnych i ulepszeń fizycznych.

Hiszpańska pomocniczka Alexia Putellas, dwukrotna zdobywczyni Złotej Piłki, powiedziała dziś: „Domagamy się zmian, aby żadna kobieta, zarówno w piłce nożnej, jak i poza nią, nie była nigdy więcej narażona na sytuacje poniżania, braku szacunku lub molestowania”.

„Potrzebujemy konsensusu, odwagi i przywództwa ze strony instytucji. Dlatego na tym nie poprzestaniemy.”

READ  Białe Paprocie pokonały Indie Zachodnie pięcioma bramkami w trzeciej grze z serii Twenty20

W zeszłym roku 15 zawodników zbuntowało się podobnie, żądając od Feldy bardziej „profesjonalnego” treningu. Federacja zdecydowanie poparła Feldę, ale tylko trzy z nich ustąpiły i ostatecznie znalazła się w kadrze na tegoroczny Puchar Świata Kobiet.

Po cichu wydaje się, że bunt graczy doprowadził do pewnych zmian na lepsze. Personel powiększono do ponad 60 członków, którzy mieli towarzyszyć drużynie w Australii i Nowej Zelandii, zespół podróżował lotami czarterowymi, a gracze otrzymali pieniądze na pomoc w sprowadzeniu rodzin, a matkom gwarantowano czas na spędzenie czasu z dziećmi. .

Po drugim buncie całej drużyny, gdy Rubiales – największy kibic Veldy – wychodził, federacja tym razem stanęła po stronie zawodników. Zamiast Veldy Al-Ittihad mianował swojego byłego asystenta, Monste Tommy’ego, na pierwszego trenera reprezentacji Hiszpanii kobiet.

Rafael del Amo, szef federacji ds. kobiecej piłki nożnej, powiedział w tym tygodniu, że ma nadzieję, że zawodniczki wrócą. Powiedział, że lepsze warunki, z jakich zawodniczki cieszyły się na Mistrzostwach Świata Kobiet, utrzymają się i jego zdaniem zwolnienia Villedy i odejście Rubialesa zostały wybrukowane.

Prezes FUTPRO Amanda Gutierrez, której związek reprezentuje zawodników, powiedziała dziś, że sytuacja jest „skomplikowana”.

„To prawda, że ​​federacja posłuchała… i że wprowadza zmiany strukturalne” – Gutierrez powiedział Cadena Ser Radio. „Teraz kolej na graczy, aby określić, czy te zmiany strukturalne są wystarczające, czy potrzebne są dalsze”. „Myślę, że to dla nich trudna decyzja, zarówno dla graczy, jak i dla ludzi w federacji, którzy próbują rozwiązać spór”.

Nie jest jasne, co zrobi Toomey, jeśli zawodnicy i federacja nie osiągną porozumienia przed ogłoszeniem swojej listy w piątek w Madrycie. Teoretycznie zawodnik ma obowiązek odpowiedzieć na wezwanie reprezentacji. Może także wezwać innych graczy, aby zajęli ich miejsca.

23 września Hiszpania zagra z rozstawioną z numerem 1 Szwecją w Lidze Narodów Kobiet. Hiszpania, zajmująca drugie miejsce na świecie, pokonała Szwecję 2:1 w półfinale Pucharu Świata Kobiet, a następnie w finale pokonała Anglię 1:0.

READ  Filar irlandzkiej wysokiej interwencji był cytowany przez Brodie Retallick

Oświadczenie zespołu następuje tego samego dnia, w którym Rubiales będzie zeznawał przed hiszpańskim sędzią badającym oskarżenia prokuratury o napaść seksualną na Hermoso pocałunkiem. Mówi, że pocałunek był za obopólną zgodą. Hermoso zaprzeczył temu.