Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Immunoterapia okołoporodowa jest na szczycie polskiej ustawy antyaborcyjnej

Camila Lewandowski-Novak z Warszawy wiedziała, że ​​spodziewa się małego chłopca, swojego trzeciego dziecka i nie może uniknąć ciąży, ale wiadomość o zawale serca dziecka w ostatnich trzech miesiącach mocno ją uderzyła.

„Rozbrzmiało we mnie depresja, frustracja, smutek i milion innych emocji. Ale ja też doświadczyłem tego bezradności – co mam powiedzieć dzieciom?” To 39-letnia dziewczynka.

Ta decyzja o utrzymaniu ciąży pomimo ciężkiej wady płodu jest jego nadzieją. Ale dla wielu kobiet stojących przed tą przerażającą diagnozą w Polsce aborcja nie jest już opcją, ponieważ jest w takich przypadkach zakazana.

Pani, która zmierzyła się z jego żalem. Lewandowski-Novak wezwał psychologa z Perinatal Well-Being, który otoczył swoją rodzinę przed diagnozą.

Istnienie tych firm nie jest powszechnie znane, ale od niedawna wieść ta rozprzestrzeniła się po całej Polsce, wygrawerowaną na licznych plakatach przedstawiających dziecko w macicy w kształcie serca.Grupa antyaborcyjna rozpoczęła masową kampanię plakatową pod koniec ubiegłego roku, która uniemożliwiła Trybunałowi Konstytucyjnemu dobrowolne przerwanie ciąży z powodu nieprawidłowości płodu, orzeczenie, które wywołało masowe protesty uliczne w całym kraju.

Kraj został uznany za katolicki, z prawie całkowitym zakazem aborcji, zgodnie z wolą rządzących. Wyjątki dotyczą tylko przypadków, gdy gwałt lub podżeganie do zdrowia matki są zagrożone.

– „Nie zmuszaj bohaterstwa” –

Aborcja jest nadal legalna, kiedy pani Lewandowski-Novak dowiaduje się, że jej syn ma zespół Edwardsa, chorobę genetyczną, która powoduje poważne problemy rozwojowe i większość dzieci umiera przed porodem lub w jego trakcie.

„Doceniam to, że powinniśmy go przytulić, pocałować i potrząsnąć, a wtedy mamy gdzie go zobaczyć,” powiedział, odnosząc się do grobu małego Gabriela.

Chociaż nigdy nie rozważała aborcji, Lewandowski-Novak uważa, że ​​w takiej sytuacji nikt nie powinien być zmuszany do ciąży wbrew swojej woli.

READ  Ryan Mullen zajmuje ósme miejsce pod względem nadziei wielu biegaczy w Tour of Poland - The Irish Times

„Nie można nikogo zmusić do heroizmu, bo to prawda? W trudnych przypadkach, takich jak mój, pozwolę tej kobiecie zdecydować” – mówi doświadczony. Założycielem Warszawskiego Hospicjum Perinatalnego Jonah broni swobody wyboru pediatry i kardiologa płodowego Simkievich-Tangle.

„Wiem, że nie mamy prawa nikogo osądzać, ponieważ spędziliśmy ponad 20 lat z kobietami w ciąży” – powiedział 65-letni katolik AFP.

Niektóre kobiety wahają się: „Widziałam już kobiety, które chodzą tam iz powrotem dziesięć razy. Szły już do szpitala, żeby przerwać ciążę, a potem powiedziały, że nie, wracają do domu”.

„Nie jest to łatwa decyzja. Nie wolno nam zapominać, że większość z tych kobiet chciała zajść w ciążę… bez względu na chorobę jest jej cennym dzieckiem”.

– Darmowy –

Jego dobrobyt jest najstarszy i największy w kraju. Każdego roku zapewnia profilaktykę ponad 400 kobietom, u których zdiagnozowano wady płodu.

Według Pani Simkievich-Tangle „Zapewnienie kobiecie i dziecku kontynuacji ciąży w jak najlepszych warunkach… chroni je przed niepotrzebnym, długotrwałym i nieskutecznym leczeniem”.

Centrum odnowy biologicznej zapewnia porady medyczne i psychologiczne oraz szkolenia dotyczące codziennego życia rodziców chorego dziecka.

Centrum, zarządzane przez dobrowolną organizację charytatywną, przyjmuje fundusze publiczne i darowizny na nieodpłatne świadczenie usług. Czasami lekarze poświęcają swój czas.

Według Simkievich-Tangle ani orzeczenie sądu, ani kampania plakatowa nie przyciągnęły do ​​jego firmy większej liczby kobiet.

„Pacjentom nie powiedziano jeszcze, że mogą skorzystać ze wsparcia psychologicznego” – powiedział, dodając, że wielu lekarzy po prostu ignoruje istnienie immunoterapii okołoporodowej, którą niektórzy uważają za stratę środków publicznych.

– Życie po śmierci –

Po stracie syna Lewandowski-Novak dołączył do grupy wsparcia dla rodziców w Wellbeing, która, jak powiedział jej mąż, pomogła jej bardziej niż mogła.

„Każdy ma swój własny sposób radzenia sobie z taką sytuacją. Moja żona zdecydowanie musi mówić o tym więcej” – powiedział Adam Novak AFP.

READ  biuletyny

„Ja osobiście chciałem zachować w sobie emocje, żebyśmy nadal byli świadomi konfliktów” – szacuje 38-letni inżynier komputerowy.

Pani Lewandowski-Novak powiedziała, że ​​byłaby wdzięczna za każdą okazję, aby porozmawiać o swoim synu, ponieważ dzięki temu zachowuje żywą pamięć.

„Jest jednym z moich dzieci. Nie podoba mi się, gdy ludzie go ignorują” – mówi.

Przyszłość rodziny jest ponownie zapisana w listach nadziei, para spodziewa się zdrowego chłopca w wieku ośmiu miesięcy.