Mistrzostwa Świata Juniorów 2022 – Dzień 2 – Medale: Poland Leapfrogs, Węgry, Rumunia

2022 Mistrzostwa Świata Juniorów w Pływaniu FINA

Dzień drugi: środa, 31 sierpnia

Polska rozpoczęła drugi dzień Mistrzostw Świata Juniorów w 2022 roku od brązowego medalu i zajęła pierwsze miejsce z trzema złotymi i dwoma brązowymi medalami. Ksouri dobre Polska ofensywa rozpoczęła się od zdobycia mistrzowskiego rekordu (52,91) w finale 100 stylem grzbietowym chłopców. o włos pokonuje RPA Peter Koitz (52,99), który dziś rano pobił rekord w konfrontacjach. Mirosław Kneidla Na trzecim miejscu znalazły się Czechy (55,08). Drugi złoty medal dla Polski przypadł w piersi dziewcząt 50, kiedy Karolina Bechowicz (31.55) dotknął Hiszpanii Maria Ramos Nagy (31.68) i Włochy Irena Matty (31,96). Polska zakończyła spotkanie z trzecim złotem, tym razem w mieszanej sztafecie 4×100 zmiennym (3:52,00) przed Włochami (3:55,58) i RPA (3:58,58).

Węgry dodały jedno złoto i jeszcze jedno srebro do tych, które osiągnęły pierwszego dnia. A złoto zajęło setne miejsce dla dziewcząt Dora Molnar (1:01.44) pokonał Japonię Aimee Nagaoka (1:01,45) o 0,01 dla tytułu. Chiaki Yamamotorównież z Japonii, zajął trzecie miejsce (1:02.10).

Dwa złote medale Turcji w 200 IM chłopców i 800 IM dziewcząt nad Rumunią i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Sunbirk Yigit Oktar Pobił rekord narodowy Turcji z dominującym zwycięstwem w wyścigu na 200 mil (1:59,89) przed Japonią Tomoyuki Matsushita (2:00.89) i Utah Watanabe (2: 01.39). A u dziewczyn 800 za darmo Merv Tuncel (8:30.00) Powtórzyła swój złoty medal na Euro Juniors z łatwym zwycięstwem nad Japonią Rokka Takizawa (8: 36,80) i Hiszpanii Carla Caron (8:42,88).

Rumunia zdobywa złoty medal w darmowym 200 turnieju dzięki David PopoviciRekord mistrzostw (1:46.18). Węgry Daniel Miszaros (1: 48,98) i Włochy Filippo Bertone (1:49.05) Zdobył podium.

Ostatnie dwa złote pola powędrowały do ​​Włoch w locie 200 dla dziewcząt i Austrii w piersi 100 dla chłopców. Anna Porcari (2: 12.00) Mucha zdobyła długość ciała. Jej kolega z drużyny Paula Borelli (2: 13.36) Wygrała brąz, jak Turcja Mahlika Köse Yalcin (2:13.23) Dotknij go srebrem o 0,13.

READ  Volodymyr Nosov, CEO WhiteBIT, wypowiedział się na temat szczegółów wejścia giełdy kryptowalutowej na polski rynek

Być może najbardziej ekscytujący finał wieczoru, Austria Luka Mladenovic (1:01.30) Zwycięstwo w chłopięcych piersiach 100 po spóźnieniu Urs Zivanovic Serbia (1:01.64) pod Murem 50. Polska Philip Urbański (1:02.80) Wrócił do domu z brązem.