Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak obejrzeć pogrzeb księcia Filipa – planowane relacje telewizyjne i radiowe na sobotę

Książę FilipKsiążę Edynburga i mąż królowej zmarł w wieku ponad 70 lat 9 kwietnia w wieku 99 lat.

Dla mężczyzny, który osiągnął pełnoletność podczas II wojny światowej, jego śmierć oznaczała koniec pewnej epoki – dla Wielkiej Brytanii i monarchii oraz oczywiście dla jego rodziny.

Powiewały flagi, brawa przywódców na całym świecie, programy telewizyjne i radiowe zmieniły się, gdy naród wkroczył w ośmiodniową żałobę.

Ten okres refleksji zakończy się Pogrzeb księcia Jest godzina piętnasta w sobotę 17 kwietnia w kaplicy św. Jerzego w Windsorze.

Który kanał telewizyjny wyemituje pogrzeb?

Pogrzeb księcia będzie transmitowany w radiu i telewizji BBC w sobotę 17 kwietnia, a Telegraph transmituje go na żywo. Tutaj.

Huw Edwards będzie prowadzić relację na żywo BBC z wydarzeń w Windsorze w sobotę od 12:30, a o 20.10 omówi wydarzenia dnia. Przez całe popołudnie towarzyszyć mu będzie prezenterka telewizyjna Sophie Raworth, prezenterka telewizyjna i były Royal Marines JJ Chalmers. BBC wyemituje pogrzeb o godzinie 20.10.

ITV będzie również pokazywać pogrzeb od 13.15, prowadzony przez Toma Bradby’ego i Julie Eichingham z Windsoru, z planem powrotu do normalnego od 16:30.

Jakie stacje radiowe będą transmitować pogrzeb?

W radiu obraz wyglądałby tak samo: z pogrzebu w sobotę w godzinach 14: 00-16: 10 będą transmitowane w Radio 4 i Radio 5 Live, a także w lokalnych stacjach BBC.

Czy programy telewizyjne zostaną anulowane?

Kilka popularnych programów zostało przetasowanych, w tym w zeszły piątek MasterChef 2021 Final, w którym BBC wyemitowało honorowe programy dla Duke. Ale nic nie zostało anulowane, po prostu się przesunął – więc teraz finał MasterChef odbędzie się 14 kwietnia o 20:00. Mistrzostwa Świata w Snookerze zostaną bez wątpienia przeniesione w sobotę na BBC One, a inne programy prawdopodobnie zostaną przearanżowane. Harmonogramy zostaną potwierdzone przed weekendem.

W ITV nie będzie żadnych ważnych wiadomości ani relacji ze Szkocji w całym kraju ani w ramkach! w. Sobota. Zamiast tego ITV pokaże relację z pogrzebu od 13.15, z regularnym wznowieniem programu od 16:30. Grand National Scottish Channel będzie nadawany w niedzielę o godzinie 12.45.

READ  Kate Garraway zatrzasnęła się za niemożność wypowiedzenia imienia gościa Good Morning Britain

W innych wiadomościach sportowych FI już potwierdził, że przesunie sobotni wyścig kwalifikacyjny Imoli i jego sesje treningowe na godzinę wcześniej, aby uniknąć konfliktu z pogrzebem. Kwalifikacje rozpoczną się teraz o godzinie 14:00 czasu lokalnego.

Związek Piłki Nożnej podał, że nie zostaną ustalone żadne daty meczów piłki nożnej w sobotę w godzinach od 14:45 do 16:15. Podobnie, hrabstwowe mecze krykieta nie będą odbywać się w godzinach 14.50 – 16:10.

Czy będzie emitowanych więcej programów telewizyjnych Prince Philip?

Większość hołdów składanych księciu przez nadawcę została wyemitowana pośmiertnie w piątek oraz w weekend. Ale prawdopodobnie więcej programów zostanie wyemitowanych w sobotę w okolicach pogrzebu księcia.

Co wydarzy się podczas pogrzebu?

Zgodnie z jego pragnieniami, Książę Filip Nie otrzymasz formalnego pogrzebu. Zamiast tego pożegnanie się z nim będzie stosunkowo specjalną uroczystą uroczystością – i ograniczoną do zgromadzenia 30 osób, zgodnie z ograniczeniami Covid-19. Przed pogrzebem jego ciało nie będzie leżeć w opactwie westminsterskim, ale raczej w prywatnym kościele w zamku Windsor.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14.40. Trumna księcia, przykryta jego osobistą flagą, upamiętniająca jego brytyjskie tytuły i greckie dziedzictwo, zostanie załadowana na specjalnie zmodyfikowany Land Rover Rover. Jego granatowy kapeluszMiecz i wieniec oficera zostaną złożone na trumnie. O 14.45 konwój przechodzi przez wejście stanowe, a procesja ma zająć osiem minut.

Rzecznik Pałacu Buckingham powiedział: „Uroczyste przygotowania odzwierciedlają wojskowe powiązania księcia i osobiste elementy życia Jego Królewskiej Mości”.

Land Rover następnie przeniesie się z kaplicy zamku Windsor do kaplicy św. Jerzego, gdzie trumna spotka się z dziekanem Windsoru i arcybiskupem Canterbury, którzy poprowadzą nabożeństwo, rozpoczynając ogólnokrajową minutą ciszy o 15:00. (Chociaż na kanale 4 będzie minuta ciszy o godzinie 15.55).

Oto wszystko, co wiemy Pogrzeb księcia Filipa, z Kto został zaproszony Jak Covid wpływa na plany.

READ  Redaktorka Anna Wintour Vogue twierdzi, że „scena artystyczna jest bardzo ważna” dla Wielkiej Brytanii