Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Francuski producent opon Michelin przenosi swoją produkcję z Polski do Rumunii

Francuski producent opon Michelin przenosi swoją produkcję z Polski do Rumunii

Francuski producent opon Michelin zamierza zamknąć fabrykę samochodów ciężarowych w Olsztynie w Polsce, w której pracuje około 430 pracowników, i przenieść produkcję do Rumunii. Słynna marka, zatrudniająca 123 000 pracowników na całym świecie i osiągająca całkowite roczne przychody na poziomie około 30 miliardów euro, twierdzi, że rynek rumuński oferuje niższe koszty operacyjne, Zysk.ro wspomniany.

Firma jest obecna w Rumunii od 2001 roku i obecnie zatrudnia w kraju około 4000 pracowników, rozmieszczonych pomiędzy dwiema fabrykami w Zalau i drugą we Floreti, nie wspominając o sieci handlowej.

Od 2005 roku Rumunia jest regionalnym centrum działalności Michelin w Albanii, Bułgarii, Chorwacji, Bośni, Macedonii, Czarnogórze i Serbii.

Francuska grupa zamknie fabrykę w Polsce, ale obiecała, że ​​nie zwolni 430 pracowników. Zamiast tego zostaną przeniesione do innych jednostek grupy, gdzie będą produkować opony do samochodów osobowych czy maszyn rolniczych. Francuski gigant motoryzacyjny ma w Olsztynie kilka fabryk.

W ostatnim czasie kolejne firmy ogłosiły zwolnienia w Polsce. Szwedzki producent grzejników elektrycznych Backer OBR zapowiedział, że na początku kwietnia zwolni aż 30% swoich pracowników, zaś Levi Strauss zapowiedział zakończenie produkcji w fabryce w mieście Buck do połowy czerwca 2024 roku. , a pozostało kilkaset osób. Utrata pracy.

W zeszłym roku Michelin ogłosił także zamknięcie trzech zakładów produkcyjnych w Niemczech i przeniesienie centrum obsługi klienta do Polski, powołując się na „brak konkurencyjności naszej niemieckiej działalności na rynku europejskim i eksportowym”. Decyzja ta dotknęła ponad 1500 pracowników.

Michelin zatrudnia obecnie ponad 8 000 pracowników w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Zaledwie miesiąc temu Michelin zwolnił 1400 pracowników w Stanach Zjednoczonych.

[email protected]

(Źródło zdjęcia: Thomas Biedermann | Dreamstime.com)

READ  Laura Bączkiewicz będzie reprezentować Polskę na Junior Eurowizji 2022 - ESCXTRA.com