Abby Dow próbuje uratować Anglię w półfinałowym zwycięstwie nad Kanadą w Pucharze Świata w Rugby

W Eden Park, Auckland: Anglia 26 (Abby Dow 2, Marley Packer próbuje; Emily Skratt Conn, 3 długopisy) Kanada 19 (Karen Paquin, Alicia Corrigan, Tyson Bekeboom próbuje, Sophie DeGuide 2 con). HT: 15-12.

Anglia może zrobić coś więcej niż tylko zdobywać bramki, a jedną z największych prób na Mistrzostwach Świata w Rugby był magiczny moment, którego potrzebowali, by odbić Kanadę w ekscytującym sobotnim półfinale w Auckland.

Silni i odporni Kanadyjczycy naciskali na prowadzenie na początku drugiej połowy, kiedy Czerwone Róże wędrowały od wybrzeża do wybrzeża w Eden Park i po raz szósty z rzędu awansowały do ​​finału Pucharu Świata.

To Abby Dow miała oszałamiający wynik, a faworyci turnieju utrzymali zwycięstwo 26-19, ponieważ Kanada grała w grę swojego życia i była tak bliska ogromnego zdenerwowania.

Skrzydłowa Anglii Abby Dow podejmuje jedną z największych prób na Mistrzostwach Świata w Rugby.

Phil Walter / Getty Images

Jednak obrona Anglii odpierała kolejne fale kanadyjskich ataków i była kluczowa dla ich rekordowego 30. zwycięstwa z rzędu.

Zmierzą się z Black Ferns w finale po tym, jak Nowa Zelandia pokonała Francję 25-24 w drugim półfinale w tym samym miejscu.

Anglia doznała poważnej porażki po zakończeniu pierwszej połowy, kiedy gwiazda Helena Rowland została zwolniona z powodu kontuzji nogi po drugim rzucie karnym Emily Scarratt, która dała jej sześć punktów przewagi.

Byli pod ogromną presją swojej passy, ​​gdy kanadyjscy napastnicy próbowali zmiażdżyć, ale stracili posiadanie piłki, a Anglia poszła wzdłuż boiska ze świetnym drugim Dowem.

Lewa skrzydłowa Claudia MacDonald zdecydowała się biegać, zamiast korzystać z opcji bezpiecznego kopnięcia z ich passy i kontynuowała awans, pokonując kilku obrońców.

MacDonald weszła do środka i długim, zygzakowatym podaniem odnalazła swojego drugiego skrzydłowego dao, który miał prędkość i moc, by przebiec ponad 50 metrów w niesamowitym wysiłku.

READ  Dobra passa Wellington Phoenix zakończyła się porażką 1:0 z Central Coast Mariners
Abby Dow zdobyła swoją pierwszą próbę przeciwko Kanadzie.

Joe Allison / Getty Images

Jednak ten mecz nie był całkowicie w stylu Anglii, jak oczekiwano, a wsparcie Vicky Kornborough zostało zawieszone w drugiej połowie, gdy Kanada posunęła się do przodu.

Byli po prostu genialni, kierowani przez inspirującą nr 8 Sophie de Guidi, ale zapłacili cenę za to, że nie awansowali wystarczająco szybko, gdy obrona Anglii została wciągnięta w środek.

Przegrany napastnik Tyson Bekeboom strzelił swoją trzecią próbę na 12 minut przed końcem, kiedy obrońca Anglii w końcu uległa, chociaż but Scarratta był różnicą, z decydującym trzecim golem z rzutu karnego w 71. minucie.

Anglia potrzebowała zaledwie ośmiu minut, aby rozładować ciśnienie po tym, jak wywarła zaciekłą dominację w oszołomieniu pod kanadyjskimi pozycjami.

Nastąpiła również separacja w kompozycji, z genialnym zrzutem Scarratta podczas szturmu na Canada 22.

Nieustępliwy napastnik Marley Packer przeciął tę bramkę, rozbijając ścianę białej koszuli pierwszym mocnym ciosem kanadyjskiej paczki.

Karen Paquin świętuje swoją próbę odłączenia się od Kanady.

Andrzej Koringa/Photosport

Ostatni twórca ścieżki splotu Rolanda Dao wykonał swój pierwszy szybki rzut powrotny. Anglia wydawała się mieć kontrolę, ale Kanadyjczycy pokazali świetną walkę i jakość.

Kanada objęła prowadzenie w niektórych przypadkach i strzeliła gola, gdy przegrana napastniczka Karen Paquin była pierwszą, która wystrzeliła Justina Pelletiera z długiego obrońcy po świetnej przerwie.

Byli na tym samym poziomie po próbie Alishy Corrigan, która odwróciła się po zaciętej bitwie, której Anglia dobrze broniła.

Ale było dużo miejsca, z czego Kanadyjczycy korzystali przez całą pierwszą połowę, a pierwszy rzut karny Scaratta był wszystkim, co rozdzieliło obie drużyny w pierwszej połowie.

wielka chwila

Próba Dow będzie rozgrywana na wysokiej jakości bębnach przez wiele lat. Był niesamowicie dobry i uratował Anglię, ponieważ Kanada wywierała na nią dużą presję.

READ  Cel roku? Skrzydłowy Man U zdobywa bramkę oszałamiającym kopnięciem rowerem

najlepszy gracz

Oprócz Dow, angielska ostoja Sarah Byrne, zamki Abby Ward i Zoe Aldecroft były mistrzami w prowadzeniu projektu swojej kolekcji.

Ocena meczu: 8/10

Wysokiej jakości mecz półfinałowy, w którym Kanada zdenerwowała faworytów turnieju, był trudny i napięty, który trwał na ostrzu noża aż do ostatniego gwizdka.

Wielkie zdjęcie

Anglia zakwalifikowała się do ósmego finału dziewiątego finału Mistrzostw Świata i czeka na trzeci tytuł po ostatnim tytule w 2014 roku.

Zmierzą się z Czarnymi Paprociami w kluczowym meczu w Eden Park w przyszłą sobotę, a Kanada zmierzy się z Francją w finale o brązowy medal.