Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Starcie Sheriki Jackson vs Shauna Miller Wibo w Polsce

Mistrzowie świata w biegach na 200 m i 400 m zmierzą się w sobotę na pół okrążenia Diamentowej Ligi

Światowi złoci medaliści na 200m i 400m – Sherica Jackson z Jamajki i Shauna Miller Uibo z Bahamów – zmierzą się w sobotę na dystansie 200m w Diamentowej Lidze na Śląsku (6 sierpnia).

Jackson ustanowił drugi najszybszy czas w historii 21.45, kiedy w zeszłym miesiącu zdobył tytuł mistrza świata w stylu w Eugene, podczas gdy Miller-Uibo, którego najlepszy wynik na 200 metrów to 21.74, wygrał ponad 400 metrów.

Jackson byłaby faworytką po jej oszałamiającym biegu Eugene, ale została wyprzedzona przez Miller-Uibo w Mistrzostwach Wspólnoty na 200 m w 2018 roku, a Dina Asher-Smith i Elaine Thompson-Hera zajęły trzecie i czwarte miejsce.

Na boisku są także Amerykanie, między innymi Gina Brandini, Tamara Clark i Gabe Thomas, co wydaje się być punktem kulminacyjnym spotkania, gdy seria Diamentowej Ligi powraca z krótkiej przerwy w środku sezonu.

„Zrobiłem prawie wszystko na 400 metrach, więc teraz jest czas, aby odpuścić i cieszyć się resztą sezonu” – mówi Miller-Uibo.

„Chcę się tylko trochę zabawić” – mówi Jackson. „Biegnij jak najlepiej przeciwko tym niesamowitym kobietom i uśmiechaj się tak mocno, jak tylko potrafisz”.

Czytaj więcej: Sherica Jackson jest nr 2 wszech czasów

Oczywiście Igrzyska Wspólnoty Narodów wciąż trwają w najlepsze, ale pieniądze wyraźnie mówią o niektórych sportowcach, którzy uznali za priorytet najbardziej lukratywny tor diamentowej ligi. Koleżanka z zespołu Jacksona, Shelley-Ann Fraser-Pryce, również ściga się w Polsce w ten weekend na dystansie 100 m po tym, jak opuściła zawody w Birmingham.

Fraser-Price zmierzy się z Alią Hobbs, amerykańską mistrzynią Melissą Jefferson, Tonishą Terry i polską gwiazdą Ewą Svobodą, która z pewnością otrzyma duży awans w pierwszej Diamentowej Lidze w Polsce.

Mundo Duplantis (Getty)

Gdzie indziej Mundo Duplantis wraca do skoku o tyczce po swoim rekordowym występie w Eugene. Wśród nominowanych są także srebrny medalista olimpijski i światowy USA Chris Nielsen oraz z Filipin, brązowy medalista światowy Ernest John Obiena.

READ  Otwarcie Turnieju Pianistycznego Kovit-19 Późnego Sobina w Polsce KTAB

Inny mistrz świata Eugene, Alison dos Santos, pokonuje 400 m przez płotki i chce zdobyć swój pierwszy tytuł Diamentowej Ligi. Fimke Ball, srebrna medalistka świata na 400 m przez płotki, pokonuje 400 m przed Stephanie Ann McPherson i Fiordalizą Covel.

Alison dos Santos (Getty)

W rywalizacji kobiet mistrzyni świata Chase Ellie zmierzy się z nową mistrzynią Wspólnoty Narodów Sarah Mitton. W trójskoku prowadzi światowy stadion Pedro Pablo Piccardo.

Skoczek wzwyż Yaroslava Mochik zmierzy się między innymi z Ukraińcami Julią Levchenko i Iriną Gerashenko. W biegu na 100 metrów mężczyzn prym wiodą Amerykanie Trevon Brommel, Marvin Brassey i Coleman.

Dwa tygodnie po zdobyciu piątego z rzędu tytułu mistrza świata, Polak Pavel Wajdijk zmierzy się z mistrzem olimpijskim Wojciechem Nowickim w jednej z głównych imprez dla miejscowej publiczności.

Nic dziwnego, że na spotkaniu było tak niewielu Brytyjczyków, ale bieg na 800 m Kyle’a Langforda poprowadził mistrz olimpijski i światowy Emmanuel Currier.

Pochodząca z Jamajki sprinterka Adele Tracy startuje również na dystansie 1500 m, w skład którego wchodzi Judav Tsegay.

» Aby zaprenumerować magazyn AW, Kliknij tutaj

Subskrypcja Do newslettera na AW