Irlandia zdobywa kolejny tytuł Sześciu Narodów nad Szkocją

Irlandia wygrała sześć z rzędu, pokonując szorstką, pozbawioną nerwów Szkocję i późne wycofanie się głównego zawodnika Hugo Keenana i zwyciężyła 17-13 na Lansdowne Road w sobotę.

Wydawało się, że Irlandczycy przełamali mocny opór Szkocji na 15 minut przed końcem meczu po drugiej próbie konwersji, z wynikiem 17-6. Napięcie opuściło zapełniony stadion. Jednak genialna próba Scota Hugh Jonesa nagle zapewniła im cztery punkty przewagi na trzy minuty przed końcem.

Ale Irlandia nie była wstrząśnięta. Udało im się utrzymać Szkotów na własnej połowie i doskonale zarządzali ostatnimi minutami, nawet w 14-osobowym składzie, po tym jak pominięto rezerwowego Harry'ego Byrne'a.

W ubiegły weekend Irlandię przeżyło szok, gdy nadzieje na pierwszy w historii turniej wielkoszlemowy jeden po drugim zostały rozwiane przez zwycięstwo Anglii, które zdobyło bramkę w ostatnim tchnieniu w Londynie. Jednak Irlandia nadal jest na pierwszym miejscu w walce o tytuł.

Szkocja także była w humorze po porażce z Włochami w Rzymie i do Dublina przyjechała z niewielkimi, choć niewielkimi szansami na zdobycie tytułu.

Choć Szkoci nie pokonali Irlandii od 2017 roku i nie zwyciężyli na Lansdowne Road od 1998 roku, to jednak wcześnie dominowali, ale bez zdecydowania.

Irlandia przezwyciężyła nerwy, aby rosnąć w grze i zmusiła Szkocję do wykonania 238 pochłaniających energię wślizgów.

READ  Nastolatek Rotorua wygrywa Mistrzostwa Świata Juniorów w kolarstwie górskim