Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kraków gospodarzem 61. Konferencji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń (ICCA) 2022

Kraków gospodarzem 61. Konferencji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń (ICCA) 2022

Polskie miasto Kraków zostało wybrane na gospodarza 61NS Konferencja ICCA w 2022 roku, w ostatecznym rozrachunku przed Atenami i Bangkokiem. Konferencja odbędzie się o godz ICE Centrum Kongresowe13-16 listopada.

„Kraków wyraźnie demonstruje swoje zaangażowanie w dwie podstawowe wartości centrum: współpracę i przyjęcie innowacji. Z tego powodu miasto było oczywistym wyborem na przyszłoroczną konferencję. Dyrektor generalny ICCA, Synthel Gopinath, powiedział, że 2022 delegatów ICCA może oczekiwać bezproblemowego spotkania, które łączy miejsce na światowej klasy z wyrafinowaną organizacją wydarzeń.

Konferencja ICCA to jedno z najważniejszych wydarzeń w światowym przemyśle spotkań, gromadzące zazwyczaj blisko tysiąc najbardziej doświadczonych ekspertów w organizacji międzynarodowych konferencji i konferencji, reprezentujących destynacje, obiekty, firmy i stowarzyszenia PCO. Na plany konferencji w Cartagenie w 2021 r. Duży wpływ miały trwające skutki pandemii Covid, a teraz konferencja odbędzie się nie tylko w Kolumbii, ale w pięciu regionalnych centralnych miejscach docelowych, w mieszanym formacie, aby umożliwić udział większej liczbie delegatów.

Po raz pierwszy Polska będzie gospodarzem konferencji ICCA, odzwierciedlającej dojrzałą pozycję branży w kraju, a także stwarzającej duże możliwości jej dalszego rozwoju – zaznaczył prezydent Krakowa Jacek Majchrovsk.

Oferty na organizację konferencji były wieloetapowe i szczegółowe i rozpoczęły się wiosną 2020 r. Opracowanie i dostarczenie oferty miasta w niepewnych czasach pandemii było dużym wyzwaniem.

W fazie selekcji przeprowadzono dwie wirtualne inspekcje. Do pierwszej inspekcji, która trwała blisko pięć godzin, w rekordowo krótkim czasie powstały cztery filmy – zaangażowało się ponad 30 podmiotów z branży MICE, a całą prezentację transmitowano na żywo z wirtualnego studia.

Sukces w wygraniu przetargu to zasługa współpracy lokalnych przedstawicieli branży, w tym KCB, zespołu Centrum Konferencyjnego ICE Kraków, Symposium Cracoviense, CMA Concept Music Art, Alwernia Studios i Starej Zajezdni by DeSilva – powiedziała Małgorzata Przygórska-Skowron, dyrektor Krakow Conference Bureau oraz Sheraton Grand Krakow, Radisson Blu Hotel Kraków i Park Inn by Radisson Kraków.

READ  Alternus Energy zamyka umowę kupna 12,9 MW polskiej energii słonecznej

Wydarzenie otrzymało również wsparcie krajowe, m.in. ze strony Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii; Ministerstwo Spraw Zagranicznych; Polskie Linie Lotnicze LOT, Polska Organizacja Turystyczna kierowana przez Biuro Kongresów Polskich, Stowarzyszenie SKKP i oddział MPI Polska. Wsparciem cieszyły się także lokalne biura kongresowe z Warszawy, Poznania, Wrocławia i Łodzi oraz członkowie ICCA z Polski, a także firmy takie jak Mazurkas Travel, Targi w Krakowie i Grupa MTP.

W 2022 roku Krakowskie Biuro Kongresowe będzie obchodzić swoje 18. powstanieNS urodziny, a rok to także 10. rocznicaNS Rocznica wstąpienia Krakowa do Międzynarodowej Rady Kultury i Sztuki (ICCA).

To świetny czas, aby pokazać naszą polską gościnność i podzielić się naszym dziedzictwem kulturowym i intelektualnym z delegatami ICCA, ale także pokazać nasze najnowsze osiągnięcia, także te związane z turystyką i biznesem – powiedział Rafai Szlachta, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. Infrastruktura. „Wierzę, że to wydarzenie przyczyni się do ożywienia i dalszego rozwoju polskiego przemysłu spotkań po pandemii Covid-19 oraz będzie wpływowym duchem w naszych przyszłych działaniach promocyjnych w kraju i za granicą”.

Elipita Kantor, Dyrektor Biura Turystyki Urzędu Miasta Krakowa, określiła zwycięstwo ICCA jako „kolejny kamień milowy w realizacji wizji strategicznej, którą zapoczątkowało utworzenie Krakowskiego Biura Kongresowego, a następnie otwarcie trzech dużych obiektów. W 2014 roku: Centrum Kongresowe ICE Kraków oraz TAURON Arena Kraków i EXPO Kraków”.

W ubiegłym roku powstał dokument strategiczny „Polityka Zrównoważonej Turystyki w Krakowie na lata 2021-2028”, który zajmuje się potrzebą wypracowania nowoczesnego modelu zrównoważonej gospodarki turystycznej poprzez m.in. budowanie jakości i reputacji miasta poprzez konferencje i kongresy.

Organizacja konferencji ICCA w Krakowie jest z pewnością świadectwem ambicji miasta, aby przemysł spotkań stał się jednym z filarów zrównoważonej turystyki i kluczowym narzędziem, które pomoże miastu wyjść z pandemii.

„Jeśli dobrze wykorzystamy możliwości, jakie daje Kongres, przyczyni się to również do rozwoju i konsolidacji branży kongresowo-wystawienniczej w całej Polsce” – powiedziała Izabela Błaszczyk, Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, operatora Centrum Kongresowego ICE Kraków .

READ  John Lewis zgadza się na 500-milionową umowę z Abrdn na budowę 1000 domów najemców | John lewis

ICCA 2020 odbędzie się w Cartagenie i pozostałych pięciu hubach w dniach 24-27 października.