Mistrzostwa Świata FIFA U19 Kobiet 2022 w Polsce – dzień drugi

Czwartek był drugim dniem Mistrzostw Świata FIFA U-19 Kobiet 2022 w Katowicach.

Norwegia vs Słowacja

Co za gra o poranku. To Słowacja po pierwszej połowie spokojnie poprowadziła mecz 3:0. Ale Norwegia utrzymała dobry humor i zdobyła 24 sekundy w drugiej połowie i nie przestawała strzelać, dopóki nie awansowali 5:3. Wszystko to wydarzyło się w ciągu 13 minut od tego drugiego okresu. Reprezentacja Słowacji odpowiedziała i strzeliła jeszcze dwa gole, które osiągnęły pierwszy remis w tym turnieju: 5-5.

Dostępne statystyki meczu tutaj.

Kanada – Węgry

Najlepszy start w tym meczu miały Węgry i zdołały strzelić pierwsze gole. Ale Kanada miała mnóstwo energii w swoich zbiornikach i zdołała strzelić pięć goli w ciągu pełnych 60 minut. Ale bardzo trudno było sprowadzić ten mecz do domu, ponieważ Węgry płonęły i strzeliły łącznie 13 bramek. znowu było Nora Lilofix Który brał udział w ponad 50% wszystkich węgierskich bramek.

Szwecja vs Republika Czeska

Drużyna z Czech miała z pewnością najlepszy start w tym starciu pomiędzy dwoma faworytami z grupy B. Ale Szwecja miała solidną odpowiedź w drugiej połowie i strzeliła cztery gole bez odpowiedzi. Trzy i pół minuty przed końcem Czechom udało się strzelić trzeciego i ostatniego gola. Szwecja wygrywa jedną bramką. 4-3.

Nowa Zelandia vs Włochy

Zwycięska drużyna spoza Europy to jednak nie dzień pracy. Nowa Zelandia osiągnęła ten sukces z bardzo mocnym drugim okresem, w którym udało jej się strzelić trzy razy. W tym okresie Włochy nie znalazły zaplecza siatki. W pozostałych dwóch okresach obie drużyny strzeliły taką samą liczbę bramek. Nowa Zelandia wygrywa 6-3.