Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Minister Tkachenko wyraża swoje stanowisko w sprawie głosowania jury w ukraińskiej Eurowizji dla Polski i Litwy

Głosowanie ukraińskiego jury Eurowizji na Polskę i Litwę to prawdziwy wstyd.

Stosowne oświadczenie złożył Minister Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy Ołeksandr Tkaczenko w dniu FacebookRaport reportera Ukrinform.

„Chciałbym zwrócić się do naszych najbliższych przyjaciół w Europie, Polsce i na Litwie oraz wyrazić swoje osobiste stanowisko w sprawie punktów głosowania przyznanych przez ukraińskie jury Polsce i Litwie. Taka ocena nie odzwierciedla naszego prawdziwego stosunku do Ciebie, naszego najbliższego przyjaciela w Europie” – napisał Tkachenko.

Według jego słów, Wielka Brytania wypadła znakomicie i zajęła drugie miejsce. Tkachenko zaznaczył, że przyznanie 0 punktów Polsce i Litwie to prawdziwy wstyd.

„Macie 12 Ukraińców! Wasze wsparcie jest nieocenione. Nasza wdzięczność i zaangażowanie wobec Was są takie same. I choć konkurs nie ma charakteru politycznego, nie dotyczy polityki – chodzi o przyjaźń, wspólne wartości i wszechstronne wsparcie na całym świecie. pokładzie. Mam nadzieję, że to wszystko będzie kontynuowane. Przez wiele lat. Drodzy Polacy i Litwini, jesteśmy Wam na zawsze wdzięczni, a nasze zwycięstwo jest wspólne, zarówno na Eurowizji, jak i po pokonaniu wroga – podkreślił Tkachenko.

Przypomnijmy, że ukraińska piosenka Stefania Kałusza Orkiestry otrzymała 12 punktów od profesjonalnego jury Eurowizji w Polsce i na Litwie. Tymczasem ukraińskie jury nie przyznało żadnych punktów Polsce i Litwie.

MK

READ  Jedynki mężczyzn na Wimbledonie: Szok porażka Daniela Miedwiediewa z polskim Hobartem Harkasem