Ronnie O’Sullivan nakazuje fotografowi odejście podczas przegranej w Wielkiej Brytanii | Snooker

Keren Wilson zachował czelność, by zatopić się sto lat w decydującym układzie i zakończyć szanse Ronniego O’Sullivana na zdobycie ósmego tytułu mistrza Wielkiej Brytanii w Yorku.

Wilson sprawdził bez nerwów 102, aby wygrać po tym, jak O’Sullivan, który wyglądał na komfortowego podczas meczu ćwierćfinałowego, odbił dwie klatki z rzędu, aby wyrównać mecz na 5-5.

45-latek często robił przerwy w trakcie meczu, podkreślając, że sędziego Jana Verhasa rozpraszał ruch w tłumie podczas przerw w drugim meczu na torze dwustołowym.

O’Sullivan zażądał również usunięcia fotografa z pola, powołując się na brak statywu. Potem powiedział Eurosportowi: „Powiedziałem, że jeśli nie mają statywu, nie przyjmiemy ich. Niewiele pytań, jeśli jesteś fotografem, muszą to być standardowe rzeczy, które musisz nosić, więc może powinien udać się do zawodowca i założyć odpowiedni zestaw.

Wilson, który starał się o miejsce w swoim pierwszym półfinale w Wielkiej Brytanii i dopiero po swoim czwartym zwycięstwie nad O’Sullivanem w 11 próbach, zaliczył dobry start z przerwą 92 i 117, aby objąć prowadzenie 2:0.

O’Sullivan wystawił swój pierwszy protest na początku czwartej gry, ale nie wpłynęło to zbytnio na jego rozmach, ponieważ wrócił, by spędzić stulecie i przywrócić grę do poziomu 2-2.

Po udostępnieniu kolejnych dwóch klatek frustracja O’Sullivana ponownie pogorszyła się na początku siódmej klatki, kiedy nalegał, aby fotograf został zwolniony.

O’Sullivan dwukrotnie wracał na swoje miejsce w ósmej klatce, podczas przerwy w meczu w pobliżu. — Chodzi o hałas — wolałbym, żeby wszyscy usiedli, nie spieszy mi się — powiedział Verhaasowi O’Sullivan.

Lekkomyślne bezpieczeństwo O’Sullivana pozwoliło Wilsonowi uzyskać 39 prześwitów i jeden ruch opony zwycięstwa, ale przegapił swoją pierwszą szansę na ukończenie zwycięstwa po tym, jak spadł z pozycji na przerwie 35.

O’Sullivan należycie wywołał 64 prześwity, aby zredukować deficyt do jednej opony, a następnie zmusił posiadacza łamacza do chłodnego 83 prześwitu, przerywanego kolejną krótką przerwą, gdy ruch osłabł na drugim stole.

READ  Dlaczego trener krykieta w szkole średniej w Riccarton, David Beddick, odmówił zorganizowania pogrzebu i co zamiast tego robi jego rodzina

Ale to Wilson stanął na wysokości zadania, zacieśniając uścisk w połowie ubiegłego wieku, co zakończyło starcie rundy czwartej z Belgiem Lucą Briselle, który pokonał Anthony’ego McGilla 6-2.

„Jestem taki dumny”, powiedział Wilson. „W wieku 5-3 rzeczy zaczynają się trochę kręcić przeciwko mnie i to naturalne, że człowiek zaczyna myśleć, że twój czas się skończył”.

„W pewnym sensie walczę ze sobą i zaczynam myśleć, że mogłem wygrać tę grę, pozwoliłem komuś innemu poślizgnąć się przeciwko niemu, ponieważ pozwoliłem parze poślizgnąć się przeciwko Rooneyowi, aby trzymać to razem i przekonująco ją zabrać, nie ma lepszego uczucia.”

Wilson twierdził, że nie rozpraszały go wybryki O’Sullivana, ale przyznał: „Chciałem po prostu kontynuować. Rozumiem jego powody. Ale kiedy fani obudzili się z kolei, po prostu sobie z tym poradziłem i Dobra robota.”

W przerwach O’Sullivan powiedział: „Wolałbym siedzieć i czekać. Powiedziałem sędziemu, że nam się nie spieszy. Jestem tutaj, aby grać w snookera i nie ma limitu czasu na to, jak długo może trwać mecz. „

„Nie przeszkadza mi to. Gram w dobrych i złych miejscach, tak właśnie jest. Nie zależy mi na tym, żeby mieć na ten temat zdanie. Tak właśnie jest – po prostu jedz wędzonego łososia i serek śmietankowy”.