Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lewandowski uhonorowany solną kulą za obrazę Ballon d’Or

Napastnik Bayernu Monachium, Robert Lewandowski, zostanie nagrodzony solną kulą z Wieliczki jako pocieszenie za przegraną drugi rok z rzędu Złotą Piłkę.

Radny Wieliczka Kamil Jastrzębski powiedział tuż po francuskiej gali piłkarskiej, że małe polskie miasteczko, znane w historii z wydobycia soli, stwierdziło, że chce przyznać Warszawiakowi Kulę Solną z powodu „wielkiej niesprawiedliwości wobec Lewanduńskiego”.

Początkowo mówiono, że nagroda to żart, ale pan Jastrzębski potwierdził w czwartek, że nagroda zostanie wręczona Lewandowskiemu „w najbliższych tygodniach. Formalności pozostaną, tj. głos za uchwałą”.

Oczekiwano, że najlepszy strzelec Bundesligi zdobędzie główną nagrodę w piłce nożnej w zeszłym roku, ale nagroda została odrzucona z powodu Covid-19. W zeszłym tygodniu, ku rozczarowaniu niektórych, stracił nagrodę na rzecz siedmiokrotnego zwycięzcy Lionela Messiego.

„Było wiele niesprawiedliwości, a Robert Lewandowski stał się jego ofiarą” – powiedział Jastrzębski w oświadczeniu. „Dlatego – jako członek Wieliczki – proponuję, aby miasto symbolicznie ogłosiło, że Wieliczka jest najlepszym piłkarzem na świecie.”

– Wieliczka faktycznie zrobi coś, co kilkadziesiąt godzin temu miało być żartem poprawiającym nastrój, czyli symbolicznie rozpozna Lewandowskiego jako gracza numer jeden na świecie.

pełny zrzut ekranu

„Zjawiła się też propozycja rozwinięcia mojego pomysłu. Niektórzy chcą podarować naszemu kapitanowi łupkową kulę. Dawniej sól nazywano „białym złotem”, więc ma też podłoże historyczne i geograficzne. Myślę, że pomimo inflacji i ogólny kryzys, Wieliczka będzie w stanie zaopatrzyć się w wystarczającą ilość soli.”

Chociaż Lewandonski zajął drugie miejsce za Messim na podium z Złotą Piłką, został okrzyknięty napastnikiem roku, jednym z organizatorów nowych kategorii, które wprowadził w tym roku.

Niektórzy gracze, w tym jego kolega z drużyny, Thomas Muller, wyrazili niezadowolenie, że 33-letni napastnik nie zdobył nagrody.

Odbierając nagrodę, Lionel Messi wyraził również swój żal z powodu Lewandonsky’ego po tym, jak Polak, który byłby prawdopodobnym zwycięzcą, nie mógł wygrać zeszłorocznej edycji z powodu pandemii Covid-19.

READ  Wallabies stojący obok „zdruzgotanego” Swaina po kontuzji Tupaei

Niewielu zdołałoby mrugnąć okiem na determinację swoich rodaków, by nagrodzić Lewandonsky’ego, zwłaszcza po wyczerpującym sezonie 2020, kiedy strzelił 55 goli w 47 meczach dla mistrza Bundesligi, Bayernu Monachium, strzelił 48 innych bramek w 40 meczach w zeszłym sezonie, w tym 41 bramek w Sama Bundesliga, bijąc poprzedni rekord Gerda Mullera, 40 goli w jednym sezonie.

Zaczął tam, gdzie zakończył zeszły sezon, strzelając już 25 bramek w 20 meczach.


Wspieraj PREMIUM TIMES, który jest uczciwy i wiarygodny

Dobra prasa kosztuje dużo pieniędzy. Jednak tylko dobre dziennikarstwo może zagwarantować istnienie dobrego społeczeństwa, odpowiedzialnej demokracji i przejrzystego rządu.

Aby zapewnić stały bezpłatny dostęp do najlepszego dziennikarstwa śledczego w kraju, prosimy o rozważenie zaoferowania skromnego wsparcia dla tego szlachetnego przedsięwzięcia.

Wnosząc wkład do PREMIUM TIMES, pomagasz w utrzymaniu odpowiedniego dziennikarstwa i zapewniasz, że pozostaje ono bezpłatne i dostępne dla wszystkich.

Darowizny


Reklama tekstowa: reklamować się tutaj . Zadzwoń do Williego +2347088095401…


Kampania PT MAG AD .