Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Spotify współpracuje z OpenAI: ogłasza AI DJ

Obecnie, w wersji beta, nowa funkcja DJ na Spotify może oferować codzienne miksy, bębny, a nawet tłumaczyć specjalnie wyselekcjonowane utwory.

Spotify DJ jest obecnie dostępny dla użytkowników premium w USA i Kanadzie (Źródło zdjęcia: Spotify)

Posłuchaj tego artykułu
Twoja przeglądarka nie obsługuje komponentu audio.

Spotify uruchomił nową, opartą na sztucznej inteligencji usługę o nazwie DJ, która oferuje ulepszone funkcje personalizacji na platformie do strumieniowego przesyłania muzyki. Usługa jest rozwijana przez OpenAI, firmę stojącą za ChatGPT, Dall. E, a nawet drugi pilot Microsoftu w nowym Bingu.

Obecnie, w wersji beta, nowa funkcja DJ na Spotify może oferować codzienne miksy, bębny, a nawet tłumaczyć specjalnie wyselekcjonowane utwory. Na razie nowa funkcja jest dostępna tylko na smartfonach (Android i iOS), a dostępność tej funkcji jest ograniczona do użytkowników premium w USA i Kanadzie.

Jak uzyskać dostęp do odtwarzacza DJ-ów napędzanego sztuczną inteligencją w Spotify

Upewnij się, że zaktualizowałeś Spotify do najnowszej wersji ze sklepu Google Play lub Apple App Store. Następnie otwórz aplikację i dotknij zakładki Muzyka. Jeśli ta funkcja jest dostępna w Twoim kraju, będziesz mieć dostęp do nowej usługi DJ, która będzie dostępna u góry ekranu.

READ  Podekranowy aparat Galaxy Z Fold 3 może niektórych rozczarowywać

Jak wspomniano wcześniej, DJ może organizować niestandardową listę odtwarzania, a także ogłaszać własnym głosem, a także komentować utwory i listy odtwarzania. Użytkownicy mogą również zmienić kolejność listy odtwarzania, klikając ikonę DJ.

Mówi się, że nowa funkcja Spotify dla DJ-ów jest obsługiwana przez generatywną sztuczną inteligencję, opracowaną przez OpenAI, a firma współpracuje również z edytorami muzycznymi w celu tworzenia list odtwarzania w każdym gatunku. Model wokalny DJ-a został opracowany we współpracy z szefem ds. partnerstw kulturalnych, Xavierem „X” Jerniganem, pierwszą osobą prowadzącą poranny (i osobisty) program Spotify, The Get Up.

© IE Online Media Services Pvt Ltd