Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Joseph Parker planuje swoje kolejne ruchy, podczas gdy rewanż bokserski Zhilei Zhanga stoi pod znakiem zapytania

Joseph Parker woli uzbroić się w cierpliwość przed sfinalizowaniem swojego kolejnego przejścia do wagi ciężkiej, ale czekając, aż karty spadną, nie ma sensu chronić swojego wysokiego statusu.

Zwycięstwa w walce z Deontayem Wilderem i Zhilei Zhangiem w ciągu ostatnich czterech miesięcy pchnęły Parkera na skraj kolejnego tytułu mistrza świata. Realistycznie rzecz biorąc, dwie walki dzieliły go od walki o tytuł wagi ciężkiej po zdobyciu tymczasowego tytułu WBO i statusu obowiązkowego po przetrwaniu dwóch powaleń w zwycięskiej walce z Zhangiem.

Oceniając niedawną transformację Parkera, wieloletni menadżer David Huggins pochwalił poczynione przez niego postępy.

„Jest żywym dowodem na to, że determinacja, ciężka praca i uczenie się na błędach mogą się opłacić” – powiedział Higgins. „Powinien być inspiracją dla wielu sportowców i w życiu, aby nigdy się nie poddawali. Joe miał niepowodzenia i nie był w najlepszej formie. Krytycy szybko odkładają buta, ale Joseph zrobił wszystko, co w jego mocy, i w niektórych przypadkach opłaciło się świetne występy, ponieważ to wszystko złożyło się w jedną całość.”

Parker jest następnie zdecydowany na rewanż z Zhangiem, ale powszechne raporty sugerują, że Chińczyk zamiast tego będzie walczył z Wilderem – jest to interesująca walka, w której zmierzą się ze sobą najnowsze ofiary Parkera.

Oczekuje się, że Chang i Wilder spotkają się 1 czerwca w Arabii Saudyjskiej na kolejnym gali, której głównymi bohaterami będą Artur Beterbiev i Dmitry Bivol walczący o niekwestionowane mistrzostwo wagi półciężkiej.

Oczekuje się, że w tej samej gali zmierzą się także inni zawodnicy wagi ciężkiej Filip Hrjovic, obowiązkowy pretendent IBF, i brytyjski pretendent Daniel Dubois.

Randka Changa z Wilderem budzi wątpliwości, czy dojdzie do rewanżu z Parkerem.

Higgins przedstawił podsumowanie oglądania i potwierdził harmonogram powrotu Parkera na ring.

READ  Ashes: Australijczyk Osman Khawaja zostaje ukarany za upuszczenie połowu, aby zdobyć sto lat w meczu z Anglią

„Rozmawialiśmy na ten temat jako zespół i tak, mamy zakontraktowany rewanż z Zhangiem, ale tak naprawdę nie przejmujemy się tym. Joe chce ponownie walczyć we wrześniu/październiku” – powiedział Higgins. „O to właśnie walczą” o czym z nami rozmawiasz. Jeśli uda mu się dotrzymać tego terminu, nie ma znaczenia, kto jest przeciwnikiem. Jeśli będzie musiał walczyć z Zhangiem, niech tak będzie. Wszyscy wierzymy, że może go ponownie pokonać. Ale jeśli nie, chętnie zawalczymy z kimś innym.

Dzięki swoim ocenom, formie i uznaniu Parker umieścił się w czołówce pretendentów.

Tyson Fury i Oleksandr Usyk będą walczyć o zunifikowany tytuł mistrza świata wagi ciężkiej 18 maja w gali, w której na karcie walk wystąpi David Neka, zawodnik wagi ciężkiej Kiwi.

Chociaż Fury i Usyk mają kontrakt na rewanż, wstrząsy po ich pierwszej walce zapowiadają, że wpłyną one na krajobraz wagi ciężkiej i zadecydują o przyszłych walkach.

Dotyczy to również Parkera. Próba zemsty za straty w potencjalnych meczach z Brytyjczykami Joe Joyce'em i Dillianem Whytem to możliwości, które można łatwo sprzedać. Ale na razie, mając tak wiele do zrobienia w nadchodzących miesiącach, nic nie jest przesądzone.

„Wszystko powyższe zostanie wzięte pod uwagę” – powiedział Higgins. Dodał: „Saudyjczycy robią wszystko bardzo szybko i wydają się być skupieni na kolejnym wydarzeniu. W maju czeka nas kolejna gala, czyli Fury kontra Usyk. Potem mówi się o czerwcu, więc wrzesień w boksie jest jeszcze odległy wyłączony.”

„Można żonglować i w rezultacie spróbować zaplanować już teraz, kto będzie twoim przeciwnikiem, ale to niedorzeczne. George Lockhart przyjeżdża do Nowej Zelandii, aby pomóc Joemu odzyskać siły, odpocząć i przygotować się, ponieważ w każdej chwili możesz odebrać telefon. Spójrz. o tym, co się stało, gdy Andy Ruiz pokonał Anthony'ego Joshuę w krótkim czasie i został mistrzem świata. To mogłoby się łatwo zdarzyć w przypadku Joe.

READ  Gwiazdę All Blacks, Willa Jordana, czeka długa przerwa

„W przeciwnym razie miną kolejne dwa lub trzy miesiące, zanim odbędzie się zdecydowana, formalna dyskusja.

„Dobra wiadomość jest taka, że ​​Joe jest o krok od tytułu mistrza świata. Może to być rok, a może dwa miesiące. Musimy tylko uzbroić się w cierpliwość i pozostać przygotowanym.

„Ludzie siedzą i próbują chronić swoich upragnionych włóczęgów. To właśnie szkodzi temu sportowi. Joe chce stawiać czoła wyzwaniom i pozostać aktywnym. Nie będzie takiego biernego podejścia podczas oczekiwania na walkę o tytuł mistrza świata”.

Higgins przypisuje dramatyczną zmianę formy Parkera zmianom w drużynie i nowemu podejściu do sportu. Utrzymanie tego zaangażowania i ciągłe doskonalenie to teraz wyzwania, przed którymi stoi.

„Widać, że Joe walczy teraz o plan strategiczny. Nawet gdy zostaje uderzony w głowę, trzyma się tego planu i wygrywa walkę. To daje mi pewność, że może pokonać każdego i przejść całą drogę. Kiedy się dostosujesz i ucz się w ten sposób, będziesz stawał się coraz lepszy.”

„Pod okiem Andy’ego Lee jako trenera wszystko nabiera kształtu; George Lockhart odegrał kluczową rolę w roli guru Joego w zakresie siły, kondycji i diety. Potem przychodzi dojrzałość i podejście do tego poważnie. Joe trochę urósł. Początki jego kariery były prawdopodobnie niewyraźne, kiedy pokonał Andy'ego Ruiza. Zdobył tytuł i był narażony na niepowodzenia, a teraz nie pozostawia kamienia obojętnie.

„Jest zaangażowany przez kolejne trzy lata, więc zdobycie i ujednolicenie tytułu mistrza świata jest realistycznym celem”.

Podobnie duże nadzieje wiąże się z Niką, dwukrotną złotą i brązową medalistką olimpijską Igrzysk Wspólnoty Narodów. Nyika ustanowiła rekord 8-0 od chwili wejścia do rankingów zawodowców trzy lata temu, ale nie została jeszcze przetestowana. Teraz, w dużej mierze dzięki powiązaniom Parkera z Furym, Nyika został szybko przeniesiony na scenę pokazową przed swoją kolejną walką, ośmiorundową walką z Niemcem Michaelem Seitzem z wynikiem 12-0.

„Dla Davida to ogromna szansa. Fury-Usyk to jedno z największych wydarzeń bokserskich w historii. To jedno z największych wydarzeń sportowych roku. Świat będzie to oglądał. Każdy bokser na świecie chce dostać się na tę kartę – powiedział Higgins.

READ  Sky TV traci kolejny długo działający kanał, gdy topór spada na National Geographic

„To dla Davida wspaniała okazja, żeby zaimponować. Jeśli będzie dobrze wyglądać i wykona swoją robotę, nie ma powodu, dla którego nie miałby szybko robić postępów. Biorąc pod uwagę jego umiejętności, bardzo realistyczna jest walka Davida z Niką o tytuł mistrza świata za dwa lata lub mniej.”