Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koniec ery telefonów premium

Przeprowadzkę ogłoszono po raz pierwszy w 2020 roku.

Urządzenia BlackBerry z oryginalnym systemem operacyjnym i usługami nie będą już obsługiwane po 4 stycznia, co oznacza koniec ery urządzeń magazynowych, które wprowadziły biznes w erę mobilną.

powiedział BlackBerry Ltd. Firma z siedzibą w Ontario, dawniej nazywana Research In Motion, której telefon z funkcjami pojawił się w latach 90. XX wieku, aby uosabiać pracę w ruchu, telefony z wewnętrznym oprogramowaniem „nie będą działały niezawodnie” po wtorku, zgodnie z końcem -strona życia.

Ten ruch, ogłoszony po raz pierwszy w 2020 roku, skutecznie zabija partię, która do dziś jest popularna w niektórych częściach świata ze względu na swoją niezawodność i bezpieczeństwo. Urządzenia BlackBerry i ich fizyczne klawiatury były kiedyś profesjonalnymi urządzeniami mobilnymi używanymi do nadążania za pocztą e-mail i wiadomościami od młodych dorosłych na swojej platformie. Atrakcyjność firmy zmalała, gdy iPhone firmy Apple Inc przejął kontrolę. W ciągu ostatniej dekady na rynku pojawiła się duża liczba urządzeń z Androidem z większymi ekranami, lepszą grafiką i szerszą ofertą aplikacji.

Kanadyjska firma przestała produkować własne smartfony w 2016 roku, przechodząc na firmę zajmującą się wyłącznie oprogramowaniem i licencjonując swoją markę i usługi firmie TCL Communication Technology Holdings Ltd. Obsługiwany przez system operacyjny Android firmy Alphabet Inc. Będzie obsługiwany do sierpnia.

Jednak nostalgia za nazwą BlackBerry sprawiła, że ​​stała się jedną z akcji memów roku 2021, a jej cena akcji gwałtownie wzrosła w styczniu przed podobnym gwałtownym spadkiem.

„Urządzenia te nie będą miały możliwości otrzymywania aktualizacji aprowizacji bezprzewodowo, a zatem nie można oczekiwać, że ta funkcja, w tym dane, połączenia telefoniczne, SMS-y i funkcje 9-1-1, będzie działać niezawodnie” – napisała firma. . „Aplikacje będą również miały ograniczoną funkcjonalność”.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez ekipę NDTV i została opublikowana z konsorcjalnego kanału.)

READ  Google musi sprawić, by Pixel Fold bardziej przypominał Oppo Find N2 w jeden ważny sposób