Mistrzostwa Świata FIFA Kobiet: Świat sportu reaguje na piłkarskie zwycięstwo Ferenca

„Rozbłysk światła” dla drużyny piłkarskiej Ferns po „noc, kiedy nic nie poszło zgodnie z planem” dla Norwegii – tak światowe media zareagowały na zwycięstwo Nowej Zelandii w meczu otwarcia Mistrzostw Świata FIFA Kobiet.

Piłkarze Football Ferns przypieczętowali zwycięstwo 1:0 nad Norwegią – najfajniejszą drużyną w grupie A tegorocznego turnieju – w Eden Park przed rekordową publicznością w czwartkowy wieczór.

„[Hannah] Bramka Wilkinsona na początku drugiej połowy zapewniła nie tylko zwycięstwo 1:0 nad Norwegią w meczu otwarcia turnieju, ale także trochę radości w ponury dzień. — poinformował „Washington Post”.dotykając poprzedniej strzelaniny w centrum Oakland.

Ogłoszono telegraf Piłkarze Football Ferns zasłużenie pokonali Norwegów zajmujących 12. miejsce na świecie – czternaście miejsc nad nimi…

„Żaden z nich nie mógł znaleźć drogi do obrony Nowej Zelandii”.

„Fani z Nowej Zelandii wiwatowali z zachwytu, gdy Hannah Wilkinson strzeliła pierwszego gola turnieju, zamieniając minuty dośrodkowania na drugą połowę. Jej gol przypieczętował pierwsze zwycięstwo Nowej Zelandii w Pucharze Świata podczas ich szóstej wizyty w pokazowym wydarzeniu piłki nożnej kobiet ” — poinformował New York Times.

Jackie Hand i Mathilde Harviken walczą o piłkę w meczu otwarcia między nowozelandzką drużyną piłkarską Ferns a Norwegią.

Ricky Wilson / Personel

Francja poinformował „Le Monde”.: „To było szczęśliwe zakończenie dnia, który rozpoczął się, gdy rano największym miastem Nowej Zelandii wstrząsnęła strzelanina, w której zginęły dwie osoby i bandyta”.

i opis BBCFani tańczyli na trybunach, gdy zawodniczki roniły łzy radości po tym, jak Nowa Zelandia wygrała kampanię Pucharu Świata Kobiet w emocjonujący i historyczny wieczór w Eden Park.

Jednak nie wszystkie relacje koncentrowały się na piłce nożnej Ferns Aftenposten Felietonista Lars Tjærnås mówiąc w opinii, że porażka norweskiej drużyny była „w pełni zasłużona”.

„Nawet w naszych najgorszych koszmarach nie mogliśmy sobie wyobrazić bezzębnej, nieszczęśliwej i bezplanowej reprezentacji Norwegii”.

READ  „Spełnienie marzeń”: nadchodzi długo oczekiwany turniej Masters Invitational od Ryana Foxa