Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Honda Prelude powraca do Wielkiej Brytanii jako hybrydowe sportowe coupe

Honda Prelude powraca do Wielkiej Brytanii jako hybrydowe sportowe coupe

Nadal jednak nie jest jasne, czy Honda zwiększy moc silnika w modelu Prelude, który charakteryzuje się sportowym charakterem. Oczekuje się, że nowe coupe będzie miało w dużej mierze takie samo podwozie jak Civic, z lekką aluminiową ramą pomocniczą, szerokim tylnym rozstawem kół i przednim zawieszeniem z wahaczami.

Yamagami powiedział, że rozwój Prelude skupiał się na „budowaniu go wokół kierowcy”, a szczególną uwagę zwrócono nie tylko na jego sterowność i łatwość prowadzenia, ale także „emocjonalny aspekt silnika”.

Jako przykłady tego podał dźwięk i wibracje silnika. „Liniowość, gradacja i wszystkie tego rodzaju aspekty mają wpływ na to, jak się czujesz” – powiedział. „To jest coś, co naprawdę chcieliśmy wyrazić w aplikacji sprzętowej, ale także w ustawieniach”. Wyjaśnił także, że Prelude „to nie tylko samochód używany na torze wyścigowym”.

Yamagami spodziewa się, że nowe coupe szczególnie spodoba się młodszym kierowcom niż podstawowa wersja Hondy, a kluczem do jego atrakcyjności ma być efektowny wygląd zewnętrzny. Yamagami jako główny wpływ wskazał czyste, geometrycznie zaprojektowane powierzchnie szybowców.

„To bardzo dojrzały projekt. Nie ma zbyt wielu różnych linii, kątów i tekstur powierzchni, ale ma bardzo zaokrąglony, zrównoważony wygląd zewnętrzny” – powiedział.

READ  Policja w Essex ostrzega przed wzrostem kradzieży samochodów Ford Fiesta