Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Microsoft zbliża się do porozumienia z Activision po tym, jak UE odrzuciła nowe dochodzenie

Microsoft zbliża się do porozumienia z Activision po tym, jak UE odrzuciła nowe dochodzenie

Microsoft planuje przejęcie Activision Blizzard, znanej z gier wideo takich jak Call of Duty czy Guitar Hero. Transakcja nie będzie wymagała ponownego zatwierdzenia w UE po wprowadzeniu zmian, aby uzyskać zielone światło w Wielkiej Brytanii.

reklama

Władze Unii Europejskiej nie będą musiały ponownie rozważać umowy o wartości 69 milionów dolarów (65 milionów euro), która zostanie podpisana pomiędzy amerykańskim gigantem technologicznym Microsoftem a holdingiem gier wideo Activision Blizzard. Raport Bloomberga.

Mimo że Microsoft uzyskał już zielone światło w UE, był zmuszony zmienić warunki przejęcia po obawach brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynków (CMA), który w kwietniu zażądał zmian w przełomowej umowie przed jej zatwierdzeniem.

Z tego samego raportu wynika, że ​​Komisja Europejska zdecydowała, że ​​zmiany narzucone przez brytyjskiego regulatora nie będą musiały być weryfikowane przez Brukselę, która Microsoft zgodził się na transakcję w maju.

Zakończenie przejęcia planowane jest w nadchodzących dniach, gdy Urząd ds. Rynków Kapitałowych da zielone światło.

Jakie obawy ma brytyjski organ regulacyjny?

Zakup przez technologicznego giganta Microsoft giganta gier wideo Activision Blizzard, znanego z hitowych gier, takich jak World of Warcraft, Guitar Hero, Diablo i Call of Duty, wzbudził obawy dotyczące jego potencjalnego wpływu na innowacje i uczciwą konkurencję.

Główną kwestią było to, czy przejęcie zdusi konkurencję w sektorze gier w chmurze, w którym gry są przesyłane strumieniowo na urządzenia takie jak tablety i telefony, eliminując potrzebę posiadania drogich konsol do gier i komputerów PC.

Microsoft sprzedaje konsolę do gier Xbox, a także subskrypcje powiązanej z nią usługi strumieniowego przesyłania gier wideo.

Aby obejść te problemy, Microsoft zaproponował zezwolenie francuskiemu studiu gier Ubisoft Entertainment na dystrybucję gier Activision w chmurze przez następne 15 lat w ramach zmienionej umowy.

W zeszłym miesiącu, – ogłosiła Komisja Rynków Kapitałowych Ich obawy zostały „w dużym stopniu uwzględnione”, co sugeruje, że transakcja jest na dobrej drodze do uzyskania zgody organów antymonopolowych.

READ  Galaxy S23 Ultra staje się jeszcze potężniejszy w miarę zbliżania się oficjalnej premiery

Kiedy transakcja zostanie przypieczętowana?

Ponieważ transakcję zatwierdziło już 40 krajów, w tym Unia Europejska, w nadchodzących dniach Wielka Brytania powinna otrzymać kolejną zgodę na przejęcie.

Jednak Microsoftowi wciąż pozostaje ważny krok naprzód: przekonanie amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu (FTC).

Rozprawa ma się odbyć w nadchodzących tygodniach, po złożeniu skargi administracyjnej na fuzję.

FTC powołuje się na obawy, że „umożliwi Microsoftowi powstrzymanie konkurencji na rynku konsol do gier Xbox oraz szybko rozwijających się firm zajmujących się subskrypcjami i grami w chmurze”.