Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

John Lewis zgadza się na 500-milionową umowę z Abrdn na budowę 1000 domów najemców | John lewis

The John lewis Partnerstwo zawarło umowę o wartości 500 milionów funtów z firmą inwestycyjną Abrdn na budowę 1000 domów mieszkalnych na wynajem, przebudowę trzech witryn należących już do sieci handlowych pod nazwą Waitrose.

Grupa zamierza się przebudować Waitrose sklepy w Bromley i West Ealing oraz pusty magazyn Johna Lewisa w Reading, jako pierwsza część planu budowy łącznie 10 000 nowych domów w ciągu następnej dekady.

Lokalizacje pod nowe domy, które zostaną wyposażone w produkty firmy John Lewis, zostały wybrane ze względu na bliskość połączeń komunikacyjnych i centralną lokalizację.

Partnerstwo Johna Lewisa, które zgłosiło A.J Strata w pierwszej połowie 99 milionów funtów Ostrzegając, że trudne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia mogą zagrozić rocznej premii pracowniczej w tym roku, powiedział, że przejście na rynek wynajmu zapewni „stały dochód dla spółki”.

Nina BhatiaJohn Lewis, dyrektor wykonawczy ds. strategii i rozwoju komercyjnego, powiedział: „Nasze partnerstwo z Abrdn to kamień milowy w realizacji naszych ambicji tworzenia bardzo potrzebnych mieszkań wysokiej jakości w naszych społecznościach. Nasi mieszkańcy mogą oczekiwać domów umeblowanych przez firmę John Lewis z usługami i udogodnieniami najwyższej klasy. To posunięcie podkreśla nasze zaangażowanie w budowanie na sile naszych marek w celu dywersyfikacji poza sprzedaż detaliczną w obszarach, w których zaufanie naprawdę ma znaczenie”.

John Lewis Partnership powiedział, że 500 milionów funtów reprezentuje planowaną wartość deweloperską nieruchomości, ale nie przedstawi podziału poziomu inwestycji, do których zobowiązuje się każdy partner.

Obiekty będą składać się z mieszkań od jednej do trzech sypialni.

Sklep Waitrose w Bromley.
Sklep Waitrose w Bromley. Zdjęcie: David Willis/Alamy

Oczekuje się, że pierwsze wnioski planistyczne dotyczące wspólnego przedsięwzięcia zostaną złożone w przyszłym roku, kiedy rozpocznie się proces konsultacji społecznych na miejscu czytanie spodziewano się rozpocząć.

Jeśli pozwolenie na budowę zostanie wydane po złożeniu pierwszego wniosku o pozwolenie, budowa West Ealing i Bromley rozpocznie się w 2024 r., a mieszkańcy będą mogli wprowadzać się od 2027 r.

Nie ma harmonogramu czytania, ponieważ pierwsze propozycje zagospodarowania terenu będą gotowe dopiero w przyszłym roku.

Rzecznik Johna Lewisa powiedział: „Kontynuujemy ocenę innych witryn, które mogą pozwolić nam na szybszą odbudowę domów”.

John Lewis powiedział, że według badań przeprowadzonych przez firmę Savills, brytyjski rynek nieruchomości mieszkaniowych pod wynajem ma się podwoić, a do 2026 r. będzie powstawać 30 000 nowych domów rocznie.

Szacuje się, że brakuje 75 000 nieruchomości do wynajęcia Londyn samotność.

Ogłoszone Pierwsze inwestycje, które wymagają pozwolenia na budowę, pojawiają się jako Najemcy Grozi Ci ogromny wzrost kosztówz prywatnymi właścicielami Gwałtownie rosnące czynsze Kryzys kosztów życia.

Partnerstwo Johna Lewisa powiedziało, że długoterminowa spółka joint venture będzie również obejmować zobowiązania do przystępnych cenowo mieszkań i celów zrównoważonego rozwoju związanych z jej zobowiązaniem do zostania firmą o zerowej wartości netto do 2035 r.

Neil Slater, Head of Real Estate Assets w Abrdn, powiedział: „Należy zająć się krytycznym niedoborem wysokiej jakości mieszkań na wynajem w Wielkiej Brytanii, dlatego cieszymy się, że możemy współpracować z John Lewis Partnership w celu zapewnienia wymaganych inwestycji instytucjonalnych”.

Liczba domów w każdym miejscu jest nadal ustalana. Jednak na West Ealing znajduje się jeden z dużych supermarketów Waitrose o powierzchni sprzedaży 32 000 stóp kwadratowych, podczas gdy Bromley ma supermarket o powierzchni 25 000 stóp kwadratowych, w porównaniu do średniej wielkości sklepu wynoszącej 21 000 stóp kwadratowych.

READ  Awaria chmury Amazon uderza w strony internetowe, aplikacje do przesyłania strumieniowego | nowości naukowe i technologiczne