Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mężczyźni z Wellington Phoenix szukają odpowiedzi u sędziego głównego po wycie VAR

Mężczyźni z Wellington Phoenix szukają odpowiedzi u sędziego głównego po wycie VAR

Wellington Phoenix wymaga odpowiedzi po dwóch kontrowersyjnych decyzjach sędziowskich, które ich zdaniem będą kosztować drużynę pierwszej ligi mężczyzn możliwy wynik. W piątkowym porażce 2:0 z Western Sydney Wanderers.

Trener Ufuk Talai był wściekły po tym, jak Chris Griffith-Jones z VAR nie zauważył jasnego faulu na Callan Elliott w przedbiegu do pierwszego gola Wanderers, strzelonego przez byłego napastnika Knicks, Tomera Hamida w 66. minucie, kiedy to się zmaterializowało. Przyklej taśmę, aby sprawdzić, czy piłka przekroczyła linię bramkową.

Jednak menedżer operacyjny Shaul Gill powiedział w sobotę po południu, że Team Phoenix ujawnił drugi incydent, w którym ani sędzia Stephen Lucas, ani Griffith Jones nie widzieli „oczywistej” piłki ręcznej w polu karnym.

Gill twierdził, że powtórka pokazała, że ​​piłka minęła wyciągniętą rękę Hamada przed bramką, co obrońca Joshua Luz wykluczył jako spalony przez VAR w pierwszej połowie.

Czytaj więcej:
* Mężczyźni z Wellington Phoenix krzyczą po tym, jak VAR przegapia wyraźne uderzenie Callana Elliotta
* Debiutancki remis kobiet w A-League zachwyca trenerką Wellington Phoenix, Gemmą Lewis
* Wellington Phoenix ogłosił się remisem w swoim debiucie w A-League Women’s League

Chociaż gol nadal się nie liczył, Gill uważał, że Phoenix powinien był otrzymać karę i twierdził, że Hamid mógł zostać wyrzucony z boiska, pozostawiając Wanderers z 10 mężczyznami na 60 minut.

„Jeśli mamy rację w naszej ocenie wypadku i jest to piłka ręczna, jesteśmy na miejscu i gramy [against] – 10 mężczyzn – powiedział Gilles.

„Z tej pozycji możemy być 1:0 i grać 10 mężczyzn, a gra jest zupełnie inna”.

Gill powiedział, że nacisk Hamida na Elliota, w wyniku którego wpadł na bramkarza Ole Seala, dał Izraelczykom „wyraźne trafienie na bramkę”. Czuł, że Feniks musiał popełnić błąd.

Trener Phoenix, Ufuk Talay, pokazał swoją frustrację podczas porażki swojego zespołu z Wędrowcami w Wollongong w piątek wieczorem.

Mark Kolb / Getty Images

Trener Phoenix, Ufuk Talay, pokazał swoją frustrację podczas porażki swojego zespołu z Wędrowcami w Wollongong w piątek wieczorem.

Gill był zdumiony, że sędzia asystent nie wybrał ani faulu wideo, ani piłki ręcznej, ponieważ był świadkiem obu incydentów, i powiedział, że Phoenix wysłał sędziemu głównemu Nathanowi Magillowi wyjaśnienia.

READ  NRL 2021: Suncorp Stadium, seria finałów rozpoczęta, gdy komisarz ARL Kate Jones opowiada o miejscu Wielkiego Finału

Powiedział, że Phoenix prawdopodobnie otrzyma przeprosiny, ale jest bardziej zainteresowany poznaniem procesu podejmowania decyzji przez stewardów.

„Najważniejszą rzeczą, której szukamy, jest zrozumienie procesu i sposobu, w jaki był on postrzegany” – powiedział Gill.

„Oczywiście był incydent, w którym strzeliliśmy bramkę i stało się to czymś, na co patrzą, więc chcemy zrozumieć proces, przez który przeszli sędzia i VAR.

„Z naszego punktu widzenia chodzi o próbę radzenia sobie z procesem.

„Gdybyśmy obejrzeli nagranie, które widzieli wszyscy na świecie, prawdopodobnie dostaniemy przeprosiny, ale pod koniec dnia to niewiele znaczy”.

Jeśli chodzi o bramkę Hamida, kapitan Phoenix, Alex Rover, powiedział, że gracze od razu wiedzieli, że Elliott popełnił faul.

Elliott stał tuż obok Lucasa, gdy gol został przyznany i był widziany, jak poskarżył się sędziemu w bezpośrednim następstwie.

W obliczu szybkiego zwrotu w meczu 1/16 finału Pucharu AFC przeciwko Western United we wtorek wieczorem, Rover powiedział, że bardzo ważne jest, aby Phoenix nie wyszedł z porażki w piątek.

Obrońca Phoenix Callan Elliott prosi sędziego Seana Lucasa.

Mark Kolb / Getty Images

Obrońca Phoenix Callan Elliott prosi sędziego Seana Lucasa.

„Z zawodnikami było trochę przeczucia i nawet niektórzy z nich wiedzieli, że to był błąd, ale pod koniec dnia to właśnie widzą stewardzi i musimy iść dalej” – powiedział Rovere.

– Oczywiście jesteśmy bardzo rozczarowani wynikiem, ale przede wszystkim występ był dobry. Mamy bardzo rozczarowującą szatnię, ale teraz chodzi o następny mecz i następny trening, i to jest piękno futbolu.

Trener Wędrowców Karl Robinson nie wiedział, że Elliott został sfaulowany przed bramką Hamida, dopóki nie poinformowano go o tym podczas konferencji prasowej po meczu.

„Czasami otrzymujesz dane, a czasami nie” – powiedział Robinson. „Kiedy pracujesz jako menedżer, jesteś szczęśliwy, a kiedy nie, oczywiście nie jesteś szczęśliwy. Możesz narzekać na wszystko w życiu, jeśli chcesz, ale ja nie.”

READ  David Ellis rzuca się na wartego 1,1 miliona dolarów Zoustar Colta