Sydney Kings wygrywają z NZ Breakers w klinczu, by zdobyć mistrzostwo NBL jeden po drugim

Derek Pardon, centrum Breakers, wykonał wsad w kluczowym meczu finałowym NBL Championship przeciwko Sydney.

Marka Metcalfe’a / Getty Images

W Qudos Bank Arena, Sydney: Sydney Kings 77 (Derek Walton Jr. 21, Xavier Cox 19, Angus Glover 12, Quat Noy 11), Nowa Zelandia Breakers 69 (Barry Brown Jr. 22 lata, Jarrell Brantley 16 lat, Will McDowell White 12 lat). 1h: 11-22; HT: 35-36; 3Q: 56-56. Mistrzostwa Sydney wygrywają serię 3-2.

To był mecz za daleko, z pewnością o ostatnią kwartę za długo, dla New Zealand Breakers w Sydney w środę wieczorem, ponieważ odmówiono im piątego mistrzostwa NBL przez drużynę Kings, która znalazła zwycięską formułę, gdy miało to największe znaczenie.

Kings zwyciężyli w tym meczu — pięć wielkich finałów fazy play-off, przed rekordową publicznością NBL liczącą 18 149 osób w twierdzy Qudos Bank Arena, ponieważ zachowali zimną krew, gdy miało to największe znaczenie, i byli na skraju wytrzymałości, prowadząc 14-0 na tylnej połowie ostatniego rozdziału, aby ustanowić zwycięską przerwę po wyrównaniu wyników (56-56) w ostatniej połowie.

Breakers wyglądali na pewną kontrolę na początku ostatniego segmentu, prowadząc 7 (66-59) z 7 minutami przed końcem wsadu Dirka Bardona. W tym momencie szukali energii i pilności, by iść dalej. Ale stamtąd shortstop Moody’ego Mauera uderzył w ścianę, był bez punktów przez pięć i pół minuty i miał tylko 3 punkty w ciągu ostatnich 7 minut, gdy Kings wykorzystali te 14 punktów z rzędu i wygrali 73-66. Zaletą jest to, że wygodnie trzymają się do samego końca.

Zasłużone zwycięstwo, za supergwiazdą Derekiem Waltonem Jr., który zdobył 21 punktów i 19 punktów oraz 11 zbiórek od związanego z NBA Xaviera Coxa, ustanowiło mistrzostwo Kings jeden po drugim i pięć tytułów. Zdobyli także 12 punktów z ławki od Angusa Glovera, który otrząsnął się z kontuzji mostka i wykonał kilka dużych podań na odcinku, w tym wspaniały wsad po swoim 3-punktowym spudłowaniu, które trafiło w bok tablicy, i 11 punktów (na rzutach za 4 punkty) Od 4 od bardzo agresywnego rezerwowego napastnika Quat Noi.

The Breakers zostali rzuceni z 22 punktami Barry’ego Browna Jr., 8 z 18 strzałów i 4 zbiórkami, ale w późnej części gry było nadmierne poleganie na rozgrywającym obrońcy i drogo ich to kosztowało, gdy ich punktacja wyschła. Jarrell Brantley zdobył 16 punktów i 4 zbiórki, a Will McDowell White dodał 12 punktów, 8 zbiórek i 5 asyst.

Klub Kiwi trafił tylko 6 z 23 z głębi i ogólnie strzelił poniżej par 40% (25 z 61) z ziemi. W swoim ostatnim sezonie zdobyli tylko 13 punktów, strzelając 5 z 17.

Obrońca Breakers, Barry Brown Jr, szuka swojego strzału przeciwko Sydney Kings w środowym meczu 5-a-side.

Pardon zakończył z 9 punktami i 9 tablicami w pełnym show, a Izayah Le’afa miał 8 punktów dla Breakers, którzy nie mogli znaleźć kosza, gdy doszło do gry na linii. Ale Mauer mocno polegał na swoich siedmiu najlepszych graczach, a Cam Gliddon (5:39) i Ryan Robert (2:03) byli jedynymi, którzy brali udział w akcji, co ostatecznie kosztowało ich.

Po burzliwym prowadzeniu, w którym trener Kings, Chase Buford, ponownie oskarżył Breakers o zbyt brutalną grę, zasugerował, że klub Kiwi ma przewagę nad sędzią, aby wygrać mecz 4 na Spark w niedzielę – za co został ukarany grzywną. 3500 $ – To była niemal ulga, gdy wróciłem do gry i zdecydowałem o tym w sądzie, a nie w mediach społecznościowych lub na złych konferencjach prasowych.

READ  Karta Tour PGA Ryana Foxa „A Dream Come True”

Następnie The Breakers mieli doskonały start przed liczną publicznością w Qudos – pobijając rekord NBL pod względem frekwencji w serii pięciu meczów – oddając 8 z 12 strzałów w pierwszej kwarcie, co dało dwucyfrowe prowadzenie (22-11 ) w pierwszej przerwie, za 8 punktami otwierającymi Browns i 5 punktami, 3 tablicami i parą asyst McDowell-White.

Ale Kings wrócili w drugim sezonie za 10 punktami (wszystko w kwarcie) od Coxa i 7 od Waltona, gdy gospodarze wygrali 24-14 i utrzymali Kiwi do zaledwie 5 punktów z 15. Breakers zdobyli 11 Brantley zdobył w pierwszej połowie punkty, a McDowell-White miał 9 punktów, ale miał trochę rozpędu, by wygrać po przerwie z jednopunktową przewagą (36-35).

W trzeciej pozostaje ciasno, z różnicami w handlu, a wyniki pozostają zbliżone przez cały czas, a Cooks nadal buduje swój wynik (do 16), ale także odbiera czwarty faul, a Leva i Brown utrzymują wszystko w porządku. goście. Wcale nie było zaskoczeniem, że w ostatniej połowie wynik ustalił się na 56-56.

Zaledwie kilka godzin przed insynuacją właściciel Breakers, Matt Walsh, został ukarany grzywną w wysokości 1500 USD za naruszenie Kodeksu postępowania NBL za tweet, który napisał o sędziego podczas trzeciego meczu Championship Series. Klub otrzymał również oficjalne ostrzeżenie za tweet ze swojego konta o sędziowaniu w tym samym meczu.