Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Książę William spotyka legendę futbolu Gazę

Książę William spotyka legendę futbolu Gazę

Dla niezliczonej rzeszy fanów całowanie następcy tronu brytyjskiego w policzek nie jest niczym niezwykłym.

Jednak Paul Gascoigne, jeden z największych mistrzów angielskiego futbolu wszechczasów, nigdy nie trzymał się protokołu, nawet u szczytu swojej kariery trzydzieści lat temu.

Gascoigne, znany jako Gazza, najwyraźniej nie miał nic przeciwko pocałowaniu księcia Williama w policzek po tym, jak pojawił się w filii sieci restauracji Pret A Manger w Bournemouth na południu Anglii, gdzie William promował wysiłki mające na celu stłumienie buntu . Bezdomność.

Będąc w sklepie, książę dostrzegł Gazzę wśród tych, którzy zebrali się, aby rzucić okiem na księcia Walii zwracającego rękę w stronę ekspresu do kawy.

Para rozmawiała przez kilka minut, a William wyraźnie pokazał swoją troskę o Gazzę, który w przeszłości nadużywał alkoholu i miał problemy psychiczne.

– Jak się masz, dobrze się czujesz? – zapytał William, fan piłki nożnej i prezes Angielskiego Związku Piłki Nożnej.

Uścisnęli sobie dłonie, zanim Gaz pocałował Williama w policzek.

„To był bardzo interesujący poranek” – powiedział później William.

Gazza (56 l.) zawsze był znany z tego, że w czasie swojej kariery nie postępował zgodnie z przepisami. Robił miny, opowiadał dowcipy i nosił sztuczne piersi – często odgrywał rolę klauna, zjednając sobie sympatię kolegów z drużyny, trenerów i fanów.

Powszechnie wiadomo, że Gascoigne był jednym z najbardziej kreatywnych piłkarzy, jakich kiedykolwiek wyprodukowała Anglia. Reprezentował Anglię 57 razy, odgrywając kluczową rolę w dotarciu drużyny do półfinału Pucharu Świata w 1990 roku. Jego łzy podczas porażki z ówczesnymi Niemcami Zachodnimi uznano za początek renesansu futbolu w Anglii po latach załamania. problemy z tłumem.

William odwiedził oddział Pret A Manger, aby omówić plany sieci mające na celu pomoc 500 bezdomnym w znalezieniu pracy w sklepach na terenie całego kraju. Sieć podjęła to zobowiązanie w ramach współpracy z William’s Homewards Initiative, ambitnym pięcioletnim projektem mającym na celu położenie kresu bezdomności w sześciu lokalizacjach.

READ  Kapitan Sam Kane poprawia nastrój po przegranej z Bucksem