Mistrzostwa Świata FIFA: Niemcy ratują remis z Hiszpanią, by podtrzymać nadzieje

Niemiec Niklas Woelkrug świętuje po zdobyciu gola przeciwko Hiszpanii. zdjęcie/AP

Napastnik Niemiec Niklas Volkrug obronił remis 1:1 z Hiszpanią w dzisiejszym mundialu.

Niemcy muszą jeszcze wygrać ostatni mecz grupowy, aby mieć szansę na awans do fazy pucharowej. Czterokrotni mistrzowie odpadli w fazie grupowej cztery lata temu w Rosji.

W następnej kolejce Niemcy zmierzą się z Kostaryką, która w niedzielę pokonała Japonię 1:0. Nawet zwycięstwo może nie wystarczyć Niemcom, którzy zajmują ostatnie miejsce w grupie E i potrzebują drugiego wyniku, aby osiągnąć swoje cele.

Niemcy mają jeden punkt za Japonią i Kostaryką. Hiszpania ma cztery punkty i ogromną różnicę bramek dzięki wygranej 7:0 nad Kostaryką.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć klasyfikację i wyniki Pucharu Świata

Mecz przedturniejowych faworytów był jednym z najbardziej wyczekiwanych w fazie grupowej.

Hiszpania starała się kontrolować tempo gry posiadaniem piłki, ale nie była w stanie stworzyć wielu ważnych okazji, dopóki Alvaro Morata nie trafił do bramki w 62. minucie, jednym słodkim uderzeniem z bliskiej odległości po niskim dośrodkowaniu Jordiego. Alba.

Niemcy walczyli i grozili tylko sporadycznie przy kilku przerwach i stałych fragmentach gry, ale Füllkrug wyrównał w 83. minucie, strzelając z bliskiej odległości w górną część siatki.

Celem jest uniknięcie porażki Niemiec z rzędu na początku mistrzostw świata po raz pierwszy.

Co dalej

Następny mecz Hiszpanii zmierzy się z Japonią na Khalifa International Stadium, a Niemcy powrócą na stadion Al-Bayt, by zmierzyć się z Kostaryką.

READ  Składy drużyn Super Rugby Pacific: Blues, Highlanders, Crusaders, Chiefs, Hurricanes, Moana Pasifika wymienia drużyny rundy 6