Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Igrzyska Olimpijskie w Tokio: irlandzki bokser kontuzjował kostkę podczas skoku, aby uczcić sukces medalowy

Irlandczyk Aidan Walsh wskakuje w powietrze po zdobyciu medalu bokserskiego na igrzyskach olimpijskich.  Waga półśrednia uszkodziła sobie kostkę podczas świętowania i może być zagrożona przeoczeniem półfinału.

Frank Franklin II / AFP

Irlandczyk Aidan Walsh wskakuje w powietrze po zdobyciu medalu bokserskiego na igrzyskach olimpijskich. Waga półśrednia uszkodziła sobie kostkę podczas świętowania i może być zagrożona przeoczeniem półfinału.

Aidan Walsh – pierwszy irlandzki bokser, który zdobył medal olimpijski od 2012 roku – kontuzjował kostkę podczas skakania wokół ringu, aby uczcić swój sukces.

24-latek wagi półśredniej opuścił ring bokserski Tokyo Games na wózku inwalidzkim, popychany przez swoją siostrę bokserkę Mikaelę po wygranej 4:1 z Mauritiusem Mervynem Claire na Kokugikan Arena w piątek wieczorem.

Kristel Yardley / Rzeczy

Rodzina Davida Niki świętuje pokonanie Uładzisława Śmilikawa z Białorusi w ćwierćfinale mężczyzn w wadze ciężkiej (81-91 kg) na igrzyskach olimpijskich w Tokio w piątek.

Irlandzkie gazety twierdziły, że myśliwiec z Belfastu wydawał się niezręcznie wylądować po okrążeniu ringu na zwycięskim okrążeniu.

Irlandzki Związek Olimpijski wydał później oświadczenie, w którym stwierdził, że Walsh miał „lekkie zwichnięcie, ale nie może się doczekać walki w niedzielę”.

Czytaj więcej:
* Igrzyska Olimpijskie w Tokio: „Jestem taki przerażony”, oferta złota Novaka Djokovica dobiegła końca
* Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Transpłciowy sztangista Laurel Hubbard dziękuje MKOl przed zawodami
* Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Caleb Shepherd stworzył historię olimpijską jako pierwszy mężczyzna, który zdobył medal kobiet
* Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Wytrwałość opłaca się nowej złotej gwieździe wioślarstwa Emmie Twigg

Aidan Walsh z Team Ireland świętuje pokonanie Mervyna Claire z Team Mauritius i zdobycie medalu bokserskiego na Igrzyskach Olimpijskich.

Buda Mendes / Getty Images

Aidan Walsh z Team Ireland świętuje pokonanie Mervyna Claire z Team Mauritius i zdobycie medalu bokserskiego na Igrzyskach Olimpijskich.

Jest dziewiątym zawodnikiem z Belfastu, który zdobył medal olimpijski w boksie, w tym Buddy Barnes i Michael Conlan w 2012 roku, według Telegraf w Belfaście.

Michaela, siostra Walsha, jest także dwukrotną srebrną medalistką i zwyciężczynią Igrzysk Wspólnoty Narodów w boksie.

Napisała na Twitterze: „Mój brat Aidan i ja trenowaliśmy razem i spaliśmy razem przez całe życie. Kiedy on i ja zakwalifikowaliśmy się do igrzysk olimpijskich tego samego dnia, był to najbardziej wyjątkowy dzień w moim życiu, ale obserwowałem, jak zdobywa medal olimpijski. przynosi mi radość, której nigdy wcześniej nie czułam. To jest to Moje dziecko, mój bracie!”

Aidan Walsh (z lewej) z Irlandii i Mervyn Claire z Mauritiusa handlują zawodnikami wagi ciężkiej.

Themba Hadibe / AFP

Aidan Walsh (z lewej) z Irlandii i Mervyn Claire z Mauritiusa handlują zawodnikami wagi ciężkiej.

Walsh pochwalił wsparcie swojej siostry, mówiąc: „Ona i ja jesteśmy dobrymi przyjaciółmi. Miałem zamiar przeciąć medal na pół i dać jej połowę, to właśnie oznacza. Jestem rozczarowany, że nie przyjechała tutaj i nie tworzyła historii razem, i to wiele dla mnie znaczyło. Ale to tylko boks i wrócimy ponownie. „Na następne igrzyska olimpijskie i staramy się tworzyć więcej historii”.

Jeśli wyzdrowieje po skręceniu kostki, Walsh zmierzy się z Anglikiem Patem McCormackiem w półfinale w niedzielę w powtórce finału Igrzysk Wspólnoty Narodów 2018, który McCormack wygrał.

READ  State of Origin I: Fani szaleją w Queensland po rekordowej porażce w NSW