Mistrzostwa Świata IIHF: GB pokonało Polskę w dogrywce

Gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie w ostatniej połowie, a potem zobaczyli, jak Polska zmusiła ich do nagłej śmierci po wyrównaniu na zaledwie 48 sekund przed końcem.

Ale kopali głęboko, mieli szansę na potężną grę i kazali Lake odbić podanie od Nathanaela Halperta, aby dalej próbować odzyskać swoje miejsce wśród światowej elity hokejowej na torze.

Obie drużyny rozpoczęły rozgrywki z czystym kontem. Polacy pokonali Litwę 7:0 w pierwszym meczu weekendu, po czym stracili gospodarzy, Koreę (4:0).

GB od czasu powrotu z międzynarodowych bezdroży w 1989 roku cieszy się niezwykłą przewagą bezpośrednią, wygrywając 10 z poprzednich 13 spotkań, łącznie 44-34.

Ale zazwyczaj obie drużyny strzeliły tylko jedną bramkę (osiem razy), podczas gdy pozostałe pięć spotkań osiągnęło dwubramkową przewagę, a to ostatnie spotkanie rozpoczęło się w tle głośnych okrzyków obu grup.

Gdy gospodarze otworzyli wynik, minęły mniej niż dwie minuty, kiedy Rob Lachowicz rzucił się na krążek na środku lodu i zdobył obszar po prawej stronie, po czym wślizgnął się bekhendem do środka, aby odbić 40-letniego Jonathana Phillipsa. wewnątrz. Czapka z grilla Johna Murraya z tyłu.

Murray odmówił urodzonemu w Ameryce Joshowi Wallerowi podania z Lake, zanim został wezwany do lepkiego nieletniego za siatką.

Polski powerplay płynnie przesunął krążek, ale bramkarz GB, Ben Bowns, z powodzeniem wykończył akcję, po czym Liam Kirk spojrzał na drugą stronę, tylko po to, by Murray zablokował go z bliskiej odległości.

Ale Polacy odzyskali swoje warunki po połowie pierwszej tercji, kiedy Dominic Bass został wyrzucony między znakami krzyżyka i przeniósł piłkę nad ręką Pownsa w rękawiczce w górny róg.

Było już jasne, że GB czeka trudniejsza walka niż z Koreą, a Bowns zwolnił drugiego Pasa, gdy znalazł więcej miejsca, zanim Paweł Dronia został wezwany do potknięcia się, aby dać gospodarzom pierwszą przewagę w nocy .

Brett Perlini został udaremniony przez Murraya, gdy GB obozował w obszarze ataku przez większą część dwóch minut, a Kirk widział jego nadgarstek, gdy kara wygasła.

READ  bne IntelliNews - Polska oczekuje, że uniknie twardego lądowania

Camille Gurney obronił strzał z lewego koła szeroko przez Pounce, gdy GB prawie złapał zmianę linii, ale Mike Hammond zmusił Murraya do zatrzymania się w ostatniej chwili, gdy gospodarze zdominowali liczbę strzałów 18-6.

Ole Pettridge wykonał swoją pierwszą próbę zdobycia bramki w środku, kiedy Murray kopnął nadgarstek w róg, podczas gdy strzał Sama Robba z niebieskiej linii, po podaniu Wallera, został wyczyszczony.

Ale GB odzyskał prowadzenie w 24. minucie, kiedy Robert Dodd uderzył środkiem z lewej strony, a Kade Nelson oddał znakomity strzał z pierwszego razu w górny róg spośród znaków krzyżyka.

Bowns odrzucił Dronię, szybko reagując ratunkiem w rękawiczce, zanim GB wrócił do klatki wokół klatki Murraya, a Davey Phillips i Waller zbliżali się na tej samej zmianie.

Josh Tetlow wrócił w dobrej formie, by pokrzyżować plany Bartoszowi Frazko – który również został odrzucony przez Powns – po złym podaniu do Sama Jonesa na niebieskiej linii, podczas gdy okrzyki „GB” i „Polska” nadal rozbrzmiewały wokół lodowiska.

Ale gra została zatrzymana po tym, jak Bass złapał paskudny cios w Bena O’Connora przed brytyjską ławką, a sędziowie obejrzeli incydent na wideo, zanim zdecydowali się nałożyć karę 5+ za kokowanie.

Dodd dostał szybki strzał w powerplay, a Kirk zobaczył kolejne odbicie, gdy GB ustawił się w obszarze ataku, a Halbert dobrze sobie radził, utrzymując piłkę na niebieskiej linii, aby zwiększyć presję.

Potem Kirk Bean wypuścił łyżwy Murraya i wyrównał 3-1, ale polski bramkarz Johnny Curran powstrzymał się raz, gdy GB naciskał na więcej z dodatkowym zawodnikiem.

Wytrzymawszy bez dalszych strat, Polacy zaczęli grać sami, gdy Nilsson został wezwany do ataku po wytrąceniu kija przeciwnika z rąk.

Przypiął Pownsa podczas silnej przepychanki po tym, jak Kamel Wallega uderzył w poprzeczkę, co urzędnicy potwierdzili po kolejnej recenzji wideo.

READ  Lewandowski, gwiazda Bayernu Monachium i Polska, zerwał z Huawei w związku z kryzysem na Ukrainie

Nieustająca praca defensywna Phillipsa, Matta Myersa, Tetlowa i Marka Richardsona trzymała Polskę na dystans, zapewniając gospodarzom dwubramkową przewagę w pierwszej połowie.

GB odzyskał rzut karny na początku trzeciej tercji po tym, jak David Phillips został wezwany do opóźniania gry, po tym, jak krążek wysłał krążek nad Blexi w jego strefie obrony, którą wygrał po wyzwoleniu.

Pownes błysnął dłonią w rękawiczce, by złapać Frazko na jeden bieg z podania Wronki za siatką, ale po powrocie do pełni sił GB O’Connor nie trafił w remis.

Marcin Kolusz zobaczył pełnokrwistą jazdę zablokowaną przez klatkę piersiową Bownsa, który w następstwie zgubił kask i nie spieszył się, by złapać oddech, posyłając Richardsonowi kilka potężnych ruchów wokół szyby, aby kupić stewardom więcej czasu.

Ale po tym, jak Powns zmiażdżył strzał Alana Leszarczyka, Polska zmniejszyła stratę do jednego, gdy Zygmunt trafił dwa razy z bliskiej odległości i uderzył piłkę bekhendem do siatki ze słupka.

Pete Russell przetasował swoje kombinacje linii, gdy GB starał się chronić swoją przewagę, a Murray odrzucił Kirka po tym, jak został znaleziony przez Davida Phillipsa, a następnie ponownie zamknął po przerwie technicznej.

Ale Powns musiał podnieść ostry strzał Zygmunta nad szkłem na nieco ponad sześć minut gry, zanim również przygwoździł prawy słupek, by sfaulować Lyszczarczyka, tylko po to, by Walega wyrównał sytuację z bliskiej odległości po tym, jak Bartosz Ciura, miejmy nadzieję, rzucił piłkę krążek do siatki z lewego skrzydła.

Wielka Brytania chwiała się, gdy Polska wyczuła swoją szansę, ale ostre wezwanie przeciwko Grzegorzowi Pasiutowi, który złapał Richardsona za siatką Bownsa, dało gospodarzom późną szansę na grę.

Wyglądało na to, że zdobyli tytuł na 90 sekund przed końcem, kiedy pierwszy strzał Hammonda z lewej strony trafił w dalszy słupek, a Perlini wepchnął piłkę do siatki.

READ  Sekret odpadów Polski: Europa igra z ogniem

Ale Polacy nie chcieli pogodzić się z porażką i po tym, jak Murray wycofał się po dodatkowego łyżwiarza, zobaczył, że strzał z punktu Fraszki trafił w rękawiczkę dłoni Poownesa i poleciał do siatki, a bramka została uznana po recenzji wideo.

Oznaczało to pięć minut dogrywki 3 na 3, gdy Zygmunt zmusił Bownsa do obrony w pierwszych sekundach, zanim Kirk poszedł samotnie, obracając polską trójkę, ale ostatecznie został udaremniony.

Następnie Powns stuknął kopnięcie nadgarstkiem Wallega, po czym Halbert zmusił Murraya do akcji, a bramkarz sfaulował go, dając GB szansę na potężną grę.

I zrobili to, gdy Kirk znalazł Halperta w wysuniętej pozycji i podał piłkę z powrotem do Lake’a, aby znalazł siatkę.

Po dniu odpoczynku GB wróciło we wtorek wieczorem, by zmierzyć się z Litwą, która przegrała swój drugi mecz 3: 2 z Rumunią w niedzielnym meczu wstępnym.

3-1 Kirk (Nelson) s. 33.07
Kary: Wzrost basu (P) (5+ gier) 31,54; Nelson (Wielka Brytania) intrf 36.46.

Trzeci okres
3-2 Zygmunt (Walega, Jezorski) s. 45.25
3-3 Waliga (Ciura) 54.23
4-3 Berlini (Hammond, Mojżesz) s. 58.30
4-4 Frasco 59.12.2019
Rzuty karne: Dee Phillips (Wielka Brytania) 41,31 za późno; Hak O’Connor (GB) 43,42; Pasiote (K) Cześć 57.20.

nadgodziny
5-4 Jezioro (Halbert, Kirk) s. 62.35
Rzuty karne: Journey Murray (s) 62.14.

Strzały na bramkę: Ben Boownes (62,35 GB) 6-5-14-2 = 27-4; John Murray (P, 62,35) 18-14-6-2 = 42-4.