Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Jako kobieta nie możesz mieć zdania w Polsce”

Le Dorillan: Jako kobieta, jakie są główne problemy, z którymi borykasz się na co dzień w swoim kraju?

Olivia Masoja: Będąc kobietą na świecie myślę, że w dzisiejszych czasach jest to niebezpieczne, wyszło na jaw wiele zarzutów o napaść, bardzo trudno jest mi czuć się bezpiecznie w Polsce, kolorową, pozornie peseksualną i żyjąc na małą skalę. Miasto. To walka, trudna, wyczerpująca psychicznie, a inni Cię atakują, ponieważ nie możesz ukryć swojego wyglądu. Mam kolorową skórę, zawsze czuję, jak ludzie na mnie patrzą, nigdy nie wiem, czy coś się wydarzy lub czy nastąpi atak.

Mam też poczucie, że ludzie nie będą nas traktować zbyt poważnie. Jako kobieta nie możesz mieć zdania w Polsce, o wszystkim decyduje za Ciebie rząd i Kościół, bo Polska jest krajem katolickim, nasz Kościół nieoficjalnie kontroluje nasz rząd. Wypowiadanie się jako kobieta o swoim ciele lub o swoich prawach jest uważane za okropne i nic ci się o tym nie mówi, w przeciwnym razie popadniesz w nielegalność.

Antykoncepcja, pigułki, aborcja, wszystkie te pytania są dla nas problemami. Wiem, że to brzmi dziwnie, ale seks z kobietą w Polsce jest niebezpieczny, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy jesteś w ciąży, czy otrzymujesz pomoc, czy Twoje życie jest w niebezpieczeństwie. W rzeczywistości głównym problemem jest to, że nasze prawa nie są przestrzegane, nasze opinie i bardzo boimy się o swoje bezpieczeństwo.

LT: Jak zdefiniowałbyś wolność słowa w swoim kraju?

OM: To bardzo ważne pytanie, bo kilka dni temu reporter nazwał w takim artykule naszego prezydenta Andrzeja Dudę „idiotą”, a teraz grozi mu do trzech lat więzienia przed sądami. To dlatego, że jest ścigany za to, że na jednej ze swoich lekcji napisał, że w Polsce nie ma wolności słowa. Mamy Informacje o DVB To jest organizacja informacyjna, podają fałszywe informacje, które są kontrolowane przez rząd.

Jeśli cokolwiek powiesz, możesz skończyć w więzieniu. Był taki czas w Polsce, kiedy nauczyciele próbowali egzekwować zasadę zabraniającą mówienia o antykoncepcji. Tak więc, nie będąc w stanie kontrolować choroby i nie będąc w stanie powiedzieć 16-latkowi w klasie, żeby z nim porozmawiał, w przeciwnym razie myślę, że możesz być w niebezpieczeństwie. „ Pięć lat więzienia …

Jako osoba w Polsce koleżanka zaszła w ciążę i dowiedziała się, że jeśli chce wiedzieć, gdzie może dostać pigułki rano lub do kogo może się zwrócić po aborcję, mogę iść do więzienia, jeśli podam jej numer telefonu. Uważaj na to, co mówisz i robisz, z każdym dniem jest tylko gorzej. To staje się bardzo niepokojące.

READ  Elemental Holding zbuduje w Polsce zakład recyklingu akumulatorów EV

LT: Mamy wrażenie, że coś się stało z demonstracjami publicznymi w Polsce w październiku ubiegłego roku. Czy coś naprawdę się zmieniło w ludzkich umysłach?

OM: Oczywiście, że nie. Polska była już podzielona przed wyborami, było 50-50, tylko niewielka różnica wskazywała, że ​​Duda ponownie wygra wybory. Sondaże były napięte. Ale to niewiele, to mała zmiana, ludzie w Polsce są bardzo podzieleni. Mamy liberałów i konserwatystów, Polska jest krajem katolickim i konserwatywnym i niestety, bo to okropne, nie ma jak ze sobą rozmawiać. To powiedziawszy, Polska podejmuje decyzje za nas tak długo, jak długo to pokolenie jest religijno-religijne வது To bardzo niesłuszne, ale to jest coś, co ludzie mówią na co dzień, dopóki to pokolenie nie wygaśnie, Polska pozostanie dziś tym samym krajem.

Ponieważ dorasta młodsze pokolenie, młodzi ludzie są liberałami, są otwarci, chcą zmian, chcą walczyć o te postępy, ale na razie konserwatyści tego nie chcą, bo tak rządzili od tak dawna.

LD: Jak się czułeś, gdy usłyszałeś, że polski Trybunał Konstytucyjny, zwołany w pełnym składzie, wydał historyczną decyzję o niekonstytucyjnej aborcji eugenicznej i jaka była Twoja reakcja?

OM: Bałam się. Zdenerwowałem się. Byłam we łzach, bo wcześniej czułam się in்பது w Polsce jest bardzo trudno zajść w ciążę, byłam w pierwszym rzędzie, aby to zeznawać od lutego, wiedziałam, że jestem w ciąży. Po raz pierwszy wiedziałem, że jestem w szóstym tygodniu, wcześniej nie wiedziałem, że jestem w ciąży, wiedziałem, że od tego czasu będą problemy, ponieważ ஏனெனில் um, traciłam krew, miałam poważne kłopoty. Wiedziałam, że coś jest nie tak i zostałam przyjęta do szpitala w siódmym tygodniu ciąży. Przez pięć dni krwawiłam, a oni nie chcieli mi podawać dużo leków, bo powiedzieli, że nie… Nie można dostać wielu leków przeciwbólowych we wczesnych stadiach ciąży, oni się bawili, kłócili się o to. Bicie serca płodu w żołądku.

Wiedziałem, że ten płód umrze, ponieważ tak bardzo krwawiłem, ból był tak intensywny, a moja mama poszła tą samą drogą … Wiesz, jeśli cofniemy się do czasów, gdy moja mama miała 26 lat, ćwierć wieku temu została zabrana do szpitala, kilka godzin krwawiła.Miała, a oni dali jej do zrozumienia, że ​​nie ma sposobu, aby uratować dziecko, ponieważ krwawiła od kilku godzin போது Kiedy byłem w szpitalu przez pięć dni nic nie mogli zrobić. Ponieważ wciąż mam w środku płód, odmówili podania mi leków przeciwbólowych, leżałam w tym bólu, wymiotowałam, wyszłam z tak wielkiego bólu, miałam w życiu poronienie. Szpital, niepokój po pięciu dniach.

READ  Polska: Dziewięć kotów uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa ptasiej grypy H5N1

Bardzo trudno mi o tym mówić, bo to może się powtórzyć. Nie mam planów zajścia w ciążę, a wiesz, że to może się powtórzyć i nic nie możesz na to poradzić w Polsce. Możesz tylko leżeć w łóżku i płakać, nikt ci nie pomoże, nawet lekarze, nie mogą ci pomóc, ponieważ nie wiedzą, co mogą dla nich zrobić obecne przepisy. , Mogą stracić uznanie za pracę. Szczerze mówiąc, to jest do bani i powoduje depresję.

LT: Twój kraj jest haniebny dla swoich „stref anty-LGB”. Jaka jest Twoja opinia w tej sprawie i jak można wytłumaczyć tę polityczną decyzję?

OM: Ja Dziwne, Zorganizowałem pierwszą paradę dumy w moim rodzinnym mieście Keells i byłem jednym z głównych organizatorów. Trudno zrozumieć, jak bardzo możesz nienawidzić siebie we własnym kraju, ponieważ kochasz ludzi.

Chodziłem po ulicach z moją ówczesną dziewczyną i trzymałem się za ręce. Nigdzie nie czujemy się bezpieczni, ponieważ ludzie wzywają nas „Spójrz na te lesbijki” i poddają się. Mam wujka, on ma około 40 lat i jest w szczęśliwym związku od ponad jedenastu lat, a partnerowi nie może nawet trzymać ręki na ulicy w Warszawie, boi się, bo nie może tego zrobić w Warszawie.

Kilka dni temu chłopiec został dźgnięty nożem na ulicy w południe podczas spaceru ze swoim chłopakiem i trzymali się za ręce. Ktoś im powiedział: „Nie róbcie tego tutaj, pokażcie dzieciom, że nie jest w porządku!” Poza tym wyciągnął nóż i dźgnął. W centrum Warszawy. W środku dnia.

Kiedy widzisz, jak twój rząd tworzy te „strefy inne niż LGBT” w twoim kraju, to wszystko… Nie mam na to słów. Nie rozumiem, jak można nienawidzić kogoś przez ludzi, którzy kochają tę osobę. Ta decyzja polityczna została podjęta, ponieważ Polska jest krajem katolickim. Według naszego Kościoła katolickiego nie możesz być homoseksualistą, to grzech. Bez względu na to, co mówi papież, bo jeśli chodzi o Polskę, jedynym papieżem na świecie, nigdy nie będzie, jest Jan Paweł II, który ukrył, ukrył wiele wydarzeń z dzieciństwa… c 'zadziwiające, nic się w Polsce nie zmieni, jak tak długo, jak chce tego Kościół katolicki.

READ  Zaktualizowana szczepionka na Covid-19 firmy Novavax jest już dostępna jako jedyna w Polsce

LD: Co wyciągasz z faktu, że wybory prezydenckie odbyły się w lipcu ubiegłego roku?

OM: Wybory zostały przełożone z powodu Govt-19, ale głosy zostały już wydrukowane, zanim zostały przełożone. Wydano miliony na wydrukowanie Slodis i całej organizacji i mam szczerą nadzieję, że mogli to zrobić. Już wszystko przygotowali, wszystko było gotowe i straciliśmy dużo pieniędzy na fabułę. Chodzi mi o to, że Polska jest już zadłużona, a przede wszystkim jak to zsumuje, to powinna była stać w pierwotnie zaplanowanym terminie, bo w lipcu nic się nie zmieniło, do tej pory nic się nie zmieniło. To tylko polityczna sztuczka, aby kupić czas, uspokoić sytuację i pokazać, że walczą o większość.

LT: Polska nadal pojawia się na pierwszych stronach europejskich gazet z powodu naruszeń prawa. Czy uważasz, że Polska w swej istocie jest pozaeuropejska?

OM: Nie sądzę, że Polska jest europejska, nie sądzę, że Polska jest afrykańska, nie sądzę, że Polska jest krajem azjatyckim, nie sądzę, że Polska jest amerykańska. Myślę, że Polska należy do elity krajów dyktatorskich i tak mogę to ująć.

Mam pół Zimbabwe i pół Polskę, a Zimbabwe ma lepsze prawa niż Polska. Zimbabwe było państwem dyktatorskim, które nadal istnieje, ale Polska jest gorsza od Zimbabwe. Mówię to, kiedy mieszkałem w obu krajach i doświadczyłem trudności w obu krajach. Polska zmierza w jej kierunku, co oznacza… Polska może stać się kolejną Koreą Północną, kto wie? Żyjąc w czasach, gdy ludzie to widzą, tę ewolucję, która dzieje się każdego dnia na naszych oczach நாடு nasz kraj jest wciąż podzielony. 50% ludzi w coś wierzy, a 20% z tych 50% wychodzi na ulice, aby coś zmienić. Tylko 80% będzie oglądać.

Boję się. Boję się mieszkać w Polsce. Powtarzam sobie, że muszę walczyć o ten kraj, o tych ludzi, o ich prawa. Jednocześnie czasami myślę, że powinienem zrobić swoje i wkrótce wyjść. Mam szczęście, moja mama jest w Wielkiej Brytanii, tata jest w Zimbabwe, mam okazję zajść daleko. Żal mi tych, którzy nie mają tyle szczęścia.