Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Zobaczymy, czy nadarzy się okazja”: PlanetF1

„Zobaczymy, czy nadarzy się okazja”: PlanetF1

Trener RB Laurent Mekes zasugerował, że Liam Lawson otrzyma „szansę” po tym, jak był pod wrażeniem jego ubiegłorocznych występów.

Mikis był w tym czasie na urlopie ogrodniczym, więc obserwował z domu, jak Lawson zastąpił Daniela Ricciardo w okresie, w którym Kiwi zdobył swoje pierwsze punkty w F1.

O przyszłości Liama ​​Lawsona rozmawiał prezes RB Laurent Mekes

Lawson słusznie czuje się nieco zmęczony, gdy jego czas w F1 dobiegnie końca, a Ricciardo ponownie łączy się w tym sezonie z partnerem Yuki Tsunodą w Team RB.

Ale Meeks powiedział, że to Lawson zrobił na nim wrażenie.

„Liam zaimponował wszystkim w zeszłym roku” – powiedział podcastowi Beyond the Grid. „Oglądałem telewizję podczas wakacji w ogrodzie.

„A w Zandvoort pada deszcz, co jest bardzo groźne i udało mu się to.

„Na tym polega piękno. Myślę, że my, fani, kochamy tych kierowców wyścigowych. Stawiasz ich w najtrudniejszych i najbardziej krytycznych sytuacjach, a oni muszą spisać się dokładnie w tym momencie. Bam, zrobili to i to właśnie zrobił.”

Jeśli chodzi o jego przyszłość w Formule 1, Mekes powiedział: „Zobaczymy, czy nadarzy się okazja, czy nie”.

„Mamy bardzo utalentowanych kierowców rezerwowych i wykorzystujemy każdą okazję, aby umieścić go w samochodzie. W zeszłym miesiącu pojechał do Imoli samochodem z 2022 roku. Będzie z nami prawie w każdy weekend i będzie jeździł dla nas w symulatorach. Jesteśmy staramy się go rozwijać jak tylko możemy.

„Zdajemy sobie sprawę, że nieobecność kierowcy w wyścigu jest frustrująca. Jednak ponownie staramy się być dla niego najlepszą platformą i wtedy zobaczymy, czy nadarzy się okazja, czy nie.

PlanetF1.com poleca

Kontrakty kierowców Formuły 1: Jaki jest status kontraktu każdego kierowcy w sieci na rok 2024?

Liam Lawson staje przed poważnym dylematem Red Bulla, chcąc na nowo rozpalić swoje marzenie o Formule 1

READ  Szef All Blacks, Scott Robertson, czeka w przypadku Super Rugby

Jeśli chodzi o to, ile rzeczywistego przywództwa osiągnie Lawson, Meeks wahał się, czy podać liczby.

„Nie podam liczby, bo nie będzie to imponujące. Postaramy się umieścić ją w samochodzie tak bardzo, jak się da. To nie jest duża liczba. Obecna sytuacja zespołu jest taka, że ​​nie jesteśmy w stanie tego zrobić. mamy do tego dedykowany zespół. Nie mamy ludzi, nie mamy sprzętu, więc bieganie nadal będzie ograniczone.

„Nie powinno się mieć wielu sezonów bez ścigania się, byłoby to bolesne. Myślę jednak, że jest wiele przykładów, w których kierowcy wykorzystali jeden sezon najlepiej, jak potrafią.

„Ponieważ poza samochodem wyścigowym można się wiele nauczyć i jest to okazja, aby zrobić to bez presji wskakiwania do samochodu. Choć może się to wydawać dużym wysiłkiem przy małych zyskach, zwrot nadal jest , więc jest jeszcze wiele do zyskania.

Śledź kanał WhatsApp PlanetF1.com, aby otrzymywać najświeższe informacje o F1!