Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cameron Smith wtargnął do domu, aby zdobyć swój trzeci australijski tytuł PGA

Australijczyk Cameron Smith świętuje zwycięstwo po 18. dołku w Royal Queensland Golf Club.

Bradleya Canarisa / Getty Images

Australijczyk Cameron Smith świętuje zwycięstwo po 18. dołku w Royal Queensland Golf Club.

Cameron Smith wygrał swoje trzecie australijskie mistrzostwa PGA trzema strzałami po uderzeniu pioruna, który przerwał grę w Royal Queensland Golf Club.

Świat nr 3 miał 3 poniżej 68, aby przypieczętować 14 poniżej, Jason Scrivener (11 poniżej) wyszedł z siedmiu późnych strzałów w późną sobotę, aby objąć prowadzenie i grozić wielkim wrzodem w niedzielę.

Ale Scrivener zawahał się w dążeniu do swojego pierwszego tytułu od pięciu lat, a zwycięzca Open Championship Smith został zmuszony do zdobycia piątego tytułu w 2022 roku w swoim pierwszym występie na ojczystej ziemi od trzech lat.

Ryu Hisatsune z Japonii (11 poniżej) zajął drugie miejsce, podczas gdy John Barry z Anglii i ulubieniec Australii Zachodniej Min-Woo Lee zajęli czwarte miejsce z dziewięcioma poniżej.

Czytaj więcej:
* Ryan Fox tęskni za porażką w Australian PGA Championship, a Denzel Ieremia prowadzi Kiwi
* Liczby: sezon Lydii Ko za 7 milionów dolarów i trzy prestiżowe nagrody
* Ryan Fox zajął drugie miejsce w wyścigu w Dubaju, podczas gdy Rory McIlroy zdobył tytuł europejskiego tyczkarza

Nick Fock i Denzel Jeremia byli najlepszymi Kiwi, zajmując w turnieju 19. miejsce do pięciu poniżej, dziewięć strzałów za Smithem.

Voke zakończył mocną rundę finałową 5-poniżej 66, podczas gdy Ieremia zaliczył trzecią rundę 75 po tym, jak znalazł się wśród liderów na półmetku. Niedziela zakończyła się wynikiem 69.

Denzel Jeremia z Nowej Zelandii zajął 19. miejsce, tracąc dziewięć strzałów do zwycięzcy.

Chrisa Hyde’a/Getty Images

Denzel Jeremia z Nowej Zelandii zajął 19. miejsce, tracąc dziewięć strzałów do zwycięzcy.

Ryan Fox, numer 27 na świecie, tydzień po zajęciu drugiego miejsca za Rorym McIlroyem w wyścigu DP World Tour do Dubaju, przegapił porażkę w Brisbane po rundach 72 i 74.

Gra została dwukrotnie zawieszona w niedzielę na dwie godziny, kiedy burze elektryczne przetoczyły się przez Brisbane, zmuszając graczy i około 10 000 fanów do schronienia się.

Ale burza zniknęła w samą porę, by zakończyć w słabym świetle, unikając powrotu w poniedziałek na koronację mistrza.

Smith wznowił drugą od razu w jedenastej, by wycofać się ze Scrivenerem i Hisatsune.

Ale sięgnął głęboko do swojego zestawu sztuczek, rzucając klina z nierównego, w górę drzewa i na 12. green, aby zrobić birdie.

Australijczyk Cameron Smith zagrywa putta z bunkra na trzecim dołku.

Bradleya Canarisa / Getty Images

Australijczyk Cameron Smith zagrywa putta z bunkra na trzecim dołku.

Następnie trafił 6-metrowego birdie putta na 13. miejscu i przypieczętował wynik innym na 16. miejscu, aby dodać do swoich tytułów w 2017 i 2018 roku, oba wygrywając na Gold Coast w Royal Pines.

Scrivener, grający u boku Smitha, uderzał puntem, aby pozostać w zasięgu strzału, ale potem patrzył, jak jego putt 17-go toczy się poza green i w tylny róg rozdartego bunkra.

Wziął podwójnego bogey – jego żebro przetoczyło się wokół krawędzi, zanim w końcu upadł – ostatnim ptaszyńcem, który doprowadził go do poziomu z wrodzonym japońskim talentem.

Smith (68, 65, 69, 68) był jedynym mężczyzną, który strzelił więcej niż dwie rundy poniżej 70 w turnieju i jest najmłodszym trzykrotnym zdobywcą Kirkwood Trophy.

READ  Ferguson mówi o wygranej # 4 Falls Series z # 9 w rankingu Florydy