Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska: TVP gotowa do pomocy w organizacji Eurowizji 2023

Szef TVP stwierdził, że polska telewizja TVP jest gotowa pomóc Ukrainie w organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji 2023.

W rozmowie z Plegadą pan Jacek-Korski dał jasno do zrozumienia, że ​​TVP jest gotowa pomóc Ukrainie w organizacji Eurowizji 2023, ale te sprawy muszą być omówione z polskim rządem przed podjęciem jakichkolwiek zobowiązań. Wyjaśnił, że:

Zawsze jest chęć pomocy, ale są też procedury, które zobowiązują nas jako spółkę skarbu państwa, czy spółkę publiczną, jesteśmy tu dyscyplinowani i dlatego nie mogę składać żadnych obietnic poza ogólną dobrą wolą w tej sprawie.

Do tej pory miasto Sztokholm Szwecja wyraziła chęć bycia gospodarzem, a SVT nie skomentowała jeszcze tej kwestii. Chociaż islandzkie media również o tym donosiły RÚV Pozytywnie patrzy na możliwość zorganizowania konkursu 2023. Ponadto hiszpańska RTVE potwierdziła, że ​​wyraziła chęć współorganizowania konkursu 2023 do Europejskiej Unii Nadawców. Obecnie jest za wcześnie, aby wiedzieć, gdzie odbędzie się przyszłoroczny konkurs.

Pan Korski potwierdził również, że Polska weźmie udział w Konkursie Piosenki Eurowizji 2023, odnotowując swoje poparcie dla konkursu i dążąc do większego sukcesu w Eurowizji, po dwóch wygranych w Konkursie Piosenki Eurowizji Juniorów.

Ochman zajął 12. miejsce w Wielkim Finale Polski z piosenką „River”. To najlepszy wynik Polski w konkursie od 2016 roku, kiedy Michał Zbach zajął w Sztokholmie ósme miejsce.

Źródło obrazu: EBU / Nathan Reinds | źródło: Bleigada

Polska zadebiutowała na Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku wraz z wieloma innymi krajami Europy Wschodniej. Ich debiutancki rok przyniósł najlepszy jak dotąd wynik, a drugie miejsce zajęła Edita Jorniak z piosenką „To nie ja!”. Następnie Polsce nie udało się powtórzyć tego początkowego sukcesu, tylko przy innej okazji, w latach 1994-2011, w konkursie uplasowała się w pierwszej dziesiątce. W 2012 roku, po serii dyskwalifikacji, Polska wycofała się z zawodów z powodu trudności finansowych. Od powrotu w 2014 roku odnoszą w konkursie coraz większe sukcesy, co roku awansując do finału, aż do 2017 roku.

READ  Australia chroni 1 milion dodatkowej dawki Pfizera z Polski