Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sroki napinają mięśnie, by zmierzyć się z Manawatu w Napier

Sroki napinają mięśnie, by zmierzyć się z Manawatu w Napier

Caleb McKean gratuluje Bradowi Weberowi kolejnej próby przeciwko Turbos. Zdjęcia: Paul Taylor

Napisane przez Thomasa Aireya

W piątkowy wieczór drużyna Hawke’s Bay Magpies zakończyła passę trzech porażek z rzędu w Napier, zdobywając osiem prób i pokonując Manawatu 57-7.

Było to pierwsze dominujące zwycięstwo Magpies w sezonie NPC, które utrzymuje ich w walce o ćwierćfinał u siebie i prawo do rozegrania kolejnego meczu na McLean Park.

Mając do rozegrania dwa mecze wyjazdowe na zakończenie sezonu zasadniczego, drużyna Hawke’s Bay chciała dać show przed swoimi fanami, co być może będzie ostatnim występem w 2023 roku.

Skutecznie zakończyli mecz w ciągu 20 minut, strzelając jednego gola Samowi Smithowi po akcji, a po szybkich podaniach Marino, Michaele Tu i Brada Webera, z dystansu.

Weber uczcił swoją drugą próbę ukłonem w stronę publiczności, co było celebracją dynamitu w pierwszej kwarcie.

Ollie Sapsford rezygnuje z Turbos.  Zdjęcia: Paul Taylor
Ollie Sapsford rezygnuje z Turbos. Zdjęcia: Paul Taylor

Numer ósmy Michaele Tou, który swoją bramkę w drugiej połowie zakończył atakiem, zaimponował swoim powrotem do zespołu.

Może to zbieg okoliczności, ale trzy kolejne porażki Newcastle, jedyne porażki, jakie ponieśli w tym sezonie, miały miejsce, gdy napastnik grający w Japonii nie grał.

Przed drugą próbą Nick Grigg i Ollie Sapsford strzelili gola po kilku fazach ataku, wchłonąwszy obrońców Turbos, tworząc kolejne przełamania linii.

Hawke’s Bay przełamał linię bramkową 16 razy do trzech trafień Manatui, przez co z 24 nieudanych odbiorów spadł do zaledwie ośmiu.

Kapitan Tom Parsons powiedział, że miło było zobaczyć zespół grający przez 80 minut.

„W ostatnich kilku meczach w drugiej połowie mieliśmy duże błędy, które nas kosztowały, więc dobrze było to dzisiaj naprawić” – powiedział.

Dominacja Srok trwała nadal, gdyż przyznano im cztery kolejne rzuty karne przy stałych fragmentach gry, co dało im 15 punktów w sezonie, najwięcej w NPC.

READ  F1. Lewis Hamilton przemówił pod koniec swojej kariery. Pan plany

Ich obrona również była silna – Manawatū miał więcej miejsca i prawie tyle samo posiadania piłki co Hawke’s Bay, ale miał trudności z przeliczeniem tego na punkty.

Jedyna próba Turbos nastąpiła po świetnym strzale z dystansu obrońcy Beaudeina Waaki, który przedryblował dwóch obrońców i w 23. minucie niemal nietkniętym zdobył bramkę.

Lincoln McClutchie, który znalazł się w pierwszej piątce ósmych drużyny Magpies, został wybrany zawodnikiem meczu po kolejnym imponującym meczu w zakresie kopnięć od bramki (8 z 9) i ogólnej gry.

Podjął próbę ostatniej szansy, gdy jego kopnięcie w pomocnik odbiło się na tyle wysoko, że przegrupował się i wyładował siły, zastępując rezerwowego pomocnika Sama Waya, który wbiegł pod słupki i zdobył swoje pierwsze punkty w NPC.

Dzięki wyjazdowi do bez zwycięstwa Southland (jedynej drużyny w tabeli znajdującej się poniżej Manawatu) w przyszły weekend Hawke’s Bay są dobrze przygotowani, aby potwierdzić swoje miejsce w ćwierćfinale.

Fani powinni także kibicować mistrzom NPC i obecnym przywódcom Wellingtonowi, aby uniknąć porażki z Northharbour następnego dnia; Stanowiłoby to wyzwanie dla Sroki Ranfurly Shield na Sky Stadium w rundzie dziewiątej.