Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Holdsworth zdobywa supersamochody Seat Grove Racing 2022

Lee Holdsworth

Wraca Lee Holdsworth.

Niecałe dwa tygodnie po swoim oszałamiającym zwycięstwie w Bathurst 1000 u boku Chaza Mosterta z Walkencho Andretti United, Holdsworth zgarnął ostatnie pełnoetatowe miejsce dostępne w 2022 Repco Supercars Championship.

Holdsworth połączy siły z Davidem Reynoldsem, dając Grove Racing parę doświadczenia, które poprowadzi go przez jego pierwszy pełny sezon jako samodzielny (bez współwłasności Kelly Racing).

Nastolatek z Kiwi Matt Payne od dawna ścigał się, by zastąpić Andre Heimgartnera w kierunku Brad Jones Racing, ale został wczoraj oficjalnie zdyskwalifikowany z prowadzenia głównej gry 2022, kiedy ogłoszono serię Super2 w Grove Racing Altima.

Dla Holdswortha jest to powrót do siatki po opuszczeniu tegorocznej jazdy, gdy Tickford Racing dokonało redystrybucji swoich akcji.

W pewnym momencie mocno rozważał wyścig o zastąpienie Bryce’a Fowooda w WAU przed ponownym spotkaniem Clayton Organization z Nickiem Burkatem, pozostawiając Holdswortha mniej przekonanego o swoich szansach… jak dotąd.

„Ta okazja mnie oszołomiła i nie mogę się doczekać powrotu na pełny etat do mistrzostw Supercars” – powiedział 38-latek.

„Moja pełnoetatowa kampania zakończyła się pod koniec 2020 roku i na pewno nie tak wyobrażałem sobie wycofanie się ze sportu.

„Mam teraz niesamowitą okazję z Grove Racing, aby zakończyć moją pełnoetatową karierę w supersamochodach, jednocześnie odgrywając ważną rolę w pomaganiu zespołowi w rozwoju w przyszłości.

„Chociaż siedzenie na uboczu nie było zbyt zabawne, wygrana w Bathurst 1000 to wynagrodziła!

Jak tylko dostałem telefon od Stephena [Grove] Jeśli chodzi o jazdę z nimi na pełny etat w 2022 roku, wiedziałem, że to wyzwanie, które chciałem podjąć”.

Holdsworth pracował wcześniej w pełnym wymiarze godzin z Garry Rogers Motorsport, Stone Brothers/Erebus Motorsport, Team 18 i Tickford Racing

Holdsworth z radością pomaga Grovesowi stworzyć fundamenty na przyszłość, ponieważ chce dołączyć do takich firm jak Triple Eight Race Engineering jako zewnętrzna potęga supersamochodów.

READ  Drużyna kobiet Black Sticks poniosła druzgocącą porażkę z dominacją drużyn australijskich

„Mam ważną rolę do odegrania w zespole na przyszły rok i jestem z tego powodu podekscytowany” – powiedział.

„Możliwość współpracy z Davidem Reynoldsem, którego wiem, że jest jednym z najszybszych kierowców w tej dziedzinie, i pomoc w budowaniu nowego zespołu, który będzie przyszłą siłą w mistrzostwach, jest bardzo ekscytująca.

„Widać, że Grove Racing nie pozostawia nic na stole. Mają dobre samochody, nowe talenty inżynieryjne i menedżerskie, a także budują program dla młodych kierowców, więc nie mogę się doczekać, aby być częścią całego programu.

„Mam nadzieję, że wykorzystam część mojego doświadczenia, aby pomóc zespołowi iść naprzód”.

Właściciel zespołu Stephen Grove powitał Holdswortha na pokładzie i opisał go jako „idealnie pasującego do naszego zespołu”.

„Lee jest jednym z najbardziej doświadczonych kierowców w terenie, a na tym etapie rozwoju naszego zespołu, po wdrożeniu Grove Junior Team, chcieliśmy mieć doświadczonego kierowcę, lidera poza torem i, co najważniejsze, kogoś, kogo znamy Będziemy współpracować z naszym zespołem — powiedział Grove, aby iść naprzód.

„Lee zaznacza wszystkie te pola. Jego życiorys mówi sam za siebie i nie możemy się doczekać, aby w przyszłym roku osiągnąć mistrzostwo Supercars z nim i Davidem Reynoldsem.”

Holdsworth po raz pierwszy weźmie udział w testach Grove Racing Mustangiem w Winton na początku przyszłego roku.

Kliknij tutaj Aby wyświetlić przewodnik po sezonie Supercars.com na stronie Speedcafe.com.