Foster ponownie świeci w centrum uwagi, podczas gdy All Blacks pokonają Pumy

All Blacks ponieśli pierwszą porażkę z Argentyną u siebie, a Pumas odpadła z Christchurch i wygrała 25-18, co nieuchronnie wywrze większą presję na trenera Iana Fostera.

Tydzień mógł zacząć się od dobrych uczuć dla Fostera i firmy po tym, jak jego pracodawcy publicznie poparli go na Mistrzostwach Świata, ale zakończył się czymś, co zbliżało się do katastrofy – pomieszaną próbą w drugiej połowie, w której All Blacks nie zaatakowali strzału .

Pomimo zasłużonej przewagi w pierwszej połowie, było poczucie nieuchronności. Poczucie, że od porażki Ireland Series niewiele się rozwinęło.

Ta drużyna All Blacks – bez Shannon Friesel zamkniętej na ostatnie 10 minut – pozostaje delikatna i podatna na presję.

Mimo wszystkich ich mistrzowskich powrotów kilka tygodni temu przeciwko Boksom w Ellis Park, to wciąż wygląda na zespół, który ma niewiele wskazówek, jak rozbić obronę projektantów i umieścić je na swoim miejscu.

Wallabies, którzy wcześniej pokonali Boks 25-17 na Adelaide Oval, będą fantazjować o swoich szansach w Bledisloe Cup.

A dla byłego trenera Wallabies, Michaela Chica, który jest teraz odpowiedzialny za Argentynę, byłoby to naprawdę zabawne.

Foster ma teraz wątpliwy zaszczyt bycia pierwszym głównym trenerem All Blacks, który przegrał z Pumami – w Australii w 2020 roku – i u siebie.

W końcu All Blacks, którzy dobrze radzili sobie z utrzymaniem piłki w ostatnich minutach i ciągłym naciskiem na Pumy, zobaczyli, jak piłka spadła, gdy rzut Codiego Taylora w linię ataku został uznany za nierówny.

All Blacks uderzyły w piękną burzę od młodszego sędziego w Nika Amashukeli, który był zdeterminowany, aby odcisnąć swoje piętno, gwiżdżąc przy każdej okazji, a Pumy, które nigdy nie przegapiły rzutu od bramki, dobrze obronił i były czujne. Ich jedyna szansa na zdobycie bramki.

READ  Rugby: Ian Foster opowiada o zmianach w sztabie trenerskim All Blacks przed Mistrzostwami Rugby

Mogli także grać w grę we własnym tempie; Co było powolne, a na wpół stały gwizdek ogromnie pomógł.

Juan Martin Gonzalez strzela dla Argentyny przeciwko All Blacks.

To nie jest wymówka dla napiętego występu All Blacks w drugiej połowie, który był pełen błędów i lekkości w przejrzystości i jeździe, tylko po to, aby dodać trochę kontekstu do wyniku, który nieuchronnie doprowadzi do dokładniejszej analizy decyzji nowozelandzkiego rugby o sprowadzeniu Fostera z powrotem. Trzy niecelne strzały na bramkę również były kosztowne.

Gospodarze nie byli idealni w pierwszej połowie, ale zdecydowanie mieli kontrolę – dwie próby i Pumy nie zagrażały serii.

Ale wkrótce All Blacks umocnili swoją przewagę do 18-12 na początku drugiej połowy dzięki karnemu Richie Muonga, Pumas odpowiedział z wysiłkiem od samego początku. Scott Barrett kaszle, a Aaron Smith spada z Juana Martina Gonzaleza.

Konwersja Emiliano Bovelli na linię boczną była dobra, podobnie jak dwa rzuty karne, które podwoiły presję na tablicy wyników, aw 25-18 minucie na nieco ponad 14 minut przed końcem All Blacks nie mieli pomysłów.

To nie była kapitulacja, ale prawdopodobnie dlatego, że All Blacks mieli wszystkie atuty w pierwszej połowie. Podobnie jak w ostatnim zwycięstwie w Johannesburgu, ponownie zaczęli dość dobrze, mieli przewagę w grupie i mieli znacznie lepsze prowadzenie niż przed dołączeniem Jason Ryan.

Jednak nie skorzystali, a kiedy zrezygnowali z inicjatywy, było to mało prawdopodobne. Żółta kartka dla Frizella, który pozostało tylko 10 minut, zwiększa poziom zamieszania, jeśli nie frustracji.

Ich próby w pierwszej połowie dla prostytutki Samisoni Taukei’aho z linii komend i Caleba Clarke’a z chwiejnego składu Pumy i piękna passa biegowa poza Rieko Ioane przez Jordie Barrett były niczym więcej niż tym, na co zasługują All Blacks.

READ  Późna poczta, finały pierwszego tygodnia, tajniki, kontuzje, Cameron Murray, koguty kontra Rabbitohs

Wszyscy grali w atakującym rugby, a Pumy trzymały się tylko obrony i wyniki przez buty Emiliano Bovelli.

Jednak pomimo niestrudzonych i intensywnych wysiłków All Blacks, aby poszerzyć zasięg Argentyny, trudno było im to konsekwentnie robić z powodu nadmiernego oceniania przez urzędnika Gruzji Amashukeli i zdolności gości do zwalniania tempa. Gra sprowadza się do czegoś łatwiejszego w zarządzaniu.

To było coś, co Springboks ostatnio chętnie robili w Afryce Południowej; Byli w stanie w pierwszym teście na stadionie Mbombele, ale nie podczas porażki na Ellis Park, ponieważ All Blacks potrafili grać w szybkim tempie w drugiej połowie, co pomogła zapał sędziego Luke’a Pearce’a, aby utrzymać płynność meczu.

Biorąc pod uwagę, że jest to pierwszy rok Amashukelliego w wielkim czasie, może być zrozumiałe, że chciał poprowadzić mecz zgodnie z prawem, ale przyczynił się do frustrującej kolejności start-stop dla All Blacks i ich kibiców.

Ale pomimo tego, że spodziewał się wypadku, dziwnie było widzieć, jak nie trafia w wyraźne podania do przodu lub obrońców Pumy stojących w odległości kilku metrów od spalonego.

To był intrygujący występ, ale nie powinien umniejszać zwycięstwa Argentyny ani porażki All Blacks.

Argentyna 25 (Juan Martin Gonzalez; Emiliano Bovelli 6 długopisów, con)

wszystkie czarne 18 (Samisoni Taukei’aho, Caleb Clarke próbuje; Richie Mo’unga 2 pióro, con)

połowa czasu: 15-12