Młody napastnik All Wayne „ożywa”, ale czy jego cel powinien się utrzymać?

Napastnik Young All Whites był żywy po strzeleniu gola w swoim debiucie Ich zwycięstwo 1:0 z Papuą Nową Gwineą i rozpoczęcie kwalifikacji do Mistrzostw Świata w Oceanii.

Ale czy cel powinien był stać?

Wayne wywalczył rzut wolny po faulu Felixa Comolonga, a Matt Garbet szybko go wykorzystał, pozwalając Danemu Inghamowi dostać się za prawą stronę i uderzyć w dośrodkowanie, co słusznie minęło bramkarza Ronalda Warisana.

Ben Wayne strzelił gola dla Białych osiem minut po wprowadzeniu w środku drugiej połowy przeciwko Papui Nowej Gwinei.

Tom Kirkwood/Photosport

Ale sędzia Saud Al-Abdah już pokazał żółtą kartkę Komolungowi za wyzwanie, co oznaczało, że gra miała się rozpocząć ponownie dopiero po gwizdku. Gracze Papui Nowej Gwinei narzekali w tym czasie, ale bezskutecznie.

Celem może być różnica między obiema drużynami na końcu, ale All Whites mieli pecha, że ​​nie strzelili więcej, dwukrotnie trafiając w poprzeczkę, a także oczyszczając linię rzutu rożnego i prosząc Warisana o kilka obrońców.

Zdarzył się też incydent, w którym Warisan znokautował pierwszego napastnika Andre de Jonga w polu karnym, ale nie został przyznany żaden rzut karny, więc bez wątpienia poczują się równi.

Wayne wszedł na miejsce De Jonga w 67. minucie i przełamał impas osiem minut później.

„W drugiej kolejności, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to spróbować wpłynąć na mecz w jak najbardziej pozytywny sposób, i zrobili to chłopcy, którzy byli dziś zaangażowani” – powiedział później.

„To zespół, który rozpoczął mecz, utrzymał nas w meczu na pierwszym miejscu, ale czuję hałas”.

READ  Abby Dow próbuje uratować Anglię w półfinałowym zwycięstwie nad Kanadą w Pucharze Świata w Rugby

Biali podwyższyli bramkę, a Papua Nowa Gwinea w ciągu 90 minut wykonała tylko jedną prawdziwą próbę – strzał głową, która nie zaszkodziła bramkarzowi Ole Sealowi, który również debiutował.

Chociaż ostateczna przewaga była bliższa niż chciałby w meczu z drużyną, która uplasowała się na 54. miejscu w rankingu FIFA, trener Danny Hay powiedział, że jest zadowolony po meczu, w którym jego drużyna była bez wielu kluczowych graczy, w tym większości z ich pierwszych. wybór 11. drużyny, która miała klubowe zapasy na spotkanie w ten weekend.

„Wykonaliśmy robotę. Stworzyliśmy wszystkie szanse. Mieliśmy pełną kontrolę. To było bardzo wygodne”.

„To dobry początek dla grupy graczy, którzy nie spędzali ze sobą zbyt wiele czasu. Są zawodnicy, którzy nie byli w środowisku reprezentacji narodowej, niektórzy w ogóle, a niektórzy od bardzo dawna.”

„Im dłużej trwa gra, tym lepsi jesteśmy”.

Dołączając do kolegów Wellington Phoenix Penn Old Wayne w swoim debiucie w All Whites z ławki, Hay był pełen wpływu, jaki wywarł.

„Mamy naprawdę dobrą grupę młodych talentów, które zaczynają się pojawiać, a Ben [Waine] Hej powiedział.

„Wiedziałem, kiedy przyszło, że zaoszczędzi to ogromną ilość energii i to była w zasadzie wiadomość, którą mu przekazaliśmy.

Napastnik białych Ben Wayne świętuje z Joey Champions po strzeleniu gola przeciwko Papui Nowej Gwinei.

„Jak wyjaśnia, wykonał swoją pracę jako surogat. Zwiększył poziom energii, którą mieliśmy i sposób, w jaki się zamykał, ścigał wiele rzeczy, był nękany i nękany – tego chcesz.

„Ben ma wspaniałą przyszłość w reprezentacji, więc jestem naprawdę szczęśliwy, bo dostał czapkę i jest teraz celem”.

Biały zespół zostanie wzmocniony wraz z przybyciem Chrisa Wooda i innymi kluczowymi elementami w następnym meczu przeciwko Fidżi [kickoff Tuesday 6am NZ time].

Czołowa grupa B Bola Boys po zdobyciu późnej bramki i pokonaniu Nowej Kaledonii 2:1 w pierwszym meczu w Katarze.

READ  Inside Wahlburgers: Ekskluzywne pierwsze spojrzenie na sieć burgerów celebrytów