Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Znak Mumbai City Hiszpan Igor AngoloAni |
aktualizacja:
30 lipca 2021 18:27 On

Bombaj (Maharasztra) [India]30 lipca (ANI): Mumbai City Football Club of India ogłosił w piątek przybycie napastnika Igora Angulu. 37-letni Hiszpan dołącza do zwycięzców i mistrzów ISL po odłożeniu pióra na papier na rocznym kontrakcie.
Weteran napastników był jednym z najważniejszych narzędzi ISL Club Goa, docierając do play-offów w sezonie 2020-21 ISL. Strzelił aż 14 goli w 21 meczach, aby zdobyć nagrodę Złotego Buta w swojej pierwszej kampanii ISL.
„To wielki zaszczyt dołączyć do mistrzowskiego miasta Bombaju i być częścią zespołu, który ma wielkie ambicje i chce walczyć o tytuły” – powiedział Igor Angulu w oświadczeniu.
Dodał: „Do tej pory miałem jeden sezon w Indiach i moje doświadczenie w IPL było fantastyczne. Ale skupiam się na tym, co robiłem wszędzie, gdzie grałem – chcę wygrać ligę”.
Przed przyjazdem do Indii Angolo przez cztery sezony kontynuował swój handel w polskiej Ekstraklasie, Polskiej Premier League z Górnikiem Zabrze, gdzie zasmakował wielu sukcesów.

Pojawił się wśród najlepszych strzelców w trzech kolejnych sezonach, a także zdobył Złotego Buta w sezonie 2018-2019 po zdobyciu 24 bramek. Podczas pobytu w Polsce Igor rozegrał 154 mecze i strzelił 88 bramek.
– Mentalność klubu i filozofia trenera Sergio Lopery idealnie pasują do tego, jak chcę grać w piłkę i cieszę się, że tu jestem. Przed nami wielki sezon – powiedział Angulo.
“To będzie zaszczyt bronić naszych tytułów i reprezentować Indie w Lidze Mistrzów AFC i jestem gotowy na wyzwanie. Nie mogę się doczekać, aby zacząć z moją nową rodziną i reprezentować naszych fanów i Bombaj w najlepszym wydaniu. Tak jak my Móc.”
Hiszpański napastnik, który rozpoczął karierę piłkarską w Athletic Bilbao w Hiszpanii, ma doświadczenie w grze w kilku innych krajach, takich jak Francja, Cypr i Grecja.
Komentując jego przybycie, trener drużyny piłkarskiej Mumbai City Sergio Lopera powiedział: “Igor jest weteranem i był świetnym graczem na boisku i poza nim. Widzieliśmy jego umiejętności zdobywania punktów w poprzednich sezonach i jak niebezpieczny jest dla zespołu przeciwko.
“Jest kimś, kto wraz ze swoimi umiejętnościami wniesie wiele cennego doświadczenia i jesteśmy pewni, że może nam pomóc i wydobyć to, co najlepsze z graczy, którzy grają u jego boku. Jego zrozumienie gry i jego nienawiść będą na jest dla nas źródłem siły w tym historycznym sezonie, który na nas czeka. Bardzo się cieszę, że Igor jest z nami w Bombaju” (Ani)

READ  Oferta warta 2,5 mld funtów może zachęcić Kroenke, Daniel Eck `` zabezpiecza pieniądze '', NAJNOWSZE wiadomości transferowe