Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Król Karol opuszcza szpital, a Kate dochodzi do siebie w domu

Król Karol opuszcza szpital, a Kate dochodzi do siebie w domu

  • Napisane przez Seana Coughlana
  • Korespondent królewski

Wyjaśnienie wideo,

Obejrzyj: Król Karol opuszcza londyński szpital po leczeniu powiększonej prostaty

Król Karol opuścił szpital po leczeniu powiększonej prostaty.

Król został wypisany z prywatnego londyńskiego szpitala klinicznego po spędzeniu tam trzech nocy po operacji.

Wcześniej Katarzyna, księżna Walii, opuściła ten sam szpital centralny w Londynie, około dwa tygodnie po przejściu „operacji jamy brzusznej”.

Księżniczka została przeniesiona do swojego domu w Windsorze, bez żadnego publicznego pojawienia się, i spędzi miesiące na rekonwalescencji.

Król opuścił szpital dziś po południu wraz ze swoją żoną, królową Camillą, i pomachał do kamer, zanim wsiadł do samochodu.

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Pałac Buckingham powiedział, że król będzie musiał przełożyć swoje publiczne wystąpienia, „aby umożliwić prywatny okres rekonwalescencji”.

Nie wiadomo, jak długo król wstrzyma swoje oficjalne wizyty ani gdzie spędzi czas na rekonwalescencji.

Opieka medyczna nie była na tyle znacząca, aby wymagać jakichkolwiek zmian konstytucyjnych w roli króla jako głowy państwa. Nie było potrzeby korzystania z „doradców państwowych”, którzy mogliby interweniować, gdy król był poważnie chory.

Konsultant chirurg urolog Rick Boppert powiedział, że pacjenci, którzy przeszli operację korekcyjną powiększonej prostaty, „mogą spodziewać się lekkiego dyskomfortu”.

„Każda operacja jest urazem, a gojenie ran zajmuje od czterech do sześciu tygodni” – wyjaśnił pan Boppert, konsultant w London Clinic, Guy's and St Thomas' NHS Foundation Trust oraz London Bridge Hospital.

„Ważne jest, aby przez pierwsze dwa tygodnie zachować spokój, ale oczekuję, że pacjenci będą w pełni mobilni, ale będą unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów i forsownych ćwiczeń”.

W poniedziałek Kate opuściła londyńską klinikę po spędzeniu w niej 13 nocy od operacji.

Dokładny charakter operacji nie został ujawniony, ale jest ona na tyle poważna, że ​​księżniczka spędziła dużo czasu w szpitalu, a następnie potrzebowała kilku miesięcy na powrót do zdrowia.

Od Bożego Narodzenia nie widziano jej publicznie, trafiła do szpitala, skąd została niezauważona.

Pałac Kensington powiedział, że księżniczka „będzie kontynuować powrót do zdrowia” w swoim domu, którym ma być Adelaide House, dom z czterema sypialniami niedaleko zamku Windsor.

Król odwiedził 42-letnią Katarzynę w szpitalu przed poddaniem się w piątek operacji prostaty.

Według NHS król był leczony z powodu łagodnej, nienowotworowej choroby prostaty, która jest częstą przypadłością u starszych mężczyzn.

Jeden na trzech mężczyzn w wieku powyżej 50 lat doświadcza objawów powiększenia prostaty – gruczołu zlokalizowanego tuż pod pęcherzem.

King Charles (75 l.) planuje ogłoszenie „procedury korekcyjnej” prostaty, aby zachęcić innych mężczyzn do poddawania się badaniom prostaty.

READ  Zaoszczędź 12 USD na nowej, świetnej grze Nintendo Switch