Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kobori powraca w Webex Players Series Victoria – Australian PGA

Kobori powraca w Webex Players Series Victoria – Australian PGA

Ekstrawagancki młody Nowozelandczyk, który w swojej karierze zawodowej rozegrał zaledwie osiem turniejów, odniósł kolejne zwycięstwa w PGA Challenger Tour w Australii, czego nie udało mu się osiągnąć od czasu Adama Scotta w 2013 roku.

22-latek z Christchurch wygrał swój pierwszy turniej jako profesjonalista w Cobram Baroga w zeszły weekend, a teraz wskakuje na drugie miejsce w rankingu Order of Merit, dając sobie dużą szansę na zdobycie karty DP World Tour na przyszły sezon.

Gdy miał mniej niż 18 lat, jednym strzałem pokonał Malezyjczyka Ashleya Lau, a 16-letni weteran Matt Goggin zajął trzecie miejsce.

„Zawsze mówią, że pierwsze zwycięstwo jest trudne i powiem ci coś, mogę o tym porozmawiać teraz, gdy drugie zwycięstwo jest równie trudne” – powiedziała Kobori.

„Ale jestem szczęśliwy, że wykonałem swoją pracę”.

To Goggin rzucił dziś największe wyzwanie Kiwi, grając w tej samej grupie.

Od pierwszego dołka, kiedy Kobori wykonał trójkę, dając Tasmańczykowi część prowadzenia, aż do ostatniego dołka, była to walka powietrzna.

Ostatecznie Nowozelandczyk objął prowadzenie po strzale Goggina, gdy dotarli do 18. tee, krótkiego par 4, a Goggin trafił ładny 25 stóp, czyli wysokość szpilki. Gdy Kabore oddał drugi strzał w prawą zieloną pułapkę, gra się rozpoczęła.

Jednak Kobori oddał dobry strzał tuż za dołkiem, a Goggin wykonał birdie – być może dla zwycięstwa – z odległości sześciu stóp.

Teraz wszystko sprowadziło się do par shota Koboriego, który obejmował bezpośrednie zwycięstwo i czek na pierwszą nagrodę w wysokości 45 000 dolarów.

Trafił w sedno, jak wiele ważnych hitów, które spadły na niego w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

„Byłem dość zdenerwowany, jak zapewne zauważyłeś” – powiedział. „Właśnie dotarło do mnie kilka rad, których udzielił mi trener. Po prostu nie spieszyłem się i potem nie było to już mocne uderzenie. Było prosto. Było tam i wiedziałem, że wszystko się skończy”.

READ  Ile wallabies poprowadzi All Blacks do walki Anzac z lwami?

Kobori miał niesamowite ostatnie 12 miesięcy, wygrywając Australijskie Mistrzostwa Amatorów, Mistrzostwa Świata Amatorów z Nową Zelandią, Australijską Szkołę Tour, a teraz dwa mistrzostwa jako profesjonalista.

Wyemigrował z Japonii do Nowej Zelandii jako niemowlę. To jego starsza siostra Momoka poszła za nim do sportu i dobrze się składa, że ​​to jego zawodowy brat przywitał go uściskiem wkrótce po tym, jak upadł ostatni putt tego dnia .

Goggin (49 l.), który w tym tygodniu robił wrażenie jak na człowieka, który przez ostatnie cztery lata prawie w ogóle nie grał w profesjonalnego golfa, ostatecznie nie trafił w par putt i spadł na trzecie miejsce.

Byłoby to jego pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach od 2015 roku i było blisko.

Kobori rozpoczął tego dnia od jednostkowego prowadzenia i uzyskał wynik 2 poniżej 69. Goggin strzelił 70.

Lau grała w przedostatniej grupie i wydawało się, że nie ma szans na wygraną, dopóki nie zaczęła wykonywać birdie z tyłu. 18-ego wykonała uderzenie z wysokości 60 stóp nad skocznią, które prawdopodobnie zapewniło jej awans do play-offu, i usiadła na krawędzi dołka.

Todd Sinnott, zwycięzca wyścigu tutaj w 2022 roku, zdobył 64 punkty i zajął czwarte miejsce.

W międzyczasie Cam Pollard z New South Welshman wygrał zawody Webex All Abilities dwoma strzałami, uzyskując wynik 3 na 74, co daje w sumie 147 punktów, pokonując Wayne'a Persky'ego dwoma strzałami.

Persky, wieloletni zawodowy zawodnik tournee, wygrał w zeszłym tygodniu w Cobram Barroga, ale Pollard powiedział, że pojawienie się w rankingach zawodników wszechstronnie zmotywowanych go do występów.

Dodał: „To motywuje mnie do lepszej gry”. „Nie jest to łatwe, ponieważ oni grali już wcześniej na dużej scenie. „Podoba mi się to.”

Nastolatek z Shepparton, Billy Goodall, wygrał Webex Junior Players Series z rundami 72-72, wyprzedzając Roberta Twomeya z Huntingdale.

READ  NA ŻYWO: Igrzyska Wspólnoty Narodów, Akcja od dnia 9 w Birmingham

Zdjęcie: Świętują zwycięzcy Cam Pollard, Kazuma Kobori i Billy Goodall. Zdjęcie: Henry Peters