Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stany Zjednoczone są światowym liderem w wydobyciu bitcoinów po tym, jak represje z Chin wysyłają przemysł za granicę | Bitcoin

Przekroczyłeś Stany Zjednoczone Chiny Aby obliczyć największy udział wydobycia bitcoinów na świecie, wynika z danych opublikowanych przez naukowców z Uniwersytetu Cambridge.

Liczby pokazują efekt A . Handel i wydobycie Bitcoin w lejku Chiński rząd uruchomił go pod koniec maja, niszcząc przemysł i zmuszając górników do zamykania lub przenoszenia się za granicę.

Udział Chin w mocy komputerów podłączonych do globalnej sieci bitcoin, znany jako „hash rate”, spadł z 44 proc. Cambridge Alternative Finance Centre pokazać się. Udział Chin osiągnął 75% w 2019 roku.

Górnicy z innych krajów przejęli tę lukę, ponieważ producenci platform zwrócili swoją uwagę na Amerykę Północną i Azję Środkową, a więksi chińscy górnicy wprowadzili się, choć proces ten jest obarczony trudnościami logistycznymi.

W rezultacie Stany Zjednoczone mają obecnie największy udział w wydobyciu, około 35,4% światowego wskaźnika haszowania na koniec sierpnia, a następnie Kazachstan i RosjaDane pokazały.

Bitcoin jest tworzony lub „wydobywany” przez komputery o dużej mocy, zwykle w centrach danych w różnych częściach świata, które konkurują w rozwiązywaniu złożonych zagadek matematycznych w procesie, który intensywnie wykorzystuje energię elektryczną.

Ekspansja branży w Stanach Zjednoczonych i krajach Ogromne zużycie energii elektrycznej Mógł więc zadać wstydliwe pytanie prezydentowi Joe Bidenowi przed rozmowami klimatycznymi Cop26 w Glasgow w przyszłym miesiącu.

Niskie koszty energii i zimny klimat w Rosji umożliwiły niektórym firmom wykorzystanie nadwyżki energii elektrycznej do wykorzystania podwyżki cen bitcoinów na początku tego roku, ale rosną obawy o nielegalne wydobycie.

W liście do rządu w Moskwie pod koniec września Igor Kopsev, gubernator rosyjskiego obwodu irkuckiego, odniósł się do „lawinowego wzrostu” taryf energetycznych i obwinił o wydobycie kryptowalut.

“(Sytuacja) pogarsza się z powodu zakazu wydobycia nałożonego przez chińskie władze i transferu dużej ilości sprzętu do obwodu irkuckiego” – powiedział Kobezhev w liście, zgodnie z raportem w gazecie Wiedomosti w środę.

Władze w innych krajach są bardziej tolerancyjne, a nawet przyjazne dla wydobycia bitcoinów, podczas gdy władze chińskie ogłosiły w zeszłym miesiącu bardziej rygorystyczne zasady wydobycia i handlu bitcoinami.

„Naszym obecnym celem jest przyspieszenie budowy kompatybilnych farm górniczych w Ameryce Północnej i Europie” – powiedział Reuterowi przedstawiciel producenta platform wydobywczych Ebang International Holdings po ostatniej kampanii.

Ale gracze w branży nadal są posiniaczeni.

Mao Shihang, założyciel F2Pool, niegdyś największej na świecie puli wydobywania bitcoinów, i współzałożyciel Cobo, kryptowaluty z siedzibą w Singapurze, powiedział: „Jako weteran, który był świadkiem narodzin branży w Chinach, czuję, że sytuacja dzisiaj jest godne ubolewania”. Kustosz i manager.

„Chiny tracą swój udział w mocy obliczeniowej… środek ciężkości przemysłu przesuwa się do Stanów Zjednoczonych” – powiedział przed opublikowaniem danych z Cambridge.

READ  Kryzys dostaw paliwa na żywo: Nigel Farage mówi, że został „potrącony przez ciężarówkę” podczas poszukiwania benzyny dla pracowników stoczni, którzy spotykają się z „wysokim poziomem” nadużyć | Wiadomości z Wielkiej Brytanii