Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Monitory Obiena „6.0” w Polsce

ERNEST JOHN „EJ” OBIENA powraca w sobotę do gry na Stadionie Śląskim w Chorzowie, w Memoriał Kamili Skolimowskiej – dziewiątym meczu Diamentowej Ligi – niecałe dwa tygodnie po zdobyciu historycznego brązu na Mistrzostwach Świata w Oregonie.

Obiena powiedział BusinessMirror w piątek, że jest gotowy, by wskoczyć na tyczkę jeszcze wyżej.

„Trenuję odkąd wróciłem tutaj w Formii [Italy]. „Jestem tutaj w Polsce, aby wskoczyć jeszcze wyżej w skoku o tyczce” – powiedział 26-letni Obiena, który również poprawił swój rekord Azji mężczyzn skokiem na 5,94 metra na Eugene Worlds.

Dwukrotny złoty medalista Igrzysk Azji Południowo-Wschodniej powiedział, że Chorzo nie będzie łatwym zadaniem.

„Będzie to gwiazdorska grupa. Spróbuję jeszcze raz” Myślę, że wszystko jest nadal możliwe i możliwe lub powinienem powiedzieć, że musi się to stać, gdy nadejdzie zawody. „

Rekordzista świata Armand Duplantis, złoty medalista olimpijski Rio 2016 Thiago Braz da Silva i Amerykanin Christopher Nielsen są na liście gwiazd w Chorzo.

Obiena podziękował swojemu legendarnemu ukraińskiemu trenerowi Witalijowi Pietrowowi za zatrzymanie go, mimo że nie był członkiem Philippine Sports Commission (PSC) po tym, jak jego kontrakt z Filipińską Federacją Lekkiej Atletyki nie został przedłużony.

„Bardzo doceniam mojego wieloletniego trenera, to bardzo bezinteresowny czyn. On mi do tej pory pomaga” – powiedział Obiena. „Nie wyobrażam sobie siebie bez niego przy moim boku. Nie zrobię tego bez Witalija. Ponad połowa tego brązu na świecie jest z jego powodu”.

Pietrow był oficjalnym trenerem Brazylii i Chin w Eugene, ale od czasu do czasu przyjeżdżał do Obieny.

„Na początku jest bardzo szczęśliwy, ale przypomniał mi, że jest wiele rzeczy do zrobienia i jest wiele rzeczy, które trzeba zmienić” – powiedział Obiena.

Olimpiada w Tokio Obiena pojedzie na Węgry na poniedziałkowe Grand Prix Węgier w Szekesfeirvár, gdzie po raz kolejny zmierzy się ze światową elitą.

READ  Ericsson produkuje w Polsce 1 milion produktów radiowych 5G

– Wszyscy ci bohaterowie będą ponownie obecni na Węgrzech – powiedział Obiena.

Kredyty obrazkowe: AP