Nastolatek Rotorua wygrywa Mistrzostwa Świata Juniorów w kolarstwie górskim

Gina Hastings z Nowej Zelandii po zdobyciu tytułu mistrza świata w kolarstwie górskim we Francji.

Dostarczone / UCI

Młoda kobieta Rotorua, Gina Hastings, spełniła swoje marzenie, wygrywając tęczową koszulkę na Mistrzostwach Świata Kobiet w Downhillu w Les Gates we Francji.

Hastings, zawodowiec zakontraktowany w tym roku do Pivot Cycles, ukończył o 1,8 sekundy szybciej niż drugie miejsce Gracie Hemstreet (Kanada), podczas gdy Valentina Roa Sanchez z Kolumbii zajęła trzecie miejsce o prawie 15 sekund.

Deszcz w nocy sprawił, że trasa o długości 2,5 km była gładka i trudna z wieloma kraksami.

Hastings stał się dopiero drugim Nowozelandczykiem, który zdobył tytuł mistrza świata juniorów na stokach, z Scarlett Hagen zwyciężyła w 2004 roku, a także Les Jets, gdy ostatnie mistrzostwa świata odbyły się we francuskim ośrodku narciarskim.

„Wygranie mistrzostw świata było marzeniem, odkąd zacząłem jeździć na rowerze górskim i zdałem sobie sprawę, że chcę to robić w karierze. Osiągnięcie tego jest bardzo satysfakcjonujące” – powiedział Hastings.

„Zdobyłem drugie, trzecie i czwarte miejsce i myślę, że jestem wystarczająco szybki, ale niewystarczająco szybki. Więc zwycięstwo mówi mi, że mam to, czego potrzeba, aby być jednym z najlepszych.”

Nie była pewna, czy przyjedzie na Mistrzostwa Świata po złamaniu kciuka, co oznaczało, że przegapiła główny Puchar Świata w Kanadzie, a deszcz drastycznie zmienił sytuację na wcześniej szorstkim i zakurzonym dachu.

Złota medalistka Mistrzostw Świata Juniorów Nowej Zelandii Gina Hastings (w środku) wraz ze srebrną medalistką Gracie Heinstret (Kanada, z lewej) i brązową medalistką Valentiną Roa Sanchez (Kolumbia).

Dostawca / UCI

„Woda znajdowała się na górze. Dzisiaj było bardzo ślisko i bardzo łatwo się złamać, jeśli uderzę w korzeń lub róg lub uderzę pod niewłaściwy kąt. Prawie uderzyłem w górę, coraz bardziej opadałem i coraz bardziej w dół. Części były wolniejsze niż bym chciał, ale te części, w które uderzałem szybciej niż mogłem w praktyce. Ale byłem w stanie się tego trzymać.”

READ  Niektórzy kibice podczas mroźnego meczu play-off NFL przeszli amputacje

Kolejną ważną zmianą dla Hastings był awans do profesjonalnego zespołu Pivot Factory Racing.

„Zmieniłem wiele rzeczy. Nie muszę się o nic martwić – o mój rower, jedzenie, podróże, miejsce zamieszkania – tylko na szybką jazdę na rowerze. Spowodowało to dużo stresu i mogę w pełni skupić się na treningu i wyścigi.”

Hastings prowadził z koleżanką z drużyny Caitlin Flavel, która zajęła 10. miejsce w wyścigu juniorek kobiet.

Mistrz Queenstown National Jess Belewitt zajął 10. miejsce w elitarnym wyścigu kobiet, który wygrała Austriaczka Valentina Hall z Kalani Muirhead 20.

W elitarnym wyścigu mężczyzn, prowadzonym przez Loica Bruniego, który zdobył swoją piątą koszulkę Elite, doszło do francuskiego zamknięcia. Najlepszym zespołem Torpedo7 z Nowej Zelandii był konsekwentny i błyskotliwy profesjonalista Taranaki, Ed Masters 30., 10 sekund za zwycięzcą po solidnym występie na śliskich warunkach.

Alex Wyman z Christchurch był dwunastym najlepszym kolarzem męskim w 60 kwalifikacjach, a Cameron Beck i Nico Arnold znaleźli się w pierwszej dwudziestce.

Mistrzostwa Świata zakończą się jutro elitarnym wyścigiem z nowozelandzkim zespołem Torpedo7, złożonym z mistrza świata na krótkim torze Sama Geesa, czołowego 20 rankingu Antona Coopera, medalisty Igrzysk Wspólnoty Narodów Bena Olivera i jego brata Craiga.

konsekwencje:

Zjazd, juniorki kobiet: Gina Hastings (Nowa Zelandia) 4:18.541, 1; Gracie Henstreet (Kanada) w 1,870 sekundy, 2; Valentina Roa Sanchez (COL) o 15.944, 3. Również: Caitlin Flavell (NZL) o 47,879s, 10.