Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Eni i CIP wprowadzają partnerstwo z morską energetyką wiatrową do Polski

Eni i CIP wprowadzają partnerstwo z morską energetyką wiatrową do Polski

Włoska zintegrowana spółka energetyczna Eni i Copenhagen Infrastructure Partners (CIP) rozszerzyły swoje partnerstwo w zakresie morskiej energetyki wiatrowej we Francji, podpisując umowę o współpracy również w związku z planowaną alokacją morskich obszarów wiatrowych w Polsce.

Wdrażając ustawę o morskiej energetyce wiatrowej, Eni powiedział, że Polska stworzyła warunki do znacznej generacji morskiej energii wiatrowej o mocy przekraczającej 10 GW do 2030 r.

W ramach budowy Eni gas e luce i CIP zamierzają ubiegać się o pozwolenia na dno morskie pod kątem udziału w aukcjach CFD, które mają odbyć się w 2025 i 2027 roku.

CIP i Eni gas e luce wraz ze spółkami zależnymi dążą do stania się aktywnym i długoterminowym partnerem polskiej agendy transformacji energetycznej, z naciskiem na energię odnawialną.

Stefano GibertiPrezes Eni gas e luce powiedział: Eni gas e luce ma na celu osiągnięcie ponad 6 gigawatów mocy zainstalowanej ze źródeł odnawialnych do 2025 r., wspieranych przez rurociąg projektowy, z celem osiągnięcia ponad 15 gigawatów mocy zainstalowanej do 2030 r. Rozwój sektora morskiej energetyki wiatrowej jest istotnym elementem nasza strategia rozwoju oraz duże rynki wschodzące, takie jak Polska, stanowią idealny kontekst do tworzenia wartości dzięki naszym umiejętnościom technologicznym i przemysłowym. „

Spółki będą wspierać wysiłki na rzecz rozwoju polskiego przemysłu morskiej energetyki wiatrowej, koncentrując się na stworzeniu lokalnej grupy produkcyjnej i rehabilitacji istniejącej siły roboczej w celu zwiększenia lokalnego zatrudnienia w tym nowym sektorze przemysłowym. Maksymalizacja lokalnych korzyści ekonomicznych jest ważna dla stworzenia długoterminowego śladu i zrównoważonego środowiska inwestycyjnego.

Michael HannibalPartner w CIP powiedział: Polska z bardzo dużym potencjałem wzrostu w dziedzinie energii odnawialnej i Power-to-X jest strategicznym rynkiem docelowym dla CIP. Polskie plany morskiej energetyki wiatrowej stanowią ekscytującą okazję dla CIP, aby wykorzystać swoje osiągnięcia w dostarczaniu tanich energii ze źródeł odnawialnych, jednocześnie ułatwiając szeroki udział lokalnej gospodarki i społeczności.