Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jannik Sinner pokonał Daniiła Miedwiediewa w dwóch setach w finale męskiego Australian Open i zdobył swój pierwszy tytuł Wielkiego Szlema.

Jannik Sinner pokonał Daniiła Miedwiediewa w dwóch setach w finale męskiego Australian Open i zdobył swój pierwszy tytuł Wielkiego Szlema.

Włoch Jannik Sinner pozuje z pucharem Norman Brookes Challenge Cup. Zdjęcia/Getty Images.

Jannik Sinner uderzył forhendem, wywiercił go wzdłuż linii i upadł na kort na plecach, dając sobie kilka chwil na przemyślenie tego, jak wrócił po dwóch setach i zdobył swój pierwszy tytuł Wielkiego Szlema.

22-letni Sinner znalazł sposób na przekształcenie obrony w atak w swoim pierwszym dużym finale, zdobywając w niedzielę tytuł Australian Open od Daniila Miedwiediewa 3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 6:3 . .

„Muszę to jeszcze przepracować, bo… zwycięstwo nad Novakiem [Djokovic] „W półfinale, a następnie dzisiaj Danielle w finale to dwie zawodniczki, których trudno pokonać” – powiedział Sinner. „To więc wspaniały moment dla mnie i mojego zespołu. Ale z drugiej strony wiemy również, że musimy się poprawić, jeśli chcemy mieć kolejną szansę na ponowne zdobycie ważnego tytułu.

Było to jego trzecie zwycięstwo z rzędu nad zawodnikiem z pierwszej piątki po ćwierćfinałowym zwycięstwie nad Andreyem Rublevem i półfinałowej niespodziance, która zakończyła długą dominację nr 1 Djokovica w turnieju. Tylko Djokovic i Roger Federer dokonali tego wcześniej w dużym turnieju rozgrywanym na twardych kortach.

Jest w świetnym towarzystwie.

Sinner jest pierwszym Włochem, który wygrał Australian Open i najmłodszym zwycięzcą finału mężczyzn, odkąd Djoković zdobył swój pierwszy tytuł Wielkiego Szlema w 2008 roku.

Wraz ze zwycięstwem Carlosa Alcaraza na Wimbledonie i zwycięstwem Sinnera w turnieju otwierającym sezon nadchodzi zmiana pokoleniowa.

Yannick Siner z Włoch. Zdjęcia/Getty Images.

Podziękował rodzicom, że niczego mu nie narzucali i pozwolili mu dokonać ważnych wyborów życiowych, w tym wyjechać z domu w wieku 14 lat.

„To była niezła przejażdżka, mimo że mam dopiero 22 lata” – powiedział 22-letni Sinner, odgarniając z oczu długą pomarańczową grzywkę.

Dla Miedwiediewa, mistrza US Open 2021, była to piąta porażka w sześciu głównych finałach. Trzeci rozstawiony Miedwiediew ustanowił rekord swoim czwartym pięciosetowym meczem turnieju i czasem spędzonym na korcie w turnieju głównym w erze Open, a jego 24 godziny i 17 minut pobiło rekord Carlosa Alcaraza wynoszący 23:40 na US Open 2022.

READ  Sam Whitlock może zostać pierwszym trzykrotnym mistrzem świata w rugby

Jest także pierwszym zawodnikiem w erze otwartej, który po prowadzeniu 2:0 przegrał dwa finały Wielkiego Szlema w pięciu setach.

Miedwiediew przegrał dwa finały Australian Open z rzędu – z Djokoviciem w 2021 r. i Rafaelem Nadalem, który rok później prowadził różnicą dwóch setów.

Wygrał trzy pięciosetowe mecze i dotarł do tegorocznego meczu o mistrzostwo, swojego szóstego finału Wielkiego Szlema.

Sinner przegrał tylko jednego seta przez sześć rund – w trzecim secie w dogrywce z Djokoviciem – aż do chwili, gdy przegrał dwa sety z rzędu z Miedwiediewem.

Dopiero w szóstej przerwie piątego seta przejął pełną kontrolę nad swoim pierwszym tytułem Wielkiego Szlema.

Miedwiediew zaczynał jako człowiek, który po tak długim czasie spędzonym na boisku chciał szybko zwyciężyć.

W dwóch z pięciu setowych meczów Miedwiediewa – zwycięstwie w drugiej rundzie z Emilem Ruusuvuorim, które zakończyło się około 4 rano oraz trwającym 4 godziny i 18 minut półfinale z Aleksandrem Zverevem z numerem 6 – musiał wracać po dwóch setach przegrywając. . Nikt nie zrobił tego w drodze do finału Australian Open od czasu Pete’a Samprasa w 1995 roku.

27-letni Rosjanin podczas sześciu rund spędził na korcie 20 godzin i 33 minuty. To prawie sześć godzin dłużej niż dotarcie Sinnera do finału.

Sinner nie rzucił Djokovicowi okiem na break point, kończąc passę 33 zwycięstw 10-krotnego mistrza Australian Open w Melbourne Park, trwającą od 2018 roku.

Jednak Miedwiediew wcześnie wpadł w kłopoty. Miedwiediew stanął blisko linii bazowej, aby przyjąć swój serwis i częściej niż zwykle trafiał do siatki, próbując szybko zakończyć punkty.Przełamał swój serwis w trzecim gemie i wygrał pierwszego seta w 36 minut.

Miał jeszcze dwa przełamania w czwartym i szóstym gemie drugiego seta, ale przełamał się przy stanie 5-1, próbując serwisować. Udało mu się przy kolejnej próbie.

READ  NRL 2021: New Zealand Warriors powraca Seana Johnsona z Cronulla Sharks

Trzeci set toczył się z serwisem aż do dziesiątego gema, kiedy Miedwiediew był o jeden punkt od remisu 5:5, aż do czasu, gdy trzy błędy forhendowe dały Sinnerowi set i dynamikę.

Wygrał czwartego seta, ponownie po przerwie w 10. gemie, i natychmiast odzyskał siły, aby zdobyć trzy punkty po niecelnym strzale z forhendu, co zszokowało publiczność Rod Laver Arena.

W ten sposób turniej dorównał rekordowi ery Wielkiego Szlema Open ustanowionemu podczas US Open w 1983 r., gdy 35. mecz zakończył się pięciosetowymi wynikami.

W szóstym gemie piątego seta Sinner zdobył trzy break pointy w starciu ze zmęczonym Miedwiediewem. Stracił pierwszą szansę, ale wykorzystał ją zwycięskim forhendem i prowadził 4-2. Od tego momentu Miedwiediew nie dostał kolejnej szansy.

We wszystkich pięciu poprzednich głównych finałach Miedwiediew mierzył się z Djokoviciem lub Rafaelem Nadalem. Pokonał Djokovica i zdobył tytuł US Open 2021, ale stracił wszystkie pozostałe tytuły, w tym finał w Australii w 2021 roku na rzecz Djokovica i finał w 2022 roku – po wygraniu pierwszych dwóch setów – na rzecz Nadala.

Miedwiediew podczas turnieju powtarzał, że ma większą wytrzymałość niż wcześniej, a w trudnych meczach pięcioosobowych wzmocnił się psychicznie. Z pewnością pokazał niesamowitą wytrzymałość, ale znowu mu się nie udało.

Miedwiediew wygrał swoje pierwsze sześć spotkań z Sinnerem, ale obecnie przegrał cztery z rzędu, w tym trzy w finale.

„Chcę pogratulować Yannikowi, ponieważ dzisiaj po raz kolejny pokazałeś, dlaczego na to zasługujesz” – powiedział Miedwiediew. „To może nie być twój ostatni Wielki Szlem, ale mam nadzieję, że uda mi się spróbować o kolejny tytuł, jeśli zagram w finale”.

Miedwiediew wysłał także wiadomość do swojej rodziny i zwolenników.

„Niestety nie udało mi się tego dzisiaj zrobić, ale postaram się, aby następnym razem ci się udało” – powiedział. „Przegrana w finale jest zawsze bolesna, ale być może dotarcie do finału jest lepsze niż przegrana wcześniej”.

READ  „Wspólny sukces” - siostry Nathan Wong wspólnie walczą z NRLW